Rusya'dan S-400 açıklaması: Türkiye teçhizatımızı almaya hazırlanıyor

Rus devlet askeri ihracat şirketi Rosoboronexport'un başkanı Aleksandr Miheyev, "Türk tarafıyla her şey kararlaştırıldı. Türkiye teçhizatımızı almaya hazırlanıyor. Planlanmış eğitim sürüyor. Gönderiminse temmuzda yapılacağı planlanmış durumda." dedi.

25 Haziran 2019 Salı 14:31
Rusya'dan S-400 açıklaması: Türkiye teçhizatımızı almaya hazırlanıyor

Rosoboronexport başkanı Miheyev bir Rus ajansına demecinde, Türkiye'ye yapılması planlanan S-400 sevkiyatına ilişkin olarak şunları söyledi: "Türk tarafıyla her şey kararlaştırıldı. Türkiye teçhizatımızı almaya hazırlanıyor. Planlanmış eğitim sürüyor. Gönderiminse temmuzda yapılacağı planlanmış durumda."

Miheyev'in bu açıklaması, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 sistemi satın alma planlarında bir değişiklik olmadığı anlamına geliyor. Zira bu açıklama, Rusya'dan söz konusu hava savunma sistemini almamasına ikna için, ABD'nin Türkiye'ye çeşitli tehditler öne sürdüğü bir döneme denk geliyor.

ABD, Türkiye'nin kendi yapımı olan Patriot hava savunma sistemlerini almasını istiyor. Ayrıca, Türkiye topraklarında bir Rus hava savunma sistemi konuşlandırılmasının güvenlik sorunu açığa çıkaracağını savununuyor.

Kullanımda olan en iyi hava savunma sistemlerinden birisi olarak gösterilen S-400, insanlı ya da insansız her türlü hava aracının yanı sıra hem kruz hem de balistik füzeleri imha edebiliyor.
Azami menzili 400 kilometre, ulaşabildiği en yüksek irtifa da 30 kilometre olan bu sistem ayrıca, her hedefe iki füze kilitleyerek, eş zamanlı olarak 80 hedefi vurabiliyor.
Sevk edilmeleri halinde, Türkiye S-400 bataryalarına sahip ilk NATO ülkesi olacak.

Türkiye'nin Rusya'dan dört adet S-400 bataryası almasını öngören anlaşmanın değerinin 2.5 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Haziran 2019 Salı 14:31

YORUM YAZ

 • KEMALİST(DİRENİŞ)KEMALİST(DİRENİŞ)22 gün önce
  CANIM KARDEŞİM GİREN GİRDİ ZATEN CAHİLE, 10. MİLYAR DOLAR YATIRIM YAPTIN UÇAK GEMİSİ YAPTIN DİKE İNİP KALKMASI İÇİN F-35 LER İÇİNBUNDAN HABERİN VAR MI? İKİ TANE UÇAK GEMİSİ YAPILDI O UÇAĞA GÖREDİKE KALKIP İNDİKLERİ İÇİNHOLLANDA ELEKTRONİK ALT YAPISI İÇİN DÜNYA KADAR YATIRIM YAPTI BUNDAN HABERİN VAR MI ? KAÇ BİN İŞÇİ ÇALIŞACAKTI ORADA ? BU UÇAKLARI SEN SATACAKTIN BUNDAN HABERİN VAR MI ?VE KENDİ MODEL UÇAĞIN BU UÇAKLARA GÖRE GELİŞTİRECEKTİN ASIL SANA BU UÇAĞIN VERİLMEMESİNİ İSTEYEN BAŞKA DEVLETLER HAVA SAVUNMAN BİR NUMARA OLACAK DİYE GÖREV UÇAĞI BUNLAR SAVAŞMAK İÇİN ALMIYORSUN SADECE AVCI UÇAK DEĞİL ,ÖZELLİKLERİ VAR , RUSYA'NIN UMRUN DA DEĞİLSİN SENNE HALİN VARSA GÖR DER MALZEMEYİ VERDİKTEN SONRA O PARASINA BAKIYOR, RUSYA BAK; İSRAİL FİLİSTİNİ HER YERİ VURUYOR BU FÜZELERLE DURDURUYOR MU YOK KARIŞMIYOR BİLE ORTA DOĞUDAHERKES KENDİNE ABD İLE KAFA KAFAYA GELMEZ TÜRKİYE ARKA ÇIKMAZSA,İNSAN DİNLEMİYORSUNUZ PATRİOTLERİ SATALIM DEDİLERSON ANDA REST ÇEKTİNBAKALIM GÖRÜCEZ BUSADECE S-400 MESELESİ BİR KONU DEĞİL BİZ İSTESEK (Hisar en gelişmişini yapıcaz S-400 neki? 10 sene içersin de askeri dergileri al oku ne oluyor sanayideki gelişme s-400 daha önemli görev uçağı f-35 o kapsamda uçak yok bir çin çaldı O MODELİ geçen ABD yayınlananbir dergide anlatılıyor ...şimdi yani avcı uçakları değil görev uçağı bulmamız lazım hadi bakalım kime girck o bataryalarmerak konusuS-500 AL BERE BİR İŞE YARASIN NEYİ VURACAKSIN BUNUNLA SORUNLU S -400 LER DİYORUZ YILLARDIRUZUN MENZİLDE SORUNLARI VAR ÖLÜ YATIRIM NATO'YA NASIL KABUL ETTİRECEN NEYSE BİZ SÖYLEYELİM DE BİZDEN GEÇSİN KİM NE YAPAR KENDİ BİLİR BİZ SÖYLEYELİM DEBİLİM KİTABI OKUMUYOR KİMSE BU MEMLEKETTE BIRAK ONU ASELSAN DERGİ AL ELİNE OKU....CEHALET PAÇALARDAN AKIYOR
 • MuhammedMuhammed22 gün önce
  S-400"lerde kabak tadı vermeye başladı artık.Madem aldık,neden Amerika"yı ikna etmek için komisyon kuralım diyoruz.Bağımsız bir ülke değilmiyiz.Çin"den aldığımız füzelere dönecek gibime geliyor.Geldi,geliyor diye vatandaş oyalanacak.
 • Oktay Oktay 22 gün önce
  İnşaAllah 4 gözlen bekliyoruz Türkiyenin gücüne güc katacak
 • GirsinnnnGirsinnnn22 gün önce
  Bu rampalar CHP ye girsin. Türkiyenin bütün askeri alanda söz sahibi olan komutanları hayat memat meselesi diyor bu kuş akıllılarda almayalım diyor.
 • KEMALİST(DİRENİŞ)KEMALİST(DİRENİŞ)22 gün önce
  TAMAM DOĞRU AMA SİSTEMDE SORUN VAR BİR DEFA BİZİM RADARLARIMIZ BU SİSTEMİN RADARINDAN DAHA ÜSTÜN YANİ KİLİTLENME SORUNLARI YAŞAMAKTA SORUNLU BİRDE BUNU NATO SİSTEMİNE KURAMAYACAK YUNANİSTAN MİSALİ PARK EDECEK YADA DEPOYA KOYACAKSA HİÇ ALMASIN BİZİM MÜHİMATIMIZIN TAMAMI NATO MENŞEYİ...
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 22 gün önce
  Bu S-400 ler, Biran Önce Gelse Yerlerine Konuşlandırılsa. Çok İyi Olacak. Hiç Şüphesiz ki.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Temmuz 2019