• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rusya: Türkiye'yi bilgilendirdik, vuracağız

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Heyet Tahrir el Şam grubunun İdlib'deki saldırılarının basırılacağını belirterek, konuya ilişkin Türk tarafının bilgilendirildiğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2019-08-20 14:48:00 - 2019-08-20 15:03:32
Rusya: Türkiye'yi bilgilendirdik, vuracağız

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov bir basın toplantısında, Suriye'nin İdlib bölgesi yakınlarındaki gerilimin tırmanmasının suçlusunun, saldırı düzenleyen teröristler olduğunu söyledi.

Teröristlerin İdlib'deki gerilimi azaltma bölgesindeki saldırılarını sert bir biçimde durdurmak hususunda kararlı olduklarını belirten Lavrov, "İdlib'de teröristleri ortadan kaldırma uygulaması devam edecek" vurgusunu yaptı.

Türk askerlerinin İdlib'deki varlığının teröristlerin saldırmasının önünü kesemediğini iddia eden Lavrov, Rus savunma yetkililerinin İdlib'deki duruma ilişkin olarak Türk meslektaşları ile her gün temas halinde olduklarını da belirtti.

"Hepsini bastıracağız"

Lavrov "Buradan (İdlib’den) saldırılar olması halinde bu saldırılar ister Suriye ordusuna ister sivillere isterse de Hmeymim'deki hava üssümüze yönelik olsun hepsini sert bir biçimde bastıracağımızı açık bir biçimde söylemiştik" ifadelerini kullandı.

Ayrıca Lavrov, "Söz konusu saldırılara cevap vereceğimiz konusunda Türk meslektaşlarımızı önceden uyarmıştık" dedi ve "Buna son verilemez, zira İdlib hususundaki anlaşma (Soçi Mutabakatı) teröristlere karşı ateşkes yapılmasını içermiyor" vurgusunu yaptı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hadra

Emperyalizm Tarihi boyunca hep Bizim üzerimize Projesini Uygulamıştır. Perde arkasında kesinlikle Siyonizm vardır ve olacaktır da , Perde Arkasında ABD ve Rusya anlaşmıştır. Türkiye veya Suriyede Türkiye ile birlikte hareket edecek bir Yönetin başına gelebilecek bir idarenin ASLA ve KAT'A ;İsrail İle Komşu olmamalıdır diyorlar vesselam.
 • Yanıtla

özgür

hadi oradan be adam.esas terörist sizsiniz sizin yüzünüzden 4 milyon suriyeli türkiyede....bombaladınız masum vatandaş korkudan en yakın ülke türkiyeye sığındı....sizinde abd haydutundan farkınız yok...dünyanın doğal gazı var suriyede ne işiniz var halkınızın büyük bir kısmı açlık sefalet içinde yaşarken...suriyenin tamamı sizin olsa ne yazar zaten dünyanın en büyük yüzölçüme sahip ülkesisiniz...akdenize indiniz ne oldu önce halkınızı mutlu edin....putine ülkesi nasıl tahammül ediyor anlamıyorum....
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23