Rusya: Türkiye'yi bilgilendirdik, vuracağız

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Heyet Tahrir el Şam grubunun İdlib'deki saldırılarının basırılacağını belirterek, konuya ilişkin Türk tarafının bilgilendirildiğini söyledi.

20 Ağustos 2019 Salı 14:48
Rusya: Türkiye'yi bilgilendirdik, vuracağız

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov bir basın toplantısında, Suriye'nin İdlib bölgesi yakınlarındaki gerilimin tırmanmasının suçlusunun, saldırı düzenleyen teröristler olduğunu söyledi.

Teröristlerin İdlib'deki gerilimi azaltma bölgesindeki saldırılarını sert bir biçimde durdurmak hususunda kararlı olduklarını belirten Lavrov, "İdlib'de teröristleri ortadan kaldırma uygulaması devam edecek" vurgusunu yaptı.

Türk askerlerinin İdlib'deki varlığının teröristlerin saldırmasının önünü kesemediğini iddia eden Lavrov, Rus savunma yetkililerinin İdlib'deki duruma ilişkin olarak Türk meslektaşları ile her gün temas halinde olduklarını da belirtti.

"Hepsini bastıracağız"

Lavrov "Buradan (İdlib’den) saldırılar olması halinde bu saldırılar ister Suriye ordusuna ister sivillere isterse de Hmeymim'deki hava üssümüze yönelik olsun hepsini sert bir biçimde bastıracağımızı açık bir biçimde söylemiştik" ifadelerini kullandı.

Ayrıca Lavrov, "Söz konusu saldırılara cevap vereceğimiz konusunda Türk meslektaşlarımızı önceden uyarmıştık" dedi ve "Buna son verilemez, zira İdlib hususundaki anlaşma (Soçi Mutabakatı) teröristlere karşı ateşkes yapılmasını içermiyor" vurgusunu yaptı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Ağustos 2019 Salı 14:48

YORUM YAZ

 • ARİFARİF26 gün önce
  Cahiller!basırılacağını ne demek sizde editör yok mu?Metinleri ilkokula hiç uğramamış tipler yazıyor galiba.
 • yavuzyavuz26 gün önce
  RusIarın vurdukIarını UKRAYNA ya göndereIim. Ha suriye ha Ukrayna.Cepheyi oraya kaydıraIım. VaIIa, RusIarı geniş sahada dize getirir. istedikIeri siIaha Iada mucadeIe ederIer. OnbinIerce suriyeIi daracık suriye yerine Ukraynada karşıIasınIar. ABD ye haber verin.
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM26 gün önce
  SANANE LAN LAVROV ADAMLARA TERÖRİST DİYORSUN ŞEREFSİZ TERÖRİST ŞİA ORDULARI KURUP İRANLA MÜSLÜMANLARA SALDIRAN ESEDDİR.NİYE YPGYE İSRAİLE SALIRMIYOR
 • sinansinan27 gün önce
  onlar nasil pkklilara anti ucak füzesi verip helikopterimizi nasil düsürtmüs ise, bizde bu guruplara bu tür silahlardan kontrollü bir sekilde vermemiz sart..... silah sanayimiz kücük mobil, izlenemez ama etkili anti ucak silahlari gelistirmeliyiz.
 • MahoMaho27 gün önce
  Ey kafirler hepinize lanet olsun
 • hsnhsn27 gün önce
  Rus rusluğunu yapıyor
 • abdrhmnabdrhmn27 gün önce
  moskofunda abd den farkı kalmadı sivilleri bombalayanlar teröristtir. buna rusyada eklendi
 • vesselamvesselam27 gün önce
  Sizde bulmuşsunuz garibanları vurun poponuz yiyorsa gidin amerikayı vurun iki yüzlüler bir gün öyle bir gün böyle.
 • Hepkahraman TürkmilletiHepkahraman Türkmilleti27 gün önce
  Rus keferesi suriyede senden başka terörüs yok.Allah c.c de sizi bastırsın amin.
 • SelmanSelman27 gün önce
  Rus keferesi, suriye deki muslumanlara zulm ve iskence eden azgin bir murtede, yani besar esed (süfyani) ve taifesine, sozde terorle mucadele adina, yillardir her turlu destegi vermekle kalmayip, tipki vaktiyle Afganistan ve Kafkasya'da yaptigi gibi muslumanlari acimasizca katletmeye yine devam ediyor. Ayni sekilde rafizi ve sapkin siiler ile Iran da! Soci moci ayagina Turkiye de peyderpey bu batil ehlinin saflarina gecti buyuk olcude. Ote yandan kufrun basi olan Yahudinin bir numarali usagi ABD kafiri de, kendi projesi olan isid denen hariciler yani terorle mucadele ediyorum numarasiyla kendi gibi gercek terorist ypg/pkk ile birlikte bolgede nizamini kurdu! Ancak Turkiye, Idlip te olduğu gibi göstermelik ve biraz ses cikarmasini muteakip yine munafikca bir siyaset baglaminda ABD ile anlasma yolunu tuttu! Subhan Allah. Ve su anda idlip merkezli kurtarilmis bolgelerde, zalimlerin zulmunu def etmek disinda, kendi topraklarinda islam nizamini kurmak isteyen butun mucahitler (hangi grup olursa olsun hepsinin ilk hedefi bu) ve bunlar ile birlikte olan salih muslumanlarin Allah svt dan baska kimsesi kalmadi! Zaten ta basindan beri de oyleydi ve Allahu Alem hep de oyle olacak! Elhamdulillah. HasbinAllah ve nimel vekil. Cok yakinda cumle alem gorecek biiznillah, kim teroristmis kim degilmis!!! Kim gucluymus kim zayifmis! Zafer Allah svt nin mi, yoksa kibir sahibi olan kuffarin ordularinin mi? Hepsini gorecegiz. HasbinAllah ve nimel vekil. La havle vela kuvvete illa billa aliyhil azim...
 • özgürözgür27 gün önce
  hadi oradan be adam.esas terörist sizsiniz sizin yüzünüzden 4 milyon suriyeli türkiyede....bombaladınız masum vatandaş korkudan en yakın ülke türkiyeye sığındı....sizinde abd haydutundan farkınız yok...dünyanın doğal gazı var suriyede ne işiniz var halkınızın büyük bir kısmı açlık sefalet içinde yaşarken...suriyenin tamamı sizin olsa ne yazar zaten dünyanın en büyük yüzölçüme sahip ülkesisiniz...akdenize indiniz ne oldu önce halkınızı mutlu edin....putine ülkesi nasıl tahammül ediyor anlamıyorum....
 • HadraHadra27 gün önce
  Emperyalizm Tarihi boyunca hep Bizim üzerimize Projesini Uygulamıştır. Perde arkasında kesinlikle Siyonizm vardır ve olacaktır da , Perde Arkasında ABD ve Rusyaanlaşmıştır. Türkiye veya Suriyede Türkiye ile birlikte hareket edecek bir Yönetin başına gelebilecek bir idarenin ASLA ve KAT'A ;İsrail İle Komşu olmamalıdır diyorlar vesselam.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Eylul 2019