Rusya operasyonla ilgili sert çıktı: Onları uzun süre uyardık

Rusya'nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, “Barış Pınarı Harekatı”na ilişkin yaptığı açıklamada," YPG/PKK'ya Esed rejimi ile diyalog kurmalarını teklif ettik ama onlar ABD'yi tercih etti" dedi.

10 Ekim 2019 Perşembe 23:34
Rusya operasyonla ilgili sert çıktı: Onları uzun süre uyardık

Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, “Barış Pınarı Harekatı” na ilişkin, "Bu operasyon, bazı koalisyon ortaklarının, Suriye'nin kuzeydoğusunda yaptıkları demografik mühendisliğin bir sonucu. Onları bunu yapmamaları konusunda uzun süre uyardık. Şimdi Kürtler aslında orada demografik politikaları değiştiriyor." dedi.

BM Güvenlik Konseyi, Suriye'nin kuzeydoğusundaki gelişmeleri ve Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'nı kapalı oturumda görüştü.

Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Nebenzia, toplantı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm taraflara itidal çağrısında bulundu.

Nebenzia, "Bu operasyon, bazı koalisyon ortaklarının Suriye'nin kuzeydoğusunda yaptıkları demografik mühendisliğin bir sonucu, onları bunu yapmamaları konusunda uzun süre uyardık. Şimdi Kürtler aslında orada demografik politikaları değiştiriyor." ifadesini kullandı.

Türkiye'ye Adana Anlaşması ile çözüm önerdiklerini belirten Nebenzia, YPG/PKK'ya ise Suriye rejimi ile diyalog kurmalarını teklif ettiklerini ama onların başkalarını (ABD) tercih ettiğini kaydetti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ekim 2019 Perşembe 23:34

YORUM YAZ

 • YunusYunus9 gün önce
  Patriotlar almazsanız İspanya siz ..nesiniz ibne sürüsü Avrupa akşam başka sabah başka konuşmayı müslüman kanıyla beslenmeyi iyi birsiniz pic avruap
 • ŞahkanŞahkan9 gün önce
  Gavurun merhameti olmaz menfaati olur. Görüldüğü gibi
 • termintermin9 gün önce
  oldu mu şimdi.. Türkiye bütün oyunları bozdu,,, yeniden rusya abd avrupa bm bir araya gelecek yeni bir oyun kursun,,,ama bu sefer Türkiye nin dediği gibi olsun,, şimdi diyologlar, anlaşmalar havada uçar :))
 • ahmetahmet9 gün önce
  iste rusya nin menfaatleri de pkk yi kullanmak uzerine, abd den farki yok bu konuda

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ekim 2019