• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Ramazan bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı? Ramazan Bayramı 2021 yasak var mı?

Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı var mı? Ramazan Bayramı kısıtlaması kaç gün? soruları Ramazan ayına sayılı günler kala merak edilmeye başlandı. Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı 2021? sorusu bayram planı yapacaklar taradan araştırılıyor. Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı 2021? Bir yandan Ramazan Bayram tatili kaç gün? diğer yandan Ramazan bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bayramda yasak var mı? soruları Ramazan boyunca sokağa çıkma yasağının olacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrası bir hayli merak ediliyor oldu. Peki Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı 2021, bayramda sokağa çıkma yasağı var mı 2021, Ramazan Bayramı sokağa çıkma yasağı 2021, Ramazan Bayramı 2021 yasak var mı? İşte detaylar.

Yeniakit Publisher
2021-04-07 17:21:00 -
Ramazan bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı? Ramazan Bayramı 2021 yasak var mı?

Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı merak edilmeye başlandı. 19 Mart’ta gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan ayında uygulanacak olan korona yasaklarını tek tek açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, merakla belenen 'Ramazan Bayramın’da sokağa çıkma yasağı olacak mı?' sorusuna cevap verdi. 

Ramazan ayında sokağa çıkma yasağı olacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sadece Ramazan boyunca lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisle sınırlandıracak." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ramazan ayında fedakarlık yapacağız. Ülke genelinde hafta sonu sınırlaması uygulayacağız. Yine ramazan boyunca toplu iftar ve sahur gerçekleştirilemeyecektir.” şeklinde konuştu. Peki Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı var m? Ramazan Bayramı’nda tam kapanma olacak mı? İşte Ramazan Bayramı son dakika haberleri.

Ramazan bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ramazan Bayramında kısıtlama olup olmayacağına ilişkin yaptığı açkılamada “Amacımız ülkemizi Ramazan'da genel olarak dinlendirerek bayram sonrasında güzel günlere hazırlamaktır. Türkiye'nin tek başına salgın tedbirlerini gevşetmesi, salgını yenmesi önemli değildir. Asıl olan yakın insani ve ticari ilişkilerde olduğumuz ülkelerden geri kalmamaktır.” ifadelerini kulandı. Erdoğan’ın açıklamalarına göre Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı alacak.

Ramazan Bayramı ne zaman?

Ramazan Bayramı ne zaman? Ramazan Bayramı'nın birinci günü 13 Mayıs'da başlıyor. 15 Mayıs bayramın son günü olacak. Diyanet İşleri Başkanlığı camilered teravih namazının kılınmayacağını açıklaraken, 2021 yılı fitre fiyatını da açıkladı. 2021 fitre miktarı 28 TL olarak belirlendi. Öte ayndan Ramazan ayında umre yapacakları ilgilendiren gelişme de Arabistan yönetiminden geldi. Arabistan yönetimi 2021 Ramazan umresi yapacakların korona aşısı olmaları gerektiğini duyurdu. Ayrıca Ülkedeye umre için giriş yapacaklara alınan korona tedbirleri de uygulanacak.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23