PKK’lılar umudu çözüm sürecine bağladı

2009'daki çözüm sürecini silah stoklayarak ihanetle sonlandıran terör örgütü PKK ve örgütün siyasi ayağı olan HDP yöneticileri her açıklamalarında yeniden çözüm sürecinin başlamasını istiyor.

26 Haziran 2019 Çarşamba 12:34
PKK’lılar umudu çözüm sürecine bağladı

Terör örgütü PKK ve uzantıları, 2009’da başlayıp, 2013’te silah stoklayarak ihanetle sonlandırdıkları çözüm sürecine geri dönmeye çalışıyorlar. Terör örgütünün siyasi ayağı HDP yöneticileri ve PKK’nın şehir yapılanması KCK, her açıklamalarında yeniden çözüm sürecinin başlamasını istiyor. Daha önceki çözüm sürecinde evlerin kömürlüklerini silah deposu haline getirdikten sonra nöbet tutan askere, polise ve kamu görevlilerine saldıran teröristler güç kaybetmeye başlayınca çözümde yeni bir dönem söylentilerine sarılmaya başladılar. 23 Haziran’da İstanbul’da yenilenen seçim sonuçlarını bahane ederek tabanda birleşme sağlandığını belirten KCK, “Tabanda demokratik güçlerin birleşmesi bunun gerçekleştirilmesi imkanlarını fazlasıyla artırmıştır” sözleriyle yeni bir ihanetin başlangıcını oluşturmaya çalışıyor. Terör örgütü PKK’nın Mehmetçiğe karşı saldırıya devam ettiği bugünlerde KCK ve HDP’lilerin, “Apo’nun üçüncü yol dediği ve oluşturulmasında belirleyici rol oynadığı demokratik ittifak bu seçimde güçlenerek çıktığı gibi tarihi sorumluluğu daha da artmış bulunmaktadır. Apo’nun oluşturduğu bilinç ve ortaya koyduğu siyasi çizgiyle Kürt halkı ve demokrasi güçleri, Türkiye'nin demokratik geleceği için büyük bir demokratik güç ortaya çıkardıkları gibi halklar için güçlü bir umut oluşturmuşlardır. Apo’nun ideolojik-politik çizgisi doğrultusunda demokratik ittifaklar geliştirildiğinde Türkiye'nin demokratikleşmesi ve Kürt sorununun çözümünde yeni bir dönem başlayacaktır. Tabanda demokratik güçlerin birleşmesi bunun gerçekleştirilmesi imkanlarını fazlasıyla artırmıştır” ifadeleri ikiyüzlülüklerini ortaya koyuyor.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Haziran 2019 Çarşamba 12:34

YORUM YAZ

 • kmlkml27 gün önce
  hepsi silah bırakıp teslim olacak, kuzey suriye ve kuzey ırakta iddialarından vazgeçecek...işte çözüm süreci...ne gerek resmi anlaşmalara..samimi olan gelsin teslim olsun
 • Sinoplu Sinoplu 27 gün önce
  Ulan terörist bile kendine demokrat diyor ya..... Sizin olsun bu demokrasi
 • şenay doğanşenay doğan27 gün önce
  yaptığının kötülüğünü görüp pişman olan teslim olur paşa paşa hapsini yatar serbest kalırsa kırar dizini oturur evinde pişman olanın çözüm süreci ile ne işi olur demek ki yine üçkağıt peşindeler allaha emanet olun
 • Ali RüzgarAli Rüzgar27 gün önce
  Anlaşılan Hevalleri nefes alamıyorlar. İnlerinden kafalarını çıkartmak için, hendek kazmak, ortalığı yakıp-yıkmak için zaman kazanmaları lazım. Demokrasi, barış deyip zırvalamaya başladıklarına göre..
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 27 gün önce
  Tek Çözūm PKK nın, YOK Edilmesidir. Hiç Şüphesiz ki. Başka Çözūm YOK. Şerefsizler.
 • HamitHamit27 gün önce
  Çözüm falan yok kandile kadar tek bir terörist kalmayıncaya kadar devam hepsinin canı cehenneme.
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM27 gün önce
  BÜTÜN PKKLILAR DESTEK VERENLER ANINDA SINIRDIŞI EDİLSİN VATANDAŞLIKTANÇIKARTILSIN

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Temmuz 2019