• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

PKK'lı teröristin kardeşinden HDP itirafı: Spikerlik teklif ettiler

PKK'lı teröristin kardeşi 15 yaşındaki Zelal Y., HDP'nin kendisine oy vermesi ve terör örgütü PKK militanı olması için 'spikerlik' teklif ettiğini itiraf etti.

Yeniakit Publisher
2021-01-16 02:41:00 -
PKK'lı teröristin kardeşinden HDP itirafı: Spikerlik teklif ettiler

Ağabeyi ve ablası yıllar önce terör örgütüne katılan 15 yaşındaki Zelal Y'nin itirafları, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde teröre meydan okuyan Diyarbakır Annelerinin haklılığını bir kez daha gösterdi. HDP Milletvekili Remziye Tosun'un PKK'ya eleman kazandırma girişimini Zelal Y, deşifre etti. HDP'li Tosun hakkında konuşan Zelal, "Beni ikna edebilmek için PKK'nın haber spikerliğini teklif etti" dedi.

Terör örgütü PKK'ya eleman kazandıran HDP'nin kirli yüzü bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor. Diyarbakır annelerinin 1 buçuk yıldır HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde sürdürdüğü eylemin haklılığı bu kez de terörist kardeşinin ifadeleriyle teyit edildi. SABAH'a özel açıklamalarda bulunan Zelal Y, HDP'nin gençleri nasıl kandırarak dağa çıkardığını anlattı.

HDP'ye oy, PKK'ya militan istedi

HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun'un 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi parti propagandası yapmak için köylerine geldiğini anlatan Zelal Y, Tosun'un daha sonra evlerini ziyaret ederek kendisiyle konuştuğunu söyledi. HDP'li vekilin kendisinin Kürtçe aksanını beğendiğini belirten Zelal Y, "Benim ağabeyim ve ablam 2015 yılından bu yana örgütte. HDP'li Remziye Tosun, seçim çalışmaları için evimize geldi. Önce seçim çalışmaları muhabbeti açarak HDP'ye oy istedi. Annemler yanımızda oturduğu için okul okudun mu gibi sorular sordu. Kendisine okulu bıraktığımı söyledim. Daha sonra annem çay kahve sunumu için mutfağa geçince dağa gidip oradaki ağabeylerine ablalarına yardımcı olmak ister misin? dedi" diye konuştu.

PKK'nın haber spikerliğini teklif etti

Şervan kod adlı ağabeyi K.Y ve Lavin kod adlı ablası İ.Y'nin 2014 yılından buyana terör örgütü içerisinde olduğunu belirten Zelal Y, "HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, annemin mutfağa gitmesinin ardından beni PKK'ya katılmam için ikna etmeye çalıştı. Kürtçe aksanımın güzel olduğunu belirten Remziye Tosun; "Dağa çıkıp ağabeyin ve ablan gibi kahramanımız ol. Yeni katılanların ismini yazarsın. PKK'nın haber spikeri olursun. Listeleri sen tutarsın böylelikle ablanın da yanında olursun. Dağdaki kardeşlerimizin mücadelesi bizleri ayakta tutuyor. Bizler onların sayesinde Kürtçe konuşabiliyoruz. Sen yetenekli bir kızsın. Eğer direk dağa gitmek istemezsen seni partimize alırız bizimle bir süre çalışırsın sonra dağa geçip gerilla olursun" teklifinde bulundu. Ama ben kabul etmedim. Çünkü ablamdan dolayı biliyorum bunların ne olduğunu" dedi.

Ablam sürekli ağlıyormuş

Ablası ve ağabeyinin de kandırılarak dağa çıkarıldığını söyleyen Zelal Y, her ikisiyle de görüşemediğini belirterek; "Ben 6 kardeşin 4. süyüm. Ablam ve ağabeyim PKK'da. Ben ablamı çok özlüyorum ama görüşüp konuşamıyoruz. Geçtiğimiz yıl PKK'dan kaçarak teslim olan iki kız evimize geldi. Hasta anneme 'Biz dağda kızınızla birlikteydik. Biz kaçtık kurtulduk. Ama kızınız orada kaldı. Kendisi çok pişman sürekli ağlıyor ve sizi özlüyor. Aslında kaçmak istiyor ama öldürülmekten korkuyor' dediler. 7 yıldır ablama ve ağabeyime hasretiz" diye konuştu.

Diyarbakır annelerine saldırmıştı

Terör örgütüne elaman devşirdiği ortaya çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, 3 ay önce HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan annelere saldırdı. HDP'li Tosun, yaz kış yağmur çamur demeden sabırla dağa kaçırılan çocuklarına kavuşacakları günü bekleyen ailelere 'Satılmış köpekler kemiğiniz az mı geldi?' şeklinde hakaretlerde bulunmuştu.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Deli İbo

Yszık be, bu Millet'in çoluk çocuğuna yazık. Kendi piçleri yurt dışında okur, garip gurabanın çocuğu dağda taciz ve tecavüzler içinde terörist olur. Aha işte, oh ooohhh dağa çıkaracak elemanda bulamıyorlar, herhalde kendileri dağa katılımda bulunurlar. Çünkü Karayılan ve Duran Kalkan'a taciz ve tecavüz için eleman lazım, onları seçtirenlere itaat etmek gerejir.
 • Yanıtla

Mehmet Soylu

Teröristleri neden eve alıyorlar, kızları için Diyarbakır annelerine neden katılıyorlar, küçük kızlarına sahip çıksınlar, dağdaki teröristler züpecek sübyan arıyorken şehirdeki kadrolar mahalleye bile sokulmamalı, cuntacı bekarlığa veda partisi desteği terör desteğidir, fetolağım bunların kardeşidir, hepsinin anasını
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23