'Patriotları çekeriz' demişlerdi! İspanya'dan Türkiye ile ilgili yeni açıklama

İspanya Savunma Bakan Vekili Margarita Robles, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupa'ya yaptığı mülteci uyarısıyla ilgili konuştu.

11 Ekim 2019 Cuma 16:03
'Patriotları çekeriz' demişlerdi! İspanya'dan Türkiye ile ilgili yeni açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AB'ye yönelik "Harekatı işgal olarak nitelemeye çalışırsanız, kapıları açarız, 3.6 milyon mülteciyi size yollarız" uyarısına yanıt veren İspanya Savunma Bakan Vekili Margarita Robles, Erdoğan'ın sözlerinin kabul edilemez olduğunu savundu.

İspanya Ulusal Radyosu'na demeç veren Robles, "İnsanlarla yani sığınmacılarla jeopolitik bağlamda oynanması kabul edilemez. İspanya, AB kapsamında alınan toplu kararlara her zaman bağlı kalacak" dedi.

24 Ekim'deki NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katılacağını da belirten Robles, "Toplantıda Türkiye-Suriye sınırındaki İncirlik Üssü'ne İspanya'ya ait Patriot'ların konuşlandırılmasıyla ilgili karar gözden geçirilebilir. İspanya, askeri gerilim anlamına gelecek şeylere her zaman karşı çıkacak" ifadelerini kullandı.

Avrupa ülkesinden 'Patriot' tehdidi: İncirlik'teki füze savunma sistemini geri çekeriz

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 16:03

YORUM YAZ

 • leventkleventk2 gün önce
  Kadın haklı, haksızve yanlış olan bizimkisidir. Sen ne adına Avrupaya gitmek isteyen yabancılarıengellersin,ülkende tutarsın , kime yaranacaksın ki, iştekadının bakışı ortada....
 • kuntakintekuntakinte2 gün önce
  Tamda zamanı geldi ey siyasiler siz patriotlarınızı incirlikten çekmenize gerek yok biz 24 saat sizezaman veriyoruz derhal patriotlarnızı alıpincirlikten ülkemiz dışına çıkmanız için süre veriyoruz deyip susturun bu piç kurularını lütfen patriot iki ilçemizi savunabildi mi yok peki kurulsa idi savunabilecek durumu varmı yok savunduğu örnek bir ülke varmı yok yağ var un var şeker var eğeaeee ne duruYORSUNUz yahu helva yapsanıza helva
 • VATANDAŞVATANDAŞ3 gün önce
  Yahuey millet-i müslüman tayyip edoğannezamandiplomasidilikullanacak? Bunun danışmanları neyapıyor, bu konuşmametinlerini hangiakıllı yazıp önüne koyuyor.Haklı olduğumuz ,hem de mağdurolduğumuzhaldekendimizi ifadeedemediğimizdensuçlanıyoruz.Yahubirşeyler yapacaksanızsessiz sedasızyapın tehditle,şantajla ,salvolarla dost ,taraftar bırakmadınız yahu.Ne müslim ne gayr-i müslimyanımızdakimseyokyahu.Bukonudabizimhiç mi suçumuzeksiğimiz yok? İsrailfilistinisuriyeyihergünateş altına alıyor zulmediyor,topraklarını işgal ediyor kimsene yapıyorsundemiyor.Çünkümilletlerarası arenadalobi faaaliyetleri çok yoğun.
 • VatandaşVatandaş3 gün önce
  Patroitinizi alin münasip yerinize .........
 • OvalıOvalı3 gün önce
  Atın mesajı açılsın kapılar. Afganlı, Pakistanlı, hindistan li İranlı, Iraklı , Afrikalı ve Suriyeli yigilsin AB kapısına. O zaman dünyanın kaç bucak olduğunu görsünler. Tahmini toplam mülteci olcak 47 milyio 500 bin . İşte seyireyle oyunu.
 • OzanOzan3 gün önce
  Bu dunyanin dogum sancisi, dunya turk hakimiyetine gebe...
 • BizBiz3 gün önce
  S.ALEYKUM. batı cephesinde değişen birşey yok...
 • Efelerdiyari Efelerdiyari 3 gün önce
  Insallah birgün bu terör belasi sizleri vurur. ........siz Toplum oldugunuz buradan belli. Ödlek ....... tohumlari. Sizler daha Türkleri hic ama hic tanimamizsiniz.. aldiginiz dersler sizi akillandirmamis..
 • SahinSahin3 gün önce
  Küfür tek millettir.biz hakli olalim bütün dünya karsi olsun hic sorun yok.burdan tüm islam ümmeti görsün sionist rothschild parayla nasilda tüm kafirleri ayni hizada konusturuyor.iki kelimede ispanyaya al füzelerini en kiymetli yerine koy.sorun yok.
 • mustafamustafa3 gün önce
  sadece bizim sorunumuzm uş gibi size ucu dokunmayan kendinizi BİZİ ALKIŞLAYAN MÜLTECİ KONUSUNDA TAKDİR EDEN JÜRİ ÜYESİ YERİNE KOYUP SADECE TRİBÜNDEN İZLEYİP ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMAYIP YARDIM ETMEYİP KENDİ ÇÖZÜMÜMÜZÜ ÜRETİNCE GEVEZELİK YAPAN ALÇAK GÜRUH OLARAK SİZLER jeopolitik ve insani gerçeği basbayağı kabul edip içinize sindiriyorsunuz ama
 • fikretfikret3 gün önce
  Bizde Avrupa birliğine girmek için yıllardır istedikleri hristiyan yasalarını çıkarttık. Meğer bizi hiç sevmiyor istemiyorlarmış.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019