Mutluluğun 8 anahtarı

Mutlu olmak zor değil, yeter ki isteyin...

13 Ekim 2018 Cumartesi 19:24
Mutluluğun 8 anahtarı


Şükredin: Yaşadığınız güzellikleri düşünün ve şükredin. Yukarılara bakıp hayıflanmak yerine sizden daha mağdur olanları görüp hamdedin.

İyi olun: Başkalarının iyiliği için çalışın, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Farkına varın: Hayatın günlük tatlarının farkına varın. Yaşadığınız güzel anları zihninize kaydederek, üzgün olduğunuz zamanlarda bunları hatırlayın.

Teşekkür edin: Hayatınızın kritik dönüm noktalarında size yol gösterip yardımcı olmaya çalışanlara minnettarlığınızı belirtin.

Affedin: Kendilerine yapılanları affedemeyenler öfkelerinden kurtulamaz ve intikam peşinde koşmaktan mutluluğa ulaşamaz.

Vakit ayırın: Ailenize ve akrabalarınıza daha fazla vakit ayırın. Ne kazandığınız para, ne iş, ne de sağlık, sizi yakınlarınız, dostlarınız kadar mutlu edebilir.

Özen gösterin: Uyku, spor, gülümseme ruh halinizi olumlu etkiler. Sağlıklı insanların mutluluğa uzanması daha kolaydır.

Bu da geçer: Çaresiz kalınca 'Bu da geçer yâ Hû' deyin. Sabredenlerden olun. Kazanırsınız..

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ekim 2018 Cumartesi 19:24

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mart 2019