• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mukaddesat düşmanları yine sahnede

Dini derslerle ilgili hazımsızlıklarını ortaya koyan azgın azınlığın kalemşörleri ile 28 Şubatçı STK’lar, seçmeli dersler üzerinden İslam’a kin kustu.

Yeniakit Publisher
2021-01-16 09:07:00 -
Mukaddesat düşmanları yine sahnede

 Zekeriya Say  İstanbul 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaokullar ve liseler için seçmeli ders tercihlerinin yapılacağı tarihi açıklamasının ardından, solcu STK ve gazeteler harekete geçerek, dini içerikli derslere karşı kirli bir algı operasyonu başlattı. 4-22 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılacak tercihlerde, Plastik Sanatları ve Çevre Eğitimi gibi derslerin seçilmesini “demokratik hak” olarak gören sol STK ve gazeteler, Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler gibi derslerin ise öğrencilere zorla dayatıldığını iddia ederek, kara propaganda yapıyorlar.

Din dersleri karanlığa öğrencileri sürüklüyormuş!

Seçmeli ders tercihlerinin başlamasının ardından Eğitim-Sen, Veli-Der ve gibi STK’lar yaptıkları açıklamada, dini içerikli derslerin seçilmesi için öğrenci ve velilerin yönlendirilmeye çalışıldığı iddiasında bulundular. Dini içerikli derslerin seçilmesi için dini vakıf, dernek ve cemaatlerin yoğun bir çaba içerisinde olduklarını iddia eden STK’lar “Çocuklarımızın geleceği hızla bir karanlığa doğru sürükleniyor” iftirasını attılar.

Mezhepçi gazeteden ‘laiklik alerjisi had safhada’ hezeyanı

Sürekli insan haklarından dem vuran gazeteler konu din dersleri olunca faşizan bir tutum içerisine girdiler.

Marjinal sol örgütlerin sözcüsü Birgün, 6 Ocak tarihinde, “Sadece din derslerini ‘seçtirmek’ istiyorlar” başlığıyla çıktı ve okuyucularına alenen yalan söyledi. Aynı yalanı ısrarla devam ettiren mezhepçi Birgün gazetesi, ‘Laiklik Alerjisi Had Safhada’ manşetiyle çıktı.

Birgün, her iki haberde de din derslerinin zorla seçtirildiği yalanını savundu.

Gafillerin “tarikatlar seçtiriyor” yalanı

“Seçmeli derslerde içerik yönlendirmesi” başlığını kullanan Evrensel gazetesi ise MEB ve il milli eğitim müdürlüklerinin öğrencileri ağırlıklı olarak din derslerine yönlendirildiğini yalanını üfürdü.

Cumhuriyet gazetesi de yalana sarılarak tarikat, müftülük ve diğer yapıların baskısının okullara görev verecek kadar arttığını iddia ederek, “Cemaat seçtiriyor” başlığıyla, MEB’e bağlı okulların tarikat yuvasına çevrildiği algısı oluşturmaya çalıştı.


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

selim

kinleriniz ile geberin
 • Yanıtla

DİNDAR

Laiklikmiş, başka bir fertleri, yok,. BEN, ÇOCUĞUMU, OKULA gönderiyorum, DEVLET ten DİNÎ EĞİTİM, vermesini, istiyorum, çocuğuma, OKULUN. görevi Dini,Milli DEĞERLERİME öncelikle SAYGI ve gereklerini,yerine getirmeyi öğretmek olmalı, yüzeysel değil, Hıristiyanlar, nasıl kilisede öğreniyor ve fen bilimleri nasıl laboratuvar ortamında öğreniyor, Din Dersleride, CAMİ ortamında öğretilir, zorunlu olması gerekir, SEÇMELİ OLAMAZ,DİN BENİM KUTSALIM, DEVLETİMİZ İ AYAKTA TUTAN, EN BİRİNCİ temel,sebebtir, ASKERİYEMİZDEDE, öncelik, VERİLMELİDİR hatta öğrencilere, DİNİ DEĞERLERİMİZ konusunda,uygulama konusunda, stratejik, bir olay olduğu için Askeriyede mi, okulda mı öğrenmek ister öğrenci alternatifi bu şekilde konulabilir, NİYE, DİNİ EĞİTİM den korkuyor, Haçlılar, DİNE sarıldıkça OSMANLI İMPARATORLUĞU gibi güçlenerek hakimiyet kuracak bu Yüzden.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23