Metin Külünk: Tehlike devam ediyor

AK Parti İstanbul eski Milletvekili Metin Külünk, FETÖ tehlikesinin Türkiye'de halen devam ettiğini söyledi.

17 Temmuz 2019 Çarşamba 20:50
Metin Külünk: Tehlike devam ediyor

AK Parti İstanbul eski Milletvekili Metin Külünk, “15 Temmuz bir parti meselesi değil, bağımsızlık meselesidir” dedi.

Kütahya Yoncalı’da KİHMED Başkanı Musatafa Önsay’ın da katıldığı basın toplantısında konuşan Metin Külünk, FETÖ tehlikesinin henüz geçmediğini ifade etti.

Külünk, ”Hangi partiden olursak olalım, hangi yaşam, hangi düşünce biçiminden, hangi anlayıştan olursak olalım hiç fark etmez. Bu mesele bir vatan, bir millet, bir bağımsızlık meselesi, çatımızın doğrudan hedef alındığı bir meseledir” ifadelerini kullandı.

"Bu coğrafyayı lime lime etmek istiyorlar"

 

Türkiye’nin sınır dışı operasyonlarına değinen Külünk, egemen güçlerin nihai hedeflerinin İslam coğrafyasını parçalamak olduğunu söyledi. Külünk, ”Pençe ve Afrin harekatlarında Türkiye ne yapmak istiyor? Pençe 2’de niçin Kandil’le Irak’ın en uç sınırı Suriye sınırındaki hattı neden kesmek istiyoruz? Neden ısrarla İdlip’te kalmak istiyoruz? Afrin’de neden ısrarımız var?. Bunların hepsi bu küreselleşmenin yeryüzünün egemen güçlerinin küreselleşmenin içini doldurdukları bir kesit var. Bu coğrafyayı lime lime etmek istiyorlar. Bölgede İsrail’in güvenliğini sağlayabilmenin şartı olarak bölgenin tamamının paramparça edilmesini hedef olarak kabul ediyorlar. Suriye’nin, Irak’ın, Suudi Arabistan’ın, Libya’ın üç parça, Yemen’in iki parça Türkiye’nin beş parça” diye konuştu.

Türkiye olarak 15 Temmuz’u gerçekleştiren dış güçlerin oyunlarını bozduklarını ifade eden Metin Külünk,“Biz dik durdukça asla emellerine ulaşamayacaklar” diye konuştu. Külünk, FETÖ tehlikesinin ise henüz geçmediğini sözlerine ekledi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Temmuz 2019 Çarşamba 20:50

YORUM YAZ

  • ayhanayhan1 ay önce
    darbeciler devleti yıktı devlet yok devlet .darbecileri emniyete başvurdum emniyet ellerinde valiliğe başvurdum valilik ellerinde savcılığa verdiler savcı ellerinde.fetö tüm bakancıkları ermeni tanrısı tagut oroodks z.bayındır bağlı devlet yok vatanda.darbe başbkanı davut oğlu isa davutun tahtına oturur yahudi mesih isa kutsal ruh diye latin kudüs kralalllığı ,davut krallığını kurmuşlar.paralel hükümet pagan ermenileri konya sgkdan yönetir.konya sgk tamamı cia dır.davutoğluna hükümet kuruveren cia teknik direktörü tanrı oğlu konyada.darbe cumhurbaşkanı.zbayındır a.ertekin devlet yok .kimbakan kim cumhurbaşkanı olacak bunlar karar verir.adamlar mafya darp cebir işkence derdes işkenc eodalrı var darbeciler devleti yıktı bağımslıkalrını ilan ettiler.siyaler yahud krallığından kudüs krallığı ahit geçen soylardan seçilir.devlet yok vatan yok bayrakda.davutoğlu hükümeti kimin emirinde faruk çelik kimin emrinde içişleri bakancıkalrı tüm bakancıkalrı saydılar ermeni paganları
  • HadiHadi1 ay önce
    sayin metin külünk bey !Hayret ediyorum ! parlamentodakilerin çoğu bakomat vekili ! işte iki kişiyi öldüren serbes bırakıldı ! iyiki sen varsın arada yüreğimize su serpiyorsun çoksağol.Bu 9 luk.hpe çephe daha çok katledecek,onbinlerce senedir değişmeyen LANETLİ zihniyet öldürmeyi iyi biliyorlar, one minute !
  • avbavb1 ay önce
    su uyur düşman uyumaz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ağustos 2019