Meclis resmen kabul etti! İşte o ülkenin Ay Yıldızlı yeni bayrağı

Filipinler'in güneyinde yaşayan Moro Müslümanlarının geleceğini şekillendiren tarihi referandumların ardından kurulan Müslüman Mindanao Bangsamoro Özerk Bölgesi (BARMM) resmi bayrağı bölge meclisinde onaylanarak kabul edildi.

24 Ağustos 2019 Cumartesi 02:00
Meclis resmen kabul etti! İşte o ülkenin Ay Yıldızlı yeni bayrağı

Bölge milletvekillerinden Lanang Ali'nin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, Bangsamoro Geçiş Otoritesince (BTA) "BARMM Resmi Bayrağının Kabul Edilmesi" isimli kanun tasarısı meclise sunuldu.

Mevcut 60 üyenin 36'sının "evet", birinin "hayır" ve 5'inin "çekimser" oy kullandığı oturumda böylelikle yeni Bangsamoro bayrağı kabul edildi.

Lanang Ali'nin paylaşımında bayrağın fotoğrafını da paylaştı. Buna göre, yukarıdan aşağıya zeminde yeşil, beyaz ve kırmızı 3 renkten oluşan bayrağın ortasında sarı hilal ve yıldız, altında ise soldan sağa kılıç resmi bulunuyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Ağustos 2019 Cumartesi 02:00

YORUM YAZ

 • OSMANLININ TA KENDİSİOSMANLININ TA KENDİSİ21 gün önce
  EY MÜSLÜMANLAR CEDDİNİZİ UNUTMAYIN TEKRAR HİLAFET SANCAĞINDA TEKRAR AY VE HİLAL ALTINDA BİRLEŞELİM YOKSA KIYAMETE KADAR HUZUR BULAMIYACAZ... ALLAH HERKEZE OSMANLI SULTANLARI GİBİ İTİKATA VE İMANA SAHİP OLMAYI NASİP ETSİN....
 • Ramazan Samur Ramazan Samur 22 gün önce
  Huzurun hilal, aydınlığın yıldız, Gelecegin çok çalışmak Güç oldugunu anlayan kardeşlerimiz, Bayramınız, istiklaniz. Hayırlı olsun.
 • Kadere imanKadere iman22 gün önce
  @Gasıp Siyona. Müslüman Kadere iman eder. Kaderde Kürt İslam devleti var ise, Allah'ın izniyle gerçekleşir. Sen Coca Cola içmeye devam et.
 • gasıp siyonlargasıp siyonlar22 gün önce
  @müslüman kürt'e??? Senin gibiler israil bayrağını boynuna dolayıp referanduma önde koşuyor, salya akıtarak, sahte devlet mestliğinde...türkiyede son yüz yılda CHP eliyle ırkçılık hortlatıldı, sizin gibi kürtleri islam birliğinden kopartsınlar diye. şimdi ne yazık ki size yıllardır ,dilinizi konuşmayı yasaklayan CHP ile ittifak içindesiniz ve ırkçılığı kaldırıp dilinizde üniversite ve tv.vs açan Tayyibi devirmeye uğraşıyorsunuz. Asıl ırkçı sizziniz. Allah, sırtınızı siyonlara dayayıp israil ve batı köpekliği yaparak islam birliğini kırın devlet kurun mu diyor. AKPden önce bu lafları dediğinizde size hak veriyorduk ama şimdi maskeniz düştü. kemalistlerden de beter faşist ırkçısınız. israil davası güdecek kadar da mel'un.. tecavüzcü ve sapık ve din düşmanıeroinci PKK ile mi dindar ve dürüst kürt devleti kuracaksınız hain kalleşler!! yoksa sırtınızı hüdaparın mezhebine mi dayayıp dindar faşizan devlet kuracaksınız. her ne slogan altında devlet kurarsanız kurun, israile hizmet edecektir. kendini kandırma!!! Gasıp siyon kürt!
 • Müslüman KürtMüslüman Kürt22 gün önce
  @İsrail Kürdüne. Seningibiler işine gelmeyince İsrail'i öne sürüyor. Yahudi ve Haçlıya küfür eder, fakat malını almadan vazgeçmez. Bayatladınız. Müslümanlıktan bahseden Veda Hutbesini hatırlamalı. Allah'ın insanları ayrı ırk, ayrı dil, ayrı renk ile yattığını hatırlamalı. Allah'ın insanları özgür olarak yarattığını hatırla. Kürdünde enaz Türkiye gibi dindar, dürüst, çalışkan kıskanılacak bir Cumhuriyeti olabilir. Allah'ın verdiği hakkı kimse alamaz.
 • İsrail kürdüİsrail kürdü22 gün önce
  Kürtlere kapak olsun!!İslami simgeleyen bayrak! bin yıldan fazla , müslüman olduğundan beri küresel hilafet altında ilahi adaleti Yayan ve muslumannları bir bayrak altında toplayanTürk'ün ay yıldızı !Kürtlere batıyor! Neden? Çünkü efendileri olan batıya, siyoniste, haçlılara batıyor.Bir İslam bayrağı altında yaşamayı kendine ar bilen kürde de batıyor
 • özerkliközerklik23 gün önce
  Kürtler içinde aynısı geçerlimi?
 • AliAli23 gün önce
  Morolu muslumanlar deniyor dikkat edilirse. Kaçı kendi halkínı oldurmuş, binlerce yılberaber yaşadíği müslüman kardeşini arkadan vurmuş. Musluman oldurmedi o mycahidler. Köoek eti yiyenlerle savaştı. Bedirde, Çanakkalede, Sakarya da...nasıl vuruştuysa. Kendi çocuğunu zorla dağa kaçirip analaríni parti kapilarinda belediye binari merdivenlerinde ağlatmadılar. Hilal uğruna ne guneşler doğuyor Rabbime hamd olsun. Irkcılıktan kurtarın kafalarınızı, ümmet zulum gorüyor lakin utanıs da az değil. Selametle
 • Müslüman Kürt kardeşMüslüman Kürt kardeş23 gün önce
  "Suriye'nin kuzeyinde yaşayan Kürt Müslümanlarının geleceğini şekillendiren tarihi referandum ardından kurulan Müslüman Kürt Özerk Bölgesi (MKÖB) resmi bayrağı bölge meclisinde onaylanarak kabul edildi."
 • TcVatanseverTcTcVatanseverTc23 gün önce
  Masonik alev kılıcı olmasaydı iyiydi.
 • Mehmet Mehmet 23 gün önce
  Yüce ALLAH hayırlı eylesin.
 • Ahmet Y.Ahmet Y.23 gün önce
  Hilal ve yıldız, bir çok ülkenin bayrağında, yer alıyor. Ancak, en canlı renk, en gözalıcı, en anlamlı şekil, sadece Türk Bayrağı'nda yer alıyor.
 • EymanEyman23 gün önce
  Hayırlı olsun inşallah.
 • Ayhan sırma Ayhan sırma 23 gün önce
  Allah sabredenlerle beraberdir.Allah muvaffak etsin
 • RealReal23 gün önce
  Tarihi referandum muş muş bölücü değil mu bunlar hain teröristler kurt olunca münafik akit toprak bütünlüğü hain deyip dünyayı ayağa kaldırır gerçekten bu ulke vurulmalı yerle bir olunmalı KÜrt düşmanı siniz tece haritadan silinecek

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019