• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

McDonald's açıkladı! Satın alma konusu için CEO'su Boykot satışlara zarar verdi diyerek dünyaya, İsrail'e çağrı yaptı!

Yeniakit Publisher
2024-01-12 17:12:00 - 2024-01-12 17:17:33
McDonald's açıkladı! Satın alma konusu için CEO'su Boykot satışlara zarar verdi diyerek dünyaya, İsrail'e çağrı yaptı!

McDonald's'ın CEO'su satın alma konusunda açıklaması: İsrail'in Gazze'deki Hastanede şok eden skandal sonrası tepki olarak başlatılan Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde boykot nedeniyle satışları düştü! İşte çıkışı

McDonald's CEO'su, fast food zincirinin Orta Doğu bölgesindeki satışların, şirketin Gazze savaşında İsrail'e verdiği destekten dolayı gerçekleştirilen boykotlardan zarar gördüğünü söyledi.

İcra kurulu başkanı Chris Kempczinski, "yanlış bilginin"(!) işletme için "operasyonlara zarar veren" boykot kampanyalarını körüklediğini söyledi. Göz göre yalan beyanda bulunan CEO, şirketin Gazze savaşında işgalci askerlere yemek gönderdiğinin üstünü örtmeye çalıştı.

Filistin destekçileri, Tel Aviv'in Gazze Şeridi'ne yönelik şimdiye kadar 22 binden fazla kişinin katliamına yol açan hava ve kara saldırısının ardından, İsrail'deki şubesinin binlerce İsrail askerine bedava yemek dağıttığının ortaya çıkmasının ardından McDonald's'ı boykot etti.

Perşembe günü LinkedIn'de paylaşılan bir gönderide Kempczinski, boykot nedeniyle düşen satışları tekrar artırmak için tuzaklarla dolu bir açıklama yaptı.

Açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
ÖNE ÇIKAN VİDEO

"Bu cesaret kırıcı ve temelsiz. Müslüman ülkeler de dahil olmak üzere faaliyet gösterdiğimiz her ülkede, McDonald's, hizmet vermek için yorulmadan çalışan yerel işletme sahipleri tarafından gururla temsil edilmektedir. Kalplerimiz Ortadoğu'daki savaştan etkilenen topluluklar ve ailelerle birliktedir. Şiddetin her türlüsünden nefret ediyor, nefret söylemine kararlılıkla karşı çıkıyoruz ve kapılarımızı herkese her zaman gururla açacağız."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hayro

Kapınıza sı …..yım.Şiddete karşıymış!Bebekler , çocuklar ,ihtiyarlar katlediliyor ..Sen katiller yiyeçek ve mermi veriyorsun ..Karşında ki aptal mı …Ha yiyenler mi ! Onlarda zaten be.in yok!

Leyl....

Halal Köftelerimi kendi yapiyorum mis gibi kosher et, ekmegimi belli dukkandan icine tur$u, domates miss!! O yediginizin neler oldugunu bilseniz.. 2 sene Küflenmiyor o etler, 2 sene icinde zehir var zehir... Patitesler kahverengi olmu$ fritoz yaginda, o yag ayda 4kez ya degi$ir ya degi$mez!...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23