Seçim 2019 Sayfası

Marmaray 310 milyon yolcu taşıdı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, kıtaları kavuşturan Marmaray'ın bugüne kadar 310 milyona yakın yolcu tarafından kullanıldığını belirtti.

12 Ocak 2019 Cumartesi 11:05
Marmaray 310 milyon yolcu taşıdı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Asya ve Avrupa yakalarını deniz altından birleştiren Marmaray’ı bugüne kadar 310 milyona yakın yolcunun kullandığını belirtti. Marmaray’ın Gebze-Halkalı hattının tamamlanmasıyla günde 1 milyon 200 bin yolcunun taşınacağını dile getiren Turhan, kıtaları kavuşturan bu projenin İstanbul’un dünya şehri kimliğine de büyük katkı sağlayacağını söyledi. Turhan, Gebze-Halkalı Demir Yolu güzergahının 3 hat olarak inşa edildiğini belirterek, “İki hat üzerinde Marmaray ile bütünleşmiş şekilde banliyö işletmesi yapılacak. Üçüncü hat üzerindeyse yüksek hızlı tren ve yük treni işletilecek” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ocak 2019 Cumartesi 11:05

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Nisan 2019