• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kılıçdaroğlu Gezi organizatörü Osman Kavala'yı savundu

CHP Grup Toplantısı'ndan konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, skandal bir açıklama yaparak Gezi organizatörü Osman Kavala'nın boşu boşuna hapiste olduğunu söyledi.

Yeniakit Publisher
2019-06-25 14:56:00 -
Kılıçdaroğlu Gezi organizatörü Osman Kavala'yı savundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Gezi Parkı olaylarına ilişkin skandal açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Gezi organizatörü Osman Kavala için "Amaç, yargı eliyle intikam almak. Kim ne derse desin Osman Kavala boşuna boşuna yatıyor" dedi.

'Bu insanlar ne yaptı?'

Gezi protestoları esnasında ortalığın yakılıp yıkıldığı olaylar için 'Dünyanın en demokratik eylemlerinden birisiydi.' ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, Gezi'de ortalığı savaş alanına çeviren eylemcilere methiyeler sıralayarak 'Ge 'Gezi direnişinde ağaçların kesilmesine karşı direndiler. Kitaplar okundu. Sevgi gösterilerinde bulunuldu. Yeryüzü sofraları kuruldu.' zi direnişinde ağaçların kesilmesine karşı direndiler. Kitaplar okundu. Sevgi gösterilerinde bulunuldu. Yeryüzü sofraları kuruldu.' dedi.

Gezi organizatörü Osman Kavala'yı savundu

Gezi olaylarının organizatörlerinden biri olan Osman Kavala'nın da 'Boşu boşuna' içerde olduğunu belirten Kılıçdaroğlu "601 gündür Osman Kavala içerde. Bu insanlar ne yaptı? 600 gündür mahkemeye çıkmayı bekledi. FETÖcülerin hazırladığı iddianamelerle yargılanıyorlar." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ali

Kavala Sorospunun çocuğu en kisasi
 • Yanıtla

AK PARTİLİ VEKİL M.YENEROĞLUNA YAZIKLAR OLSUN

FETÖ nün ahlaksız, namussuz VARAN1 Kasediyle CHPnin başına getirilen KK ile aynı görüşleri paylaşan AK PARTİ İSTANBUL VEKİLİ M.YENEROĞLU da aynı söylemleri söylüyor. SUÇSUZMUŞ. TC DEVLETİ HİÇBİR DÖNEMDE BU KADAR ADİL, DEMOKRATİK OLMAMIŞTIR
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı