Kanlı sinagog saldırısını çabuk unuttular! Almanya'dan skandal Türkiye çağrısı

Sinagog ve Türk dönercisine yapılan saldırıları çabuk unutan Almanya, vatandaşlarına Türkiye'ye seyahat etmeme konusunda uyarıda bulundu.

11 Ekim 2019 Cuma 17:14
Kanlı sinagog saldırısını çabuk unuttular! Almanya'dan skandal Türkiye çağrısı

'Türkiye genelinde saldırı tehlikesi arttı' uyarısında bulunan Almanya, vatandaşlarından özellikle Türkiye’nin Suriye ile sınır bölgesine seyahat etmekten kaçınmalarını istedi.

Almanya Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde yayımlanan seyahat güncellemesinde, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yönelik başlattığı askeri harekata dikkat çekilerek, özellikle Türkiye'nin Suriye ile sınır bölgesindeki Şanlıurfa ve Mardin'de askeri hareketlilik olduğuna vurgu yapıldı.

DW Türkçe'nin haberine göre, vatandaşlarından özellikle sınır bölgesine seyahat etmekten kaçınmalarını isteyen ve bunun "büyük önem" taşıdığına vurgu yapan Alman hükümeti, "Türkiye genelinde saldırı tehlikesi arttı" ifadesiyle de düzenlenebilecek saldırılara karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu

Sinagog saldırısı

Dün Almanya'nın doğusundaki Halle kentinde, bir sinagoga girmek isteyen silahlı saldırgan ateş açarak iki kişiyi öldürmüştü. Aynı gün, bir saldırgan Türk dönercisini hedef aldı.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 17:14

YORUM YAZ

  • SamReyizSamReyiz3 gün önce
    Ulan kucağınızda besliyosunuz zaten teröristleri bide uyarı yapıyorsun saldırı tehlikesi arttı diye. Nasıl olsa sizin köpekleriniz dimi ne yapıcaklarını biliyorsunuz..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019