• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İYİ Partili Aylin Cesur ahlaksız sözlerine tepkiler gelince çark etti

Burdur’da yaptığı ahlaksız açıklamalarla büyük tepki toplayan İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur konuya ilişkin açıklamada bulundu. "Salda'nın kumunu tek tek alır, onların uygun yerlerine monte ederiz" diyen Aylin Cesur, o ifadelerin sehven kullandığını söyledi. Skandal ifadelerle ilgili açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Vekile tavsiyemiz edebini koruması ve çocuklarımıza örnek bir davranış sergilemesidir" ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2020-07-06 17:46:00 -

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Burdur Belediyesi Halk Pazarı'nda konuşma yaptı.. Cesur'un gündeminde, Salda Gölü'nde yapılan çalışmalar vardı. Cesur'un kongrede yaptığı konuşma ise kamuoyunun gündemine oturdu.

"Uygun yerlerine monte ederiz"

Salda Gölü'nde yapılan çalışmaları eleştiren Cesur, "Biz o betonları oradan sökeriz, attıkları temelleri çekeriz, Salda Gölü'ne yaptıkları, kıydıkları her şeyin hesabını Salda'nın kumunu tek tek alır, onların uygun yerlerine monte ederiz ve hesabını sorarız." ifadelerini kullandı.

Büyük tepki topladı

İYİ Partili vekilin bu açıklamalarına başta sosyal medya kullanıcıları ve siyaset dünyası, skandal olarak nitelendirerek, üslup eleştirisinde bulundu. Eleştirilerden sonra sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Cesur, kendini savunarak şu ifadeleri kullandı:

"Salda ile ilgili Burdur teşkilatlarımıza konuşmam, bağlamından koparılarak servis edilmiştir.

Bir milletvekili olarak toplumsal tepkiyi ifade için söylediğim "o betonları söker, götürülen kumları eski yerine uygun şekilde monte ederiz" demek isterken, "eski yerine" demeyi sehven unuttuğum ifadem, akılları başka işe çalışmayan rantiyeciler ve onların trolleri tarafından çirkin bir anlama gelecek biçimde ve kadın olmama saldırı ile paylaşılmıştır.

"Özür dilerim"

Karşımda oturan İlçe başkanlarımızı sayarken, Cemil Başkanın adını zikredip Cemil'le dememi dahi; "Cebirle" diye veren bir zihniyetin, kamuoyunu yanıltan bu sunuşlarına özne olduğum için üzgünüm ve yine de yanlış anlaşılmalardan dolayı kamuoyundan özür dilerim."

Bakan Kurum'dan tokat gibi cevap

İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur'un Salda Gölü hakkındaki ifadelerinin sorulması üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bizim en büyük mirasımız evlatlarımıza bırakacağımız edeptir. Ben vekilin hele de bir bayan vekilin yapmış olduğu açıklamayı esefle kınıyorum. Biz Salda'yı da Türkiye'deki tüm doğal alanları da edebimiz ile koruyacağız ve gelecek nesillere bize bırakılan bu mirası koruyarak bırakacağız. Vekile tavsiyemiz edebini koruması ve çocuklarımıza örnek bir davranış sergilemesidir" ifadelerini kullandı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Eren

Azrail değil Cebrail’i, Hz Musa değil Hz İbrahimdi, Hz Aişe değil Hz İsmaildi, keci değil Koç idi. Sus susta iyice batma.
 • Yanıtla

kubilay.

bu konuyu hiç gündeme getirmeseydiniz daha doğru olmazmıydı?bırakın tabiat varlıkları yerinde dursun.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı