• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İslam düşmanı Amerikancı Komünist, Türkiye’nin Libya anlaşmasından rahatsız oldu!

Türkiye'nin Ortadoğu'daki etkinliğinden rahatsız olan eski TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, Libya ile imzalanan mutabakatı diline doladı. İhvan-ı Müslimin'i terörist olarak niteleyip, Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı dinci teröre destek vermekle suçlayan İslam düşmanı Amerikancı Komünist Okuyan, Fetullahçı Terör Örgütü içinse "Cemaat" ifadesini kullandı.

2020-01-16 17:29:00 - 2020-01-16 17:33:40
İslam düşmanı Amerikancı Komünist, Türkiye’nin Libya anlaşmasından rahatsız oldu!

 yeniakit.com.tr 

Türkiye’nin Libya ile imzaladığı Münhasır Ekonomik Bölge ve asker konuşlandırma anlaşması Mısır, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve İsrail’in yanı sıra Türkiye’deki Amerikancı solcuları da rahatsız etmeye devam ediyor. Rahatsız olduğunu gösteren son isim eski Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Kemal Okuyan oldu.

Rahatsız oldu, “fiyasko” dedi!

Okuyan, sol’da yayınlanan yazısında, Libya ile imzalanan mutabakat anlaşmasından rahatsızlığını göstererek “Bir stratejik dehanın ürünü gibi sunulan Libya açılımının askeri olmasa da siyasi ve ekonomik bir fiyaskoya dönüşmesini engellemek için Erdoğan’ın dış politikada birden fazla noktada keskin dönüşler yapmak durumunda kalacağı açık. Bunların işe yarıp yaramayacağını bir sürü faktör belirleyecek. Ancak dünyada giderek daha da kuralsızlaşan tepişme ortamında AKP’nin dış politikada girdiği yolda hasar almaması söz konusu değil. Bütün güçleriyle hasarı sınırlandırmaya çalışacaklar” hezeyanlarını savurdu. Okuyan'a göre, "Daha da ilginci Vahhabiliğin yaygınlaşması için yıllarca geniş bir ağ kuran şeriatçı Suudi Arabistan AKP’nin birçok ülkede dinci fanatiklere verdiği destekten rahatsız."

Cumhurbaşkanı’nı terörle suçladı ama Fetullah’a ‘terörist’ diyemedi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı teröre destek vermekle itham eden Amerikancı solcu Okuyan, yazısında Fetullahçıları ise mağdur gibi göstermeye çalıştı.

Yazısında Fetullahçı Terör Örgütü’nden ‘cemaat’ ve ‘Fetullahçılar’ diye bahseden Okuyan, dünya genelinde milyonlarca üyesi bulunan mutedil İslami hareket İhvan-ı Müslimin’i terörist olmakla, Erdoğan’ı ise dinci terörü desteklemekle suçladı. “Yıllar önce cemaati tepe tepe kullanarak dünyanın dört bir yanında kendisine tutamak noktaları oluşturmayı beceren Türk sermayesi, aynı tarzı cemaatsiz sürdüren AKP’nin büyük oynarken küçük sayılamayacak kayıplara yol açmasına uzun süre seyirci kalmayacaktır” diyen Okuyan, “Fethullahçılar gerektiğinde İslamcılığın ötesine geçen bir pragmatizmle yol alırken, AKP son dönemde pragmatizmi boğan tercihlerle hareket ederek uluslararası alanda çok fazla aktörün Türkiye’ye karşı gardını almasına neden oldu” karalamasında bulundu.

Solcular, ABD ile içli dışlı!

Tüm dünyada kapitalizmi kurumsallaştırmaya çalışan ABD, Türkiye gibi ABD kontrolünden çıkan bazı ülkelerde ise solculara destek veriyor. Son yıllarda Türkiye’ye yönelik planlarını artıran ABD, Soros Vakfı gibi kurumlar vasıtasıyla Türkiye ve Ortadoğu’daki solcu kurumlara milyonlarca dolar para akıtıyor. Okuyan’ın yazı yazdığı kurumlar ise arkalarında hiçbir halk desteği olmamasına rağmen rahatlıkla yayın hayatına devam edebiliyor olması, ABD’den aktarılan fonların ne kadarının bu kurumlarda değerlendirildiği sorusunu akıllara getiriyor.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

dumanlı

Geçmişte FETÖ ile ilişkileriniz eleştirildiğindede ayni sözler söylenmişti. Ders almayana tarih tekerrürden ibarettir.
 • Yanıtla

Eyman

Neymiş: Aslında eşitçi, tarafsız, sömürgeye karşı, emekçi, devrimci, yenilikçi vs. hepsi palavra. Mazlumdan yana olduklarını savunup, bu dava ile insanları kandıranlar, sözkonusu mazlum müslüman olunca, azı dişlerini gösteriyorlar. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23