• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İmamoğlu yalan rüzgarı gibi Açıklama geldi: Özür bekliyoruz

İBB Başkan Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait arazinin Beyoğlu Belediyesi'ne usulsüz tahsis edildiğini iddia etmişti. Yine İmamoğlu aynı yerle ilgili olarak "Benden önce 165 milyon TL’lik 5 bina TÜRGEV’e verilmiş” iddiasını ortaya atmıştı. Bu iddialara Beyoğlu Belediyesi'nden yalanlama geldi. "Asılsız ve çirkin iddialarını şiddetle kınıyoruz" denilen açıklamada İmamoğlu'nun özür dilemesi istendi.

2020-02-17 21:16:00 -
İmamoğlu yalan rüzgarı gibi Açıklama geldi: Özür bekliyoruz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beyoğlu Örnektepe Mahallesi'nde bulunan mülkün Beyoğlu Belediyesi'ne eşkiya anlayışı ile usulsüz devredildiğini, 165 milyon liralık 5 binanın TÜRGEV'e verildiğini ileri sürmüştü.

Son günlerde AK Parti'li meclis üyelerine yönelik çirkin sözleri ile gündeme gelen İmamoğlu'na Beyoğlu Belediyesi'nden yalanlama geldi.

"Asılsız ve çirkin iddialarını şiddetle kınıyoruz." denilen açıklamada bahse konu taşınmazın yıllardır Örnektepe halkı tarafından semt konağı olarak kullanıldığı hatırlatıldı. Binanın 2018'de yıkılarak yerine kapsamlı bir proje hazırlandığı ifade edilen açıklamada bahse konu binanın içerisinde "Sağlık Merkezi, Semt Konağı, Gençlik Merkezi, Kütüphane, Muhtarlık, Belediye misafirhanesi, 158 araç kapasiteli otopark, çok amaçlı toplantı salonu, STK ve amatör spor kulüpleri için yönetici odaları" bulunduğu belirtildi.

İmamoğlu'nun bir diğer iddiası olan TÜRGEV'e tahsis konusunda ise "İBB Meclisi tarafından Beyoğlu Belediyesi’ne tahsis edilen taşınmazlar hiçbir dönem TÜRGEV’e tahsis edilmediği gibi şimdi de tahsisi söz konusu değildir. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu her zamanki gibi kamuoyunu yanıltmaktadır. Kendilerinin bu tavrı ancak hukuku bilmemekle, niyet okumayla ve art niyetle izah edilebilir." denildi.

Beyoğlu Belediyesi'nin "Kamuoyuna Duyurumuzdur" başlığı ile yayınladığı ve İmamoğlu'nun Beyoğlu halkından özür dilemesini talep ettiği açıklama şöyle:

"İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, ‘İBB arazisinin Beyoğlu Belediyesine usulsüz tahsis edildiği’ yönündeki asılsız ve çirkin iddialarını şiddetle kınıyoruz.

Halkın oylarıyla seçilmiş olan bir belediye başkanının yine halkın oylarıyla seçilmiş meclis üyeleriyle ilgili kullanmış olduğu “Bu resmen meclisteki çoğunluk üzerinden eşkıyalık anlayışı. Kamu vicdanı değil eşkıya anlayışı, eşkıya duruşu. Eşkıyanın ne anlama geldiğini biliyorsunuz, malını gasp etmek.” şeklindeki çirkin ithamları, her şeyden önce halkın iradesine yapılmış büyük bir saygısızlıktır.

Sayın İmamoğlu’nun daha önce ortaya attığı ve tamamen yalandan ibaret olduğu ortaya çıkan ”Benden önce 165 milyon TL’lik 5 bina TÜRGEV’e verilmiş” yönündeki asılsız iddialarını, bazı medya organlarında yer alan yalan haberleri kaynak göstererek haklı çıkarma çabasına girmesi cehaletin en bariz örneklerinden birisidir.

Söz konusu arazi içerisinde bulunan yapı yıllardır Beyoğlu Belediyesi Örnektepe Semt Konağı olarak vatandaşlara hizmet etmiştir. Bölge halkının taleplerini tam olarak karşılamakta yetersiz kaldığı için 2018 yılında yıkılan yapının yerine, bölge halkının tüm taleplerine cevap verecek şekilde daha kapsamlı bir proje hazırlanmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Beyoğlu Belediyesi işbirliğinde hazırlanan yeni projenin içerisinde; Sağlık Merkezi, Semt Konağı, Gençlik Merkezi, Kütüphane, Muhtarlık, Belediye misafirhanesi, 158 araç kapasiteli otopark, çok amaçlı toplantı salonu, STK ve amatör spor kulüpleri için yönetici odaları bulunmaktadır. Bu alanlar tamamen Beyoğlu halkının kullanımında olacaktır.

Bölge halkının talepleri doğrultusunda hazırlanan yeni proje inşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisinin oy çokluğuyla almış olduğu kararla Beyoğlu Belediyesi’ne tahsis edilmiştir. Dolayısıyla İBB Meclisi tarafından Beyoğlu Belediyesi’ne tahsis edilen taşınmazlar hiçbir dönem TÜRGEV’e tahsis edilmediği gibi şimdi de tahsisi söz konusu değildir.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu her zamanki gibi kamuoyunu yanıltmaktadır. Kendilerinin bu tavrı ancak hukuku bilmemekle, niyet okumayla ve art niyetle izah edilebilir.

Sayın İmamoğlu’nu halkın oylarıyla seçilmiş İBB Meclisinden ve İstanbul halkından özür dilemeye davet ediyoruz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

serdar

akit,imamoğlu sizlerin kimyasını iyice bozmuş.hergün her saat varsa yoksa imamoğlu.
 • Yanıtla

hercai

Evet haklisin, bunu bosuna reklam ediyoruz Yeniakit sitesinde.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı