• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İkinci el araba fiyatları son dakika düştü mü?

İkinci el araba fiyatları ne kadar? İkinci el araba piyasası dünyayı korona virüs salgının başladığı dönemden bu yana merak edilmeye başladı. Korona sürecinde sıfır araba üretiminin gerçekleşmemesi nedeniyle 2. El araba fiyatlarını adeta uçurdu. Sıfır araba fiyatlarını geride bırakan ikinci el araba fiyatlarının ne zaman düşeceği araba alan ve satmak isteyenlerce merak ediliyor. İkinci el araba fiyatlarının düşüşüne büyük etkiye sahip olan ÖTV indiriminin geleceği söz konusu olabilir. Peki ikinci el araba fiyatları ne zaman düşecek? 2020 2. el araç fiyatları düşecek mi? İşte son gelişmeler...

Yeniakit Publisher
2020-08-13 11:32:00 - 2020-08-13 11:35:32
İkinci el araba fiyatları son dakika düştü mü?

Koronavirüs süreci öncesinde ikinci el arabalara yoğun talep söz konusuydu. Korona sürecinin dün dünyada patlak vermesiyle birlikte ikinci el araba fiyatlarını adeta uçurdu. Salgın sürecinde toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyenlerin arayışı ikinci el araba piyasasını sorgulamak oldu. İkinci araba fiyatlarını yükselten bir diğer etken ise korona virüs salgını nedeniyle araba üreticisi şirketlerin fabrikalarından sıfır araç üretilmemesi ve piyasaya da sıfır araç sürülememesi oldu. Bundan dolayıda ikinci el otomobil fiyatları sıfır araç fiyatları ile yarışmaya başladı.

İkinci el araba fiyatları düşer mi yoksa yükselir mi? 

İkinci el araba fiyatları düşer mi yoksa yükselir mi? Soruları en çok merak edilen konuların başında gelmekte. 2. el araba almak isteyen vatandaşların en çok araştırdığı konular arasında ikinci el araba fiyatları düştü mü? Sorusu yer alıyor. Uzmanlar ikinci el araba fiyatlarının Kurban Bayramı sonrasına işaret etmişti. İkinci el araba fiyatlarının makul seviyeye çekilmesi yönünde açıklamalar gelmeye başladı. Yapılacak düzenleme ile 2. el araç satışı yapacakların yetki belgesi olmadan ikinci el araba alım satımlarını yapılamayacak. 2. el otomobil satışı yetki belgesi zorunluluğu ve araç satışı yapılan yerler, ödeme şartları ve satış yöntemleri konusunda yeni düzenlemeler söz konusu olacak.

İkinci el otomobil satış düzenlemesi ne zaman yasalaşacak?

İkinci el araba satışına yönelik yeni düzenlemesi ile ilgili tüm detayların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın masasında olduğu konuşulan konular arasında. Yeni düzenleme ile ikinci el araç satışı yapacakların  belgesiz şekilde araç satışı gerçekleştirmesi durumunda araç başına 5 bin liralık cezaların getirilmesi de söz konusu. Yeni düzenlemenin yasalaşmasıyla 2. el araba fiyatları düşecek mi sorusu da merak edilen konular arasında.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı