İdlib'e giremeyen Esed rejimi ve Rusya, Türkiye'yi kullanma peşinde!

Kommersant gazetesi, çatışmasız bölge olmasına rağmen bomba yağmuruyla sivillerin katledildiği İdlib’in ancak Rusya ile Türkiye arasında bir anlaşmayla alınabileceğine iddia etti.

18 Ağustos 2019 Pazar 01:33
İdlib'e giremeyen Esed rejimi ve Rusya, Türkiye'yi kullanma peşinde!

Rus “Kommersant” gazetesi, Suriye’nin İdlib şehrindeki gelişmelere değindi.

Kommersant gazetesi, Esed rejiminin İdlib’in güneyindeki Han Şeyhun şehrinin eteklerine doğudan ve batıdan ilerlemeye çalıştığını, ancak şehre giremediklerini ifade etti.

"Türkiye ile anlaşırsak İdlib'i alabiliriz"

Ayrıca İdlib’in ancak Rusya ile Türkiye arasında bir anlaşmayla alınabileceğine işaret etti.

Muhalifler geçit vermedi

Gazete, Esed rejimi ile Rusya’nın Muhaliflere yönelik başlattığı askeri operasyonda yüzlerce Rejim milisinin öldüğüne ve birçok askeri aracın Muhalifler tarafından imha edildiğine değindi.

"Özgür bölgeyi savunmaya devam edeceğiz"

Heyet Tahrir’uş Şam’ın genel emiri Ebu Muhammed El-Cevlani, Esed rejimi ve müttefiği Rusya’nın askeri hamlesine karşı,”Tahrir’uş Şam rıza ile tek bir Rus askerinin bile özgür bölgeye girmesine asla onay vermeyecektir. Eğer girmek isterse, -Allah’ın fazlı ile- daha önce yaptığımız gibi, girme girişimini savunma şerefine nail olacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Fetih Medya

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Ağustos 2019 Pazar 01:33

YORUM YAZ

 • HeyetTahrirüşŞam DAEŞHeyetTahrirüşŞam DAEŞ29 gün önce
  İsimleri farklı,hepsi ElKaide;HizbütTahrir,HeyetTahrirüşşam,DAEŞ,EbuHanzala...Hepsi aynı münafıklık peşinde,yalanlara Türkiye’yi karalamaya çalışıyorlar.Onlara göre Türkiye Suriye’de katliam yapıyormuş(!),DAEŞ savaşçılarıymış,terörit değilmiş(!)Türkiye’den başka Suriye’lileri düşünen yok!Suriyeliler de “biz sadece Türkiye’yi istiyoruz” diyorlar.Ümmet bizimle!Bizden çok Suriyeli MÜSLÜMANa sahip çıkan yok,hepsi kaçıp Türkiye’ye geliyor!DAEŞ,Rusya,Esed,ABD/YPG orada hep katliam yapıyorlar,bombalarla acımasızca sivilleri öldürüyorlar.Türkiye’nin operasyonlarında öncesiyle sonrası kıyaslaması yapılıyor.Türkiye girdikten sonra orası daha da şehre benziyor,ne harap olması?!Elhamdulillah,ellerinde zikirmatik,Kuran,dillerinde Allah,namazlı,abdestli Mehmetçiklerimiz var!Bütün İslam istismarcıları ve düşmanları da Türkiye’ye karşı!Türkiye’den çekiniyorlar!Neden?Bu yüzden?Biz müslümana yakışır davranıp ümmete sahip çıktığımız zaman 1 olup,Allah’ın izniyle karşımızda durabilecek kuvvet yok!Türkiye’nin hakikî müslümanlardan başka insan dostu var mı?Hepsi önümüzden,arkamızdan tezgah kuruyorlar!GÜÇLÜ TÜRKİYE VE GÜÇLÜ ÜMMETİN TEK YOLU İTTİHAD-I İSLAM!Laiklik İslam düşmanlığı olmadıkça buna engel değil!
 • DAEŞDAEŞ29 gün önce
  Bu fetih(!) medyası EbuHanzala kod adlu Halis Bayancık’u savunmuş,o da DAEŞ.Güya tevhid diyor,Türkiye vatan kabul edilmez,Türkler münafık(!) diyor,”oy kullanmak şirktir”(!) :) diyor.Yalandan araya Türkiye’den bazı şeyleri haber yapmış siteleri o da kendilerini güya aklamak için,yüz tane Türkiye karalaması var!PKK da aynısı yapıyor! Hepsi terörist!
 • Mehmet Mehmet 29 gün önce
  Türkiye idlip te müslümanları maddî ve manevi olarak desteklemeli.Idlip müslümanların suriyedeki son kalesidir.Türkiye müslümanların kendilerini savunabilmeleri için her türlü askeri malzeme desteğini sağlamalıdır. Yoksa ALLAH bize bunun hesabını sorar. ALLAH müslüman kardeşlerimize zafer nasip etsin...
 • şenay doğan şenay doğan 29 gün önce
  benim allahtan ne amerikayı ne de başkasını böcek gibi ezmesi yönünde bir talebim yoktur allahın izni ve yardımıyla da olmayacaktır benim başka hayallerim var yalnız şu kadarını bilin ki sırtını amerikaya dayayanlar hem amerikaya hem de aleyhine Amerika ile ittifak kurdukları güce birlikte yenilecektir kuvvetle muhtemel allaha tevekkülü öğrenmeden de bu denklemden çıkmayacaklardır yine de allah adına konuşmayayım bu benim görüşüm allaha emanet olun
 • enesenes29 gün önce
  Allah mümin kardeşlerimizin yardımcısı olsun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019