• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İBB'nin rezalet diziyle ilgili paylaşımı olay oldu!

CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun başkanlığını yaptığı İBB'nin resmi Twitter hesabı, 'Başörtüsü'nü cinsel bir obje olarak kullanarak İslami değerlere alenen saygıslzlık eden Netflix'in yeni Türk dizisi 'Bir Başkadır' ile ilgili tuhaf bir paylaşımda bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-11-16 12:20:00 - 2020-11-16 12:24:02
İBB'nin rezalet diziyle ilgili paylaşımı olay oldu!

Online dizi ve film izleme platformu Netflix'in geçtiğimiz gün yayına soktuğu skandal Türk yapımı 'Bir Başkadır' dizisindeki otobüs sahnesine İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden ilginç bir gönderme geldi.

Dizide bir karakterin 24 numaralı Beykoz otobüsüne binmesine kafayı takan İBB'nin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Merak edenlere; otobüs filomuzda 24 numaralı bir hat bulunmuyor. Sevgili @netflixturkiye, Beykoz/ Mecidiyeköy ve diğer tüm hatlarımızla ilgili bilgi almak, konumunuza yakın durak ve hatları öğrenmek isterseniz; MOBİETT size yardımcı olacaktır" ifadelerini yer verildi.

Tuhaf karşılandı

İBB'nin tuhaf paylaşımı kısa sürede olay oldu. Paylaşımın altına "Kurgu o, kurgu", "Dizinin eleştirilmeyen bir tarafı vardı o da tamamlandı" şeklinde yorumlar yapılması dikkat çekti.

İBB'nin bu paylaşımına da Netflix Türkiye Twitter hesabından, "Olmadı aşağı yoldan minibüse binerim…" diye yanıt verildi.

İBB’nin sosyal medya hesaplarının son günlerde yaptığı tuhaf paylaşımlara başörtüsünün cinsel obje olarak kullanıldığı ve ahlaksız sahneleri ile toplumun ahlaki yapısını hedef alan Netflix dizisinin de eklenmesi “İBB giderek ciddiyetten uzaklaşıyor” yorumlarına neden oldu.

‘Başörtüsü’nü istismar ettiği için tepki çeken skandal dizinin İBB tarafından bu tarz paylaşımlarla şirin ve meşru gösterilerek reklamının yapılması dikkat çekti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Arif

Siz de az değilsiniz hani. Masumlar apartmanı diye sürekli dedesine ve herkese yalanlar söyleyip geceleri gizlice adamlarla buluşan ödül almaya gidiyorum diye adamlarla tatillere giden bir kadın mıdır kız mıdır belli değil ile, çöpleri karıştırıp ilkokuldaki öğretmenine sapıkça hisler besleyen birisinin aşk hikayesini övüyorsunuz. Dizide öğretmenine falçata çekenler mi ararsın, alkolikler mi ararsın, yalan dolan gırla zaten. Bunları izleyip kötü şeyler yapanların hepsinin vebali; kişisine, dizisine göre dizileri yeren veya göklere çıkaran sizlerin boynundadır. İçten değilsiniz.
 • Yanıtla

Misafir

Netflix İslam'a savaş açan bir kuruluştur. Önünü kesmek isek sonumuz olacak... Aile kalmayacak Müslümanların şuurunu alacaklar...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23