Hakan Atilla 19 Temmuz'da tahliye olacak

ABD'de yürütülen Rıza Sarraf davasında yargılandıktan sonra 32 ay hapis cezasına çarptırılan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın, 19 Temmuz'da tahliye olması bekleniyor.

26 Haziran 2019 Çarşamba 10:46
Hakan Atilla 19 Temmuz'da tahliye olacak

Rıza Sarraf davasında yargılandıktan sonra 32 ay hapis cezasına çarptırılan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla tahliye oluyor.

"Tahliye günü 19 Temmuz"

Amerika'nın Sesi televizyonuna konuşan Hakan Atilla'nın avukatları, "Tahliye günü 19 Temmuz ama ek olarak bürokratik bir süreç var" dedi.

Avukatlar, Atilla'nın cezaevinden çıktıktan sonra bir süre göçmenlik ofisi yetkilileri tarafından sorgulanacağını, bunun rutin bir işlem olduğunu söyledi.

Sorgusunun ardından da Atilla’nın Türkiye’ye döneceği belirtildi.

New York Güney Bölgesi’nde 105 yıl hapis istemiyle yargılanan Atilla, Rıza Sarraf’ın tanık olarak dinlenildiği dava sürecinde jüri üyeleri tarafından suçlu bulunmuştu.

Davanın hakimi Richard Berman, jüri kararı sonrasında gerçekleşen karar duruşmasında Atilla’ya 32 ay hapis cezası vermişti. Atilla’nın avukatları, Berman’ın verdiği kararı üst mahkemeye başvurup temyiz etmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Haziran 2019 Çarşamba 10:46

YORUM YAZ

  • ferhatferhat24 gün önce
    Bu adam salınmadan papazı neden bıraktık ki, kovboy şimdi de füze alma diye tehdit ediyor.
  • ayşe gülayşe gül24 gün önce
    bu adamı kurtarmak için hiç bir şey yapılmadı. tehditler sonucu onca kişiyi saldık, hala salıyoruz.
  • meşemeşe24 gün önce
    BU KİŞİNİNSUCU YOK TU ZATEN , AMARİKAKOVBOYLUK YAPARAKTUTUKLADI, ESAS SUCLUPAPAZDI,BİZ ONU SERBES BIRAKTIK ,

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019