• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar’dan ‘Kaşif Kozinoğlu ve Cihat Yaycı’ uyarısı!

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, FETÖMETRE ile FETÖ’cüleri tek tek ortaya çıkaran, Türkiye-Libya Deniz Mutabakatı’nın mimarı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Cihat Yaycı’ya sahip çıkılması hususunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Eski MİT Dış Operasyonlar Dairesi Başkanı Kaşif Kozinoğlu ile Cihat Yaycı’yı kıyaslayan Mete Yarar, “Cihat Yaycı Paşa’da bugün olmayabilirdi. Cihat Yaycı Paşa’nın olmasının Türkiye’ye katkısını düşünün… Belki bugün aramızda olmayan insanlar olsaydı nerelerde olabileceğimizi de tekrar sorgulayın diyorum.” şeklinde konuştu.

Yeniakit Publisher
2019-12-09 10:34:00 -
Güvenlik Uzmanı Mete Yarar’dan ‘Kaşif Kozinoğlu ve Cihat Yaycı’ uyarısı!

 

Mehmet Özmen   yeniakit.com.tr  Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, geçmişte Türkiye’de yaşanan önemli suikastler üzerinden, günümüzdeki gelişmelere ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“Kaşif Kozinoğlu’nun hayatı muhakkak yazılmalı”

Eski MİT Dış Operasyonlar Dairesi Başkanı Kaşif Kozinoğlu ile Türkiye’de gerçekleştirilen suikastlerle bazı önemli isimlerin öldürülmesine dikkat çeken Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, “Kaşif Kozinoğlu’nun 2011’deki Silivri Cezaevi’nde biten ve ‘kalp krizi’ diye bize anlatılan süreci çok fazla konuşmayız. Bu kişinin hayatının muhakkak yazılması, çizilmesi gerektiğine ve yaptıklarının tekrar anlatılması gerektiğine inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Milli İstihbarat Teşkilatı, çok daha iyi konumda

Türkiye’nin geldiği noktada geçmişteki yaşanan suikastleri ve önemli isimlerin nasıl öldürüldüğünün anlatılmadığı ve o süreçlerin çok iyi değerlendirilmediği müddetçe yeni ölümleri, yeni suikastleri önlemenin mümkün olmadığına işaret eden Mete Yarar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“O günlerde MİT’in üzerine atılmaya çalışılan bütün suçlamaların ne olduğunu da şimdi daha net olarak anlayabilirsiniz. Milli İstihbarat Teşkilatı, geçmiş döneme göre hem teknolojik olarak, hem istihbarat elemanı olarak, hem de kendi yapılanması olarak çok daha farklı bir noktadadır. Bu noktaya yaklaşık 5-6 senede çok ayrı bir çalışmayla gelindi.”

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar’dan Cihat Yaycı uyarısı!

MİT’in geldiği pozisyon itibariyle olası suikastleri önleyebilecek kapasiteye sahip olduğuna işaret eden Mete Yarar, FETÖ’nün hedefindeki Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Cihat Yaycı’ya da atıfta bulundu. Fetömetre’nin mucidi ve Türkiye-Libya Deniz Mutabakatı’nın ‘fikir babası’ Cihat Yaycı’ya sahip çıkılması gerektiğine işaret eden Mete Yarar, “Cihat Yaycı Paşa’da bugün olmayabilirdi. Cihat Yaycı Paşa’nın olmasının Türkiye’ye katkısını düşünün… Belki bugün aramızda olmayan insanlar olsaydı, nerelerde olabileceğimizi de tekrar sorgulayın diyorum.” şeklinde konuştu.

Yunanistan’ı korkutan isim: Cihat Yaycı!

Libya ile yapılan tarihi anlaşmanın mimarı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümamiral Dr. Cihat Yaycı, “Libya, Türkiye’nin Denizden Komşudur” isimli kitabıyla Yunanistan’ın büyük tepkisini çekmişti. Yaycı’nın Doğu Akdeniz’de deniz yetki alanlarının sınırlandırılmasında Libya’nın rolünü inceleyen kitabın yayınlanmasından kısa bir süre sonra ise Türkiye ile Libya arasında mutabakatın imzalanması bölgede dengeleri altüst etti.

FETÖMETRE’nin mucidi Cihat Yaycı hedefte!

FETÖMETRE’nin mucidi Cihat Yaycı’nın geliştirdiği ByLock dedektörü isimli sistemle de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki yüzlerce ByLock kullanıcısını tespit etmişti. Adaletli ve hakkaniyetli karar verilmesi için bilimsel yöntemler kullanarak geliştirilen FETÖMETRE’nin mucidi Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümamiral Dr. Cihat Yaycı, FETÖ’cü hainler tarafından sürekli hedef gösteriliyor. FETÖ’nün ve Yunanistan’ın hedefinde olan Cihat Yaycı’ya yönelik Güvenlik Uzmanı Mete Yarar’ın uyarısı bu bakımdan oldukça önemli olarak görülüyor.

Cihat Yaycı’nın terfi ettirilmemesi büyük tepkilere neden olmuştu

Öte yandan, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile cansiperane mücadele eden ve bu yüzden FETÖ’cülerin ölüm listesinde dahi adı geçen Cihat Yaycı’nın terfi ettirilmemesi tepkilere neden olmuştu. AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, Cihat Yaycı’nın terfi ettirilmemesini, ““Sistemin içindeki Gül’cüler sadece AYM’de değil MSB’de de etkin anlaşılan. FETÖ’nün hedefindeki isimlerin son yapılan YAŞ’ta terfi edilmemiş olmasını manidar buluyorum. YAŞ’ta alınan kararlara baktığımız zaman maalesef FETÖ ile mücadele edenler ve FETÖ’nün hedefinde olanların büyük bir kısmının terfi yerine emekli edildiklerini görüyoruz. Neler oluyor?” sözleriyle tepki göstermişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hayal dünyası

Rusyanın yardımîyla herşey toźpembe bir çatırtı bekle natodan
 • Yanıtla

Vahap Kalyoncu

Bu fetoyu biz hala tanimiş değiliz maalesef ve Türk halkı neyle uğraştığının fatkında değil bu mel'una feto demek bile basite almaktırki en büyük hatadır çünkü bu yılan dışarıdan bizi vuracak kuvvettedir ve dikkat edin her uluslar arası arenada karşımıza çıkıp istediği kararları aldırtabilmektedir çünkü o CIA dir o MOSSAD DİR o BND dir velhasıl o hwr şeydir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23