• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gültekin Uysal gönlündeki adayı açıkladı: Sıcak bakarım

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığına yeşil ışık yaktı. Uysal, "Ben Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak bakarım. Bu masanın oluşumunda önemli katkılar sağlayan Kılıçdaroğlu, doğal olarak da isterse hakkıdır. Bu manada bizler de gerekli desteği veririz" diye konuştu.

Yeniakit Publisher
2022-06-23 18:39:00 -
Gültekin Uysal gönlündeki adayı açıkladı: Sıcak bakarım

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, yerel yayın bir radyoda Gazeteci Yazar İsmail Akar'ın konuğu oldu. Uysal, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Uysal, "Siz kendiniz adaylık düşünüyor musunuz? Meral Akşener söylemlerinde 'ben başbakan olacağım' diyor, Kılıçdaroğlu'nun aday olması durumuna nasıl bakıyorsunuz?" sorusunu cevapladı.

"Sıcak bakarım"

Kendileri için önceliğin cumhurbaşkanlığı olduğunu belirten Uysal, "Tabii ki TBMM'de de Millet İttifakı olarak parlamenter sisteme geçmek adına güçlü çıkmak zorundayız. Cumhurbaşkanı adayı konusunda temel kuralları koyduk 6'lı masa olarak. Ben Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak bakarım. Bu masanın oluşumunda önemli katkılar sağlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu doğal olarak da isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde gerekli desteği veririz." dedi.

 

Kendi adına bireysel bir hesap içinde hiç olmadığını belirten Uysal, "20 yılı aşkın siyasi hayatımda ilkeli duruşa devam ediyorum. Bu yüzden Afyonkarahisarlı olarak ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim Afyonkarahisar'dan milletvekili adaylığı önceliğimdir." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ILK SEFER BIR ISIM ACIKLAMIS BU ISIM BU ZAAT

MANSALLAH KILICDAROGLUNUN TAM BIR SOKAK ITI HAV HAV HAV YAKISIR BU USAGA HAV HAV NE YAPSIN BUNADA ITLIK YAKISIR ODA NEDEN GARIBIN BIR TANE BILE OYU YOK ITLIK YAPMASINDA NE YAPSIN TABI YAPACAK DOGAL HAKKIDIR GÜLTEKIN UYSALIN

Bozok

Sende kendini pazarlıyorsun kaç oyun varki. Özgül ağırlığın. 00001 ancak.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23