• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Görmedik duymadık demeyin! Sağlık sistemini kilitleyene randevu yok

Yeniakit Publisher
2024-04-18 12:39:00 - 2024-04-18 12:56:47
Görmedik duymadık demeyin! Sağlık sistemini kilitleyene randevu yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, randevu onay sisteminin devreye alınacağını ve bu sisteme göre randevuya gitmeyenlere yeni randevu verilmeyeceğini duyurdu. Bakan Koca, randevu onayını aldığı halde randevusuna gitmeyenler için aynı bölümden 15 gün içinde yeni randevu verilmeyeceğini belirtti. Ayrıca, iki kez üst üste randevuya gitmeyenlerin tüm branşlarda 15 gün süreyle randevu alamayacaklarını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, randevu onay sisteminin de devreye alınacağını, onay verdiği halde randevusuna gitmeyenlere aynı bölümden 15 gün içinde yeni randevu verilmeyeceğini belirtti. Koca, iki kez üst üste randevuya gitmeyenlere de tüm branşlarda 15 gün randevu verilmeyeceğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gerçekleşen Kabine toplantısı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca, bu konuda bir onay mekanizmasının olacağını aktararak, "Atıl kapasiteyi kullanabilmek için 'randevuma geleceğim' onayı alacağız. Randevu sahiplerinin bu onayı randevudan önceki gün saat 23.59'a kadar vermesi gerekecek. Onaylanmamış randevular için yerine bir başkasına randevu vereceğiz. Böylece son dakika iptalleri ile oluşan atıl kapasiteyi verimli şekilde kullanacağız." bilgisini verdi.

Bunun, yüzde 20 kapasite artışına karşılık geldiğini vurgulayan Koca, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Randevu alıp onay verdiği halde gelmeyenler için aynı branşta hiçbir hekime ve sağlık tesisine müracaat edilemeyecek. Aynı klinikten mükerrer randevu alınamayacak. Yakında devreye girecek yöntemle iki randevusunu aldığı halde ikinci kez randevusuna gelmeyenlerin randevu almasını 15 gün zaman dilimi için bütün branşlara randevuya kapalı hale getireceğiz. Buradan başlıyoruz, uygulama ilerledikçe ilave tedbirler almaya da devam edeceğiz."
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Bu adımın amacı, randevu alıp da randevuya gitmeyen kişilerin sistemi gereksiz yere meşgul etmesini engellemek ve sağlık hizmetlerinin daha etkin bir şekilde kullanılmasını sağlamaktır. Böylece, randevu sisteminin verimliliği artırılarak, sağlık hizmetlerinin daha adil bir şekilde dağıtılması hedeflenmektedir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatandaş rıza

randevu sistemini %40 oranında yapıp geri kalanları randevusuz almak lazım. Hastane çalışanlarını vatandaş ile preslemez iseniz işiniz zor sayın bakan. Vatandaş presi sandıkta size uygular. Sağlık çalışanları sütten çıkmış ak kaşık değil haberiniz ola

askan

bunları gidin cemevlerine bildiri olarak dağıtın kendileri bu işi devlet meselesi olarak görür
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23