• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Fahrettin Altun İngilizce paylaştı: Kardeşliğimiz nice bin yıllar daim olsun

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından, Hatay'da yaşayan farklı dinlere mensup vatandaşların, Müslüman Türk vatandaşları ile yaşama kültürünü gösteren serinin ikinci videosu İngilizce olarak yayınlandı.

Yeniakit Publisher
2020-08-02 23:25:00 -
Fahrettin Altun İngilizce paylaştı: Kardeşliğimiz nice bin yıllar daim olsun

Videoda Antakya Katolik Kilisesi Pederi Domenico Bertogli, Yahudi cemaatinin önderi Harun Cemal ve Ortodoks Kilisesi Papazı Cebrail Kuşoğlu'nun Hatay'daki farklı dinlere mensup kişilerin nasıl binlerce yıldır bu topraklarda huzur içinde yaşadığı ile ilgili önemli değerlendirmeleri yer aldı.

Altun paylaşımında "Bin yıldır birbirinden farklı inanç, etnik köken, kültür ve dilin barış içerisinde yaşadığı Anadolu toprakları tüm dünyaya kardeşlik nedir onu gösterdi. Geçmişimiz bir, geleceğimiz bir, hüznümüz bir, sevincimiz bir... Kardeşliğimiz nice bin yıllar daim olsun... Amin..." ifadelerini kullandı.

İlk video Yunanca paylaşılmıştı

İletişim Başkanlığı, İstanbul'da bir arada yaşayan Rum, Ermeni, Musevi ve Süryani topluluklarına mensup bireylerin çok dinli ve çok kültürlü yaşamlarını ait oldukları mekanlarda çekilen bir video serisiyle belgeledi.

İlk videoda, İstanbul'da yaşayan, ülkenin tarihi etnik unsurlarından Musevi, Rum, Ermeni ve Süryani Cemaatlerine mensup vatandaşlarla İslam dinine mensup Türk vatandaşlarının birlikte yaşama kültürü ve kişisel deneyimlerine ilişkin röportajlar yer almıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sağduyu

Teşekkürler Sayın Fahrettin Altun, ülkemizin içerde ve dışarda içinde bulunduğu durumlar gözönüne alınacak olursa bu tür yapıcı , birleştirici mesajlara en çok ihtiyacımız olan zamanlardayız...Asırlardır birlikte komşuluk, arkadaşlık, ortaklık yapmamıza rağmen kimse kimseden etkilenip dinini değiştirmemiştir. Türkiye nüfusunun %99 halen Müslümandır Elhamdüllilah. Barış içinde nice bin yıllar daim olsun.
 • Yanıtla

Yayınlanırsa

Yapıcı, olumlu konuşuarak farklı dinden olanlarla kardeşlik, dostluk olmaz. Bunu fiiliyata dökmek, gayrımüslimlere, farklı milletten olanlara, bütün dünyaya kanıtlamak gerek. Hükümet olara gayrimüslimlere de, farklı mezhepten olanlara da, muhaliflere de, baskıcı, ayrımcı, tehditkâr davranıyorsunuz. Böyle mesajlarla, konuşmalarla, videolarla bu gerçekleri kapatamazsınız.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı