• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel çok konuşulacak sözler: FETÖ'yü Meclis'e ilk o isim soktu

Eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel, FETÖ'yü Meclis'e sokan kişinin Bülent Ecevit olduğunu açıkladı. Yücel, "Rahmetli Ecevit de bunları ilk defa parlamentoya 8-10 kişi olarak sokan ve belki de bundan pişman olmuş bir siyasetçidir. İşin bu tarafı hiç konuşulmaz" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-07-03 12:29:00 -
Eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel çok konuşulacak sözler: FETÖ'yü Meclis'e ilk o isim soktu

CNN TÜRK'te yayınlanan Gece Görüşü programına katılan eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel, FETÖ'nün Bülent Ecevit döneminde 8-10 milletvekili ile Meclis'e girdiğini söyledi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım ise, 15 Temmuz gecesi parti genel merkezinde yaşananları anlattı.

"Ecevit bunları parlamentoya sokan kişidir"

Eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel, FETÖ'yü "Fethullah Gülen'in temsil ettiği hareket, CIA tarafından Graham Fuller yönetiminde son dönemde devletin bütün kademelerini ele geçirmek ama öncelikle Türk Silahlı Kuvvetleri'ni tasfiye etmek amacıyla oluşturulmuş bir hareketti." ifadeleriyle tarif etti.

FETÖ'nün Meclis'e ilk defa Ecevit döneminde girdiğini söylen Yücel, "Rahmetli Ecevit de bunları ilk defa parlamentoya 8-10 kişi olarak sokan ve belki de bundan pişman olmuş bir siyasetçidir. İşin bu tarafı hiç konuşulmaz" dedi.

Yıldırım: F16'lar merkez üzerinde alçak uçuş yaptı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım ise partisinin FETÖ ile yollarının kesişmediğini söyledi. "Devlet Bahçeli'nin yolu kesişmemiştir. Herkes Türkçe olimpiyatlarını izlerken, Devlet Bahçeli Abant Platformu'nu izletmiştir. Abant'ta ne yaptılar? Abant'ta Türkiye nasıl bölünürün programını yapıyorlardı" ifadelerini kullandı.

Yıldırım, 15 Temmuz gecesinde siyasetçilerin FETÖ'ye ilişkin tavrının belirleyici olduğunu da söyledi. Devlet Bahçeli'nin darbeye karşı en net tavrı ortaya koyduğunu anlatan Yıldırım, o gece yaşananları şöyle anlattı:

15 Temmuz gecesi kimin FETÖ ile tavrı ne olmuştur, bağlantısı var mıdır, yok mudur, kim ne yapmıştır ortada. F-16'lar MHP genel merkezinin üzerinde alçak uçuş yaptı, partinin camları çatladı. Arkadaşlar genel başkana 'Başka bir yere gidelim' dediler. Genel başkanın o zaman tarihi bir sözü vardır: 'MHP genel merkezi dünyanın en güvenli yeridir, ben bir yere gitmem.'

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tata Tonga

Ecevit 8 kişi soktu? Bir başkası Demirel 10 kişi soktu, bir başkası çiller 15 kişi soktu, bir başkası Özal 20 kişi soktu uzayıp gider. İsmet İnönü de 50 kişi sokmuş. Var mı dilin kemiği? Ecevit de ölmüş, Demirel de ölmüş, ismet İnönü de ölmüş, Özal da ölmüş. İsim açıkla da bilelim be adam...ben de atayım kafadan Vahdettin de 75 kişi sokmuş. Olur mu böyle bir şey?
 • Yanıtla

Vatanim

sinsi adamlar bunlar, ne kadar gizlenirseniz gizlenin sizin genetik kodlarinizi cikardik! Maskeleri cikarin takiyye yapmayin, adam gibi adam olun, yalandan ciyandan elinizi cekin, graham fullerin kuyrugu olmayin, vatanimizi tehlikeye atmayin, hocaniz alim degil, kurnaz bir tilkidir!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı