• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan'la ilgili algı operasyonları ellerinde patladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO toplantısı öncesinde Biden ile samimi bir şekilde yaptığı ayak üstü görüşme, uluslararası medyada ve solak medyada kirli bir algı operasyonunun parçası olarak kullanılmaya çalışıldı. Ancak AA'dan servis edilen fotoğraflar algı operasyonunu çürüttü.

Yeniakit Publisher
2021-06-14 19:46:00 - 2021-06-14 20:11:03

ABD Başkanı Joe Biden ile ayaküstü samimi ve verimli bir görüşme gerçekleştiren Erdoğan'ın bu anları, kirli bir propagandanın parçası olarak kullanılmaya çalışıldı. Uluslararası medyanın algı operasyonuna Türkiye'den de bazı medya organları, çanak tuttu.

Biden, Erdoğan'ın ayağına geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iki yanında oturan Joe Biden, yerine geçtiği sırada, Erdoğan'ın sandalyesinden geçerken selam verdi. Tam o sırada kendisi gören Erdoğan ayağa kalkarak selamına karşılık verdi. Karşılıklı tokalaşma ve samimi bir sohbet gerçekleştiren iki liderin bu anları, kirli bir algı operasyonunun parçası haline getirildi.

Erdoğan'ın ayağa kalkışı sırasında Biden'ın elini tutması anı, Reuters tarafından amacından çarptırılmış bir şekilde servis edildi.

Görüntüleri haberlerinin en başında veren AFP, Guardian, Rudaw gibi uluslararası medya kuruluşları sosyal medyada bu fotoğraf ile algı çalışması yaparken, Oda TV de aynı yöntemle haberi paylaşarak görenleri şaşırtmadı.

Cumhuriyet gazetesi de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda malum fotoğraf karesine yer verirken, gelen tepkiler sonrasında paylaşımını değiştirdi.

AA fotoğrafları paylaştı

Reuters'ın, uluslararası yayın kuruluşlarıyla paylaştığı fotoğraflar, kirli algı operasyonunun parçası olarak kullanılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Joe Biden'ın ilk görüşmelerine ait görüntüler, Anadolu Ajansı tarafından paylaşıldı.

Servis edilen ve medya kuruluşları ile paylaşılan görüntülerde Biden ile Erdoğan görüşmesinin anlarına ait tüm fotoğraflar açıkça görülebiliyor.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tunç

Ermeni Tasarısını kabul ettikleri zamanı şeytan ilan etmiştiniz.  
 • Yanıtla

7534

Katranı kaynatsan olmaz şeker cinsine tükürdüğüm cisine çeker kabul etseniz de etmesenizde biz cumhurbaşkanını iyi taniyoruz Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin cumhurbaşkanı dır
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23