Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin akşama kadar düşmüş olur

Beştepe'de Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Afrin tamamen kuşatıldı. İnşallah akşama kadar tamamen düşmüş olur.' dedi.

14 Mart 2018 Çarşamba 12:09
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin akşama kadar düşmüş olur

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de Muhtarlar Toplantısı'nda konuşuyor.

İşte Erdoğan'ın konuşmasının satır başları:

Fabrikalarda çarklar durmasın diye var gücümüzle gayret gösteriyoruz. Hamdolsun ülkemizi 4 kat büyüterek bu çabalarımızın karşılığını aldık.

2 ile 2 buçuk katlık büyümeyi sağlamamız lazım.

Hedefimiz ülkemizi dünyanın 10 ekonomisinden biri haline getirmektir.

ŞEYTANI DA TAŞLADIK TAVAFIMIZI DA YAPTIK

Hani 'şeytan taşlamaktan tavaf etmeye fırsat bulamıyor' derler ya, bizi işte bu duruma düşürmek istediler. Hamdolsun, biz şeytanı da taşladık tavafımızı da yaptık.

Demokrasimize sahip çıkarken emniyetten, kalkınmadan asla taviz vermedik. Dünyada bu ikisini başaran az ülke vardır. 584 bin yeni öğretmen atadık, 110 yeni üniversite kurduk. Sağlıkta hastane ve diğer tedavi kurumları olarak 3 bin yeni tesisi ülkemize kazandırdık. Şimdi de şehir hastanelerimizi devreye alıyoruz. Bölünmüş yol uzunluğumuz 79 senede 6 bin 100 kilometreydi. Biz 16 senede buna 20 bin kiloketre bölünmüş yol ilave ettik. Karayollarımızın üzerine 258 yeni tünel inşa ettik. Dağları deldik, aşılmaz dağların hepsini delip geçtik. Ülkemizde daha önce olmayan yüksek hızlı tren (YHT) hatlarını inşa ettik. Şu anda Ankara, Konya, Eskişehir ve İstanbul YHT'den istifade ediyor. Eskiden sadece belirli bir kesimin faydalanabildiği hava yolunu, halkın yolu haline getirdik. Eskiden lüks otobüs fiyatına şimdi uçakla gidebiliyorsun.

15 TEMMUZ İÇİN BİR MARŞ YAZILSIN

İstiklal Marşımızın anlamını ancak dilimizle birlikte kalbimizle birlikte okuduğumuzda anlayabiliyoruz. En büyük üzüntüm marşı yüreklere nakşedecek bir bestenin bulunamamış olmasıdır. Burada da bestekarlara görev düşüyor. Güfte var, istenilen beste yok. Temenni ederiz ki o da çıkar. Şu anda Fırat Kalkanı, Afrin, biz bununla ilgili bir İstiklal Marşı gibi demeyeyim ama bir Mehter Marşı gibi marşı da yazamalar mı? Bunu hazırlasınlar. Evde torunum bile Mehter Marşı ile yürüyor. Askerlerimizi de Mehter Marşı ile yürütür gibi yeni marşlarla yürütelim. 15 Temmuz için de marş yazılabilmeli. Şiirlerini yüreğiyle de yazan şairlerimize çok önemli görevler düşüyor.

AFRİN AKŞAMA KADAR TAMAMEN DÜŞMÜŞ OLUR

Afrin'deki ne kadar terörist etkisiz hale getirildi diye son rakamları alayım istedim, 3444 terörist etkisiz hale getirildi. Afrin'e biraz daha yaklaştık temenni ederim ki, akşama kadar Afrin tamamen düşmüş olur.

BATI GİBİ SİVİLLER HEDEF ALINSAYDI AFRİN ÇOKTAN DÜŞMÜŞTÜ

Tabii işimiz kolay değil. Batı gibi sivilleri öldürmüyoruz. Ruanda'da Libya'da on binleri yüz binleri öldürdüler. Önce bunların hesabını versinler. Irak'ta on binleri yüz binleri öldürenler bunun hesabını versinler. Türkiye sivilleri öldürmeyi hedef alsaydı, Afrin şu anda çoktan bitmişti.

Siviller arabalara bindirilerek koridordan çıkarılıyor. Benim mahmedim, yere atılan kuranı yerden kaldırırken el yapımı bombayla şehit ediliyor. Mehmedim her türlü hassasiyeti gösteriyor. Biraz uzuyor ama neticesi hayır olacak. Haber geldiği anda önce ben sonra siz beraber gideceğiz. Sanatçılar, sporcular beraber sınıra gidelim diyorlar, inşallah... Şair ne diyor, yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan, yürüyeceksin muhtarlar yürüyecek arkandan.

 

 

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 12:09

YORUM YAZ

 • ENGİN CANENGİN CAN9 ay önce
  ZORAKİ ŞİİR YAZILSA NE FAYDA.MİLLET BENİMSEMEZ.AYRICA MİLLİ Bİ MUTABAKAT OLMALI.   YENİKAPI RUHUYLA YAPCAZ DEYİP YİNE ZIT KUTUPLAŞMA OLUR. SİZ ÖNCE ŞİİR YAZMAYI BIRAKINDA ANDIMIZI GERİ GETİRİN.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE YAZILARIMIZI GERİ GETİRİN.ŞİİRLERİNİZİ SONRAKİ SIRAYA ALIN ELLAM VESSELAM
 • MuzafferMuzaffer9 ay önce
  Turkiye insallah tamiyle kendi iradesi ile afrin harekatini yapiyordur. Aksi halde hele abd ile yapilan kapali kapi arkasi anlasmalarla bu isten uzun vadede Turkiye ye tuzak kurma kokulari duymayiz. Gecmiste saadm in kuveyte girip bu isten uzun vadede zarar gormesi gibi sonuclar insallah etraflica tahlil edilmistir. D-8 ler ile tum islam ulkeleri uzerinde kuracagimiz yeni dunyayi suriye deki iki karislik topraga feda edemeyiz. Kaldi ki burada siyonist aklin amacladigi bolge ulkeleri nezdinde bizi isgalci gibi gosterip oncelikle İran ve diger islam ulkeleri ile karsi karsiya getirmek de olabilir.
 • EnginEngin9 ay önce
  Kurana bomba yerleştirenler yok olmaya mahkumdur
 • Hakikat Hakikat 9 ay önce
  GAZİ recep Tayyip Erdoğan..... Önderimiz Hz. MUHAMMED SAV in günümüzdeki komutanlarından.

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018