• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cinsiyetsizleştirme projesinin ilk adımı TCE

Türkiye’de devreye alınan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi’nin, (TCE) dünyada hızla yayılan ‘Cinsiyetsizleştirme’ furyasının ilk adımı olduğu ortaya çıktı. TCE projesinin kabul gördüğü ve yaygınlaştırıldığı ülkelerde daha sonraki adımın, kız ve erkek olarak kesin sınırlarla birbirinden ayrılmış iki cinsiyeti ‘tek tipleştirmek’ için harekete geçmek olduğu belirlendi.

Yeniakit Publisher
2020-01-16 12:30:00 - 2020-01-16 12:31:20
Cinsiyetsizleştirme projesinin ilk adımı TCE

 Hakkı Bilir  İstanbul 

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi’nin, aile mefhumunu topyekûn bitirecek olan cinsiyetsizleştirme projesine kapı araladığı ortaya çıktı. Toplumları ifsadın ilk adımı olan TCE projesini uygulayan ülkelerde bir sonraki eylemin cinsiyetsizleştirmek için harekete geçmek olduğu belirlendi. İnsan türünün tek tipleştirilmesi ve cinsiyet kavramının ortadan kaldırılması anlamına gelen cinsiyetsizleştirme eyleminin TCE kılıfıyla Müslüman ülkelere empoze edildiği bildirildi. İfsad projesini kendi ülkelerinde yoğun bir şekilde uygulayan İsveç’te ‘cinsiyetsiz’ anaokullarının açılması, Güney Kore’de ise BTS ismiyle cinsiyet kavramını reddeden müzik gruplarının türemesi tehlikeyi gözler önüne seriyor. 

Amaç cinsiyetsiz toplum

Psikoterapist Adnan Kalkan, TCE projesinin cinsiyetsizliğe zemin hazırladığını kaydederek, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ile başlayan süreç, erkek erkeğe, kadın kadına evliliklere evrilmiş sonunda da cinsiyetsizleştirme aşamasına gelmiştir. TCE furyasının dayandığı son nokta hiçbir cinsiyet özelliği taşımayan bir neslin türemesidir. Medya da bu değirmene büyük su taşımıştır. Devlet bu tehlikeye karşı önlem almalıdır” ifadelerini kullandı. Toplumsal rollerin, TCE projesiyle değersizleştiğini belirten Kalkan, “Kadın, erkek ortak tuvaletler, kadın kadına ve erkek erkeğe evlenmeler hem bu sürecin meydana getirdiği çözülmelerdi. Toplumlar, cinsiyetsizliğe alıştırıldı. Evliliklere darbe vurmak bir numaralı amaçtı. İnsanlığa vurulmak istenen bu darbeye karşı devletler çok uyanık olmalı. Özellikle bizim devletimiz gerekli her türlü tedbiri almalıdır” şeklinde konuştu.

İyi niyet maskesine dikkat

Eğitimci yazar Ercan Çifci, “Toplumsal cinsiyet meselesi kadın ve erkek eşitliği, kadına şiddeti önleme, adil iş bölümü gibi popülerleşmiş mevzuların çözülmeye gayret edildiği akademik bir proje değil, aksine toplumu binlerce yıl toparlanamayacak derecede sarsacak antropolojik, biyolojik ve sosyolojik bir mühendislik tezidir. Bu proje insanın biyolojik cinsiyete dayalı hayatının hacklenmesidir” dedi. TCE projesinin büyük tehlikelere kapı araladığını kaydeden Çifci, “Özgür yaşam, cinsiyet eşitliği gibi masumane bir dil kullanan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği savunucuları sinema, gazete, dergi gibi ana akım medyayı kullandıkları gibi Facebook, Instagram, Twitter, Youtube gibi sosyal medyayı da kullanmakla beraber sırf bu proje için özel sanatçılar, müzisyenler, yazar ve aktörler yetiştirerek milletin önüne çıkarırlar” ifadelerini kullandı.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

wallace

ateizm / deizm , yere göge sıgdıramadıgınız imam-hatiplerde almıs basını gitmiş. 
 • Yanıtla

enes

Geçenlerde genç bir delikanlı mont giymiş pantolon ha keza inanın kız gibi duruyordu, moda diye diye gençlerimizi bozuyorlar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23