• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bu da Selahattin Demirtaş’ın AK Parti’yi devirme planı! Cezaevinden muhalefete ‘paravan ittifak’ teklifi

Terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP'nin eski eş başkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti'yi devirme planını açıkladı.

Yeniakit Publisher
2020-02-15 13:07:00 -
Bu da Selahattin Demirtaş’ın AK Parti’yi devirme planı! Cezaevinden muhalefete ‘paravan ittifak’ teklifi

Eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, açıklamalarda bulundu.

Artı Gerçek’in sorularını cevaplayan Demirtaş, erken seçim beklediğini belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderlliğindeki AK Parti'yi yıkma konusundaki planını anlattı.

Terör tutuklusu Demirtaş, "Demokrasiye geçiş süreci" nitelendirdiği sözde planında Muhalefete "Paravan ittifak" çağrısı yaptı. 

Demitaş, "AKP’nin uzun yıllar süren iktidarında, ondan önceki iktidarların tahribatlarının üzerine yenileri eklendi. Mevcut durum o kadar ağır, o kadar vahim ki bu enkazın altından hiçbir parti tek başına kalkamaz. Ancak asgari demokratik ilkelerde birleşebilen siyasi hareketler birlikte davranırlarsa mevcut tıkanıklık, kriz ve yıkım aşılabilir. Yeni bir anayasa çerçevesinde, tüm özgürlüklerin ve demokratik toplum-devlet yapılanmasının öngörüldüğü asgari bir program etrafında bir araya gelebilen tüm siyasi yapılarla demokrasi ittifakı, seçim sonrasında ise demokrasi koalisyonu kurulabilir. Bu, geçici bir ittifak ve iş birliği olarak 'demokrasiye geçiş süreci' diyeceğimiz dönemi birlikte yürütebilir. Bu demokrasi ittifakında Atatürkçüler, muhafazakarlar, Kürtler, Aleviler, solcular, liberaller yer alabilir kanımca. Tüm sol demokrasi güçleri ise kendi içinde sol blok oluşturarak demokrasi ittifakında ağırlık oluşturacak şekilde yer alabilirler. Bu ittifak, AKP veya başka bir şey karşıtlığı üzerinden değil demokrasi için kurulmalıdır." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gayret

bunu bir spor salonuna kelepceleyip diyar bakir analariyla bas basa birakacaksin. her tür alet mühimmat serbest.
 • Yanıtla

Ali baba

Bumu akp yi devirecek once kendini kurtarsin 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23