Binali Yıldırım’a şarkı yapan İsmail Türüt'e vize şoku!

İsmail Türüt, ekibiyle birlikte Almanya Konsolosluğu'na vize başvurusu yaptı, orkestradaki herkese 6 ay, Türüt'e sadece iki günlük vize çıktı.

26 Haziran 2019 Çarşamba 10:45
Binali Yıldırım’a şarkı yapan İsmail Türüt'e vize şoku!

Türkücü İsmail Türüt Konsolosluk yetkilisinin "Siz milliyetçi türküler söylüyorsunuz, onun için vize süresi kısa” açıklaması karşısında büyük şok yaşadı.

Karadenizli Türkücü İsmail Türüt, Almanya'dan konser teklifi aldı. Sanatçı, gurbetçilerle buluşacak olmanın sevinciyle ekibiyle birlikte hemen Almanya Konsolosluğuma vize başvurusu yaptı. Bir süre sonra Türüt'e vize çıktı ama sadece iki günlüğüne... Türkücü İsmail Türüt Konsolosluk yetkilisinin "Siz milliyetçi türküler söylüyorsunuz, onun için vize süresi kısa” açıklaması karşısında büyük şok yaşadı.

Konserini kesmişlerdi

Ekibinin tümüne 6 ay vize verilirken kendisine sadece iki günlük giriş izni verilmesine şaşıran Türüt'e ilginç bir yanıt geldi: "Siz konserlerinizde milliyetçi ve siyasi türküler söylüyorsunuz." Alman polisi üç yıl önce de Türüt'ün konserini aynı gerekçeyle yarıda kesmişti

Öte yandan sanatçı Türüt, 23 Haziran İstanbul seçimleri için Binali Yıldırım için 'ittifak' isimli bir türkü bestelemişti.

Türkünün sözlerinde "Vatan aşkı kutsaldır değişir mi bir anda, hazır mısın İstanbul 23 Haziran'a, Karşınızda Binali İstanbul'un mimarı, mükemmel zirve yapmış siyasi itibarı. Sağ yanında hükümet, sol yanında devlet var, Cumhur İttifakının arkasında millet var" ifadeleri yer alıyordu.

Ünlü türkücü Türüt, 31 Mart Yerel Seçimlerinde ise Ak Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce için "Sakarya karar verdi, Ekrem Yüce'ye oylar" diye seslendirdiği seçim şarkısı yapmıştı.

İstanbul Beykoz'da yaşayan sanatçı yerel seçimlerde oyunu AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın'a vereceğini açıklamıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Haziran 2019 Çarşamba 10:45

YORUM YAZ

 • ayşe gülayşe gül23 gün önce
  artık şu konsolosluk çalışanları da bir masaya yatırılsın. tuhaf tuhaf uygulamalar.
 • Gaffur Gaffur 23 gün önce
  Bu tiple gene iyi 2 günlük vize vermişler. Dün etsin 2 saatlik vermemişler.:))
 • fahrettinfahrettin23 gün önce
  Türkiyede almanyadan gelen turist adi altindaki ajanlara ayni muameleyi uygulasin !!!!!!!!!!!
 • abdrhmnabdrhmn23 gün önce
  işte ab ülkeleri adaleti. kendileri demokrasiden , insan haklarından , düşünce ve fikir hürriyetinden bahis ederler , icraatta böyle altlarına ederler.
 • modernizme dayanamammodernizme dayanamam23 gün önce
  Halk müziği saz çalgıcıları orkerestra; türüt de şarkıcı oldi.
 • HarunHarun23 gün önce
  Almanları daha anlamıyan Ahmaklara ders olsun.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Temmuz 2019