Başkan Erdoğan uyarmıştı! ABD yine yaptı

Türkiye ile yapılan 'güvenli bölge' görüşmelerinde terör örgütü YPG'nin sözcülüğünü yapan ABD, YPG/PKK'nın Suriye'de işgal ettiği bölgede yer alan üssüne 60 civarı TIR'la yakıt tankerleri, iş makineleri, jeneratörler ve dört çeker araçlar gönderdi.

19 Ağustos 2019 Pazartesi 20:01
Başkan Erdoğan uyarmıştı! ABD yine yaptı

ABD, Irak'tan YPG/PKK'nın Suriye'de işgal ettiği bölgede yer alan üssüne 60 civarı TIR'la yakıt tankerleri, iş makineleri, jeneratörler ve dört çeker araçlar sevk etti.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre; ABD, Irak-Suriye arasındaki Simelka Sınır Kapısından yaklaşık 60 TIR soktu.

YPG/PKK işgalindeki bölgeye giren TIR'lar, Harap Işk'taki ABD üssüne geldi.

TIR'larda Hummer marka dört çeker araçlar, yakıt tankerleri, iş makineleri ve jeneratörler olduğu görüldü.

Kaynaklar, son bir ayda Harab Işk'a 450 civarı TIR'ın girdiğini bildirdi.

ABD, 10 Ağustos'ta da Suriye'nin örgüt işgalindeki iç bölgelerine yaklaşık 70 TIR'la askeri zırh, prefabrik yapı ve iş makineleri taşımıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uyarısı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Temmuz'da yaptığı konuşmada, "(YPG) PYD'ye on binlerce TIR dolusu silah, mühimmat, her şeyi ücretsiz veriyorlar. Kime veriyor? Terör örgütüne, PKK ve yandaşlarına. Kim veriyor? Bizim stratejik müttefikimiz olarak görünenler veriyor" ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan, ABD'nin ayrı gösterme çabalarına karşın YPG ile PKK'nın aynı terör örgütü olduğuna da dikkati çekmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Ağustos 2019 Pazartesi 20:01

YORUM YAZ

 • Murat serbesMurat serbes1 ay önce
  ABD bunca yardımı PKK ye ve yandaş larına yapıyor ve biz hala müttefik diyoruz bence önce ABD ile olan ilişkilerimizi kesmemiz gerekiyor ve kendi duruşumuzu belirlememiz gerek ABD yi bu türk topraklarına sokmamamız gerekiyor ABD bizi oyalayıp sürekli kendine yer açıyor bir zaman sonra iş işten geçmeden ABD den kurtulmamız gerekiyor.
 • MehemmetMehemmet1 ay önce
  Yumuşak karnimiz patlamak üzere, aciyan acinir duruma düşer. Fazla iyilikten maraz doğar mış. Bizim meselemiz de aynelarab aynelpyd,pkk oldu. Nevar ki çoklu düşünce foksiyonlari ile Rusya'ya, Esed'e, irana hata yaptırmak mi? Şayet bu üç ülke hesaplarını birleştirip. Abd ile koalisyon güçleri dünya gücü diye haklı durum elde ederek. Son uygulamaya geçerek Türkiye üzerine yürümek mi? Diye kendime soruyorum. İran'ın haset Türkiye'yi cekememesi, Rusya'nın İstanbul emeli, ABD.nin İsrail'e tapmasi... Bunları düşünmek hafızamı kaybedeceğim gibi geliyor. Tarihte böyle bir vandallik, hadutluk görülmüş değildir. Yalnız şu varki biz içimizden kenetlenirsek yönümüzü HAK yola çevirir tek vücut olarak, cenaballahin keremiyle inşaallah bu Hadutlara biz İSLÂM in Kılıcı Aziz Türk milleti olarak, Hayasız Haydutları Rabbimizin izniyle,inayetiyle dize getiririz. "KORKMA" dik dur eğilme bu millet seninle Cenaballah yâr ve yardımcımız olsun. AMİN AMİN AMİN. İnşaallah.
 • Kamil HOŞOĞLUKamil HOŞOĞLU1 ay önce
  MAĞARALARDA YAŞAYANLARA AYDINLATMA VE ISITMA İÇİN JENERATOR LAZİM . O DAĞLARA MAĞARA EHLİNE ULAŞMAYA DÖRT ÇEKER LAZİM. YANI ONLARI MEYDANLARDAN ALIP MAĞARALARA BESMEK İÇİN ALT YAPIYI OLUŞTURUYOR ABD. OYALAMA POLİTİKASINA DEVAM DİYOR.
 • PERİHAN Akçay PERİHAN Akçay 1 ay önce
  O halde Türkiye'nin ABD ile ortak güvenli bölge çabası niçin? Bu ülke bizim en büyük düşmanımız değil mi?
 • ÖzdemirÖzdemir1 ay önce
  İstedikleri kadar yığınak yapsınlar onları mühümmatları ile yerin dibine sokarız az kaldı çok az
 • hizipsavarhizipsavar1 ay önce
  anlaşıldı alayını indirin yakın yıkın öyle bir cehennem ateşi yakın ki kafirleri gözü ateş görsün. sonra sorun başka tır varmı diye.
 • Murat dasMurat das1 ay önce
  Neolacak şimdi amarikann bi bebeği oldu dimizavallı isenherşey yapar elin adamı...yapacakbişey yok..
 • Eee ne olacak şimdiEee ne olacak şimdi1 ay önce
  Suriyeye girmek ve savaşmak icin tum ortam hazır peki şimdi bir uyarı daha mı yapalim
 • BambamBambam1 ay önce
  Bırakın stratejik ortak ayaklarını.amarıka picinin sadece çikarı vardır.pu pkk olsa da aynı,kürt olsa da aynı türk olsa da aynı.o sadece kullanır .elinizle ayagınızla sınıtı teröriste teslim ettiniz aferiim.karşındakı bır yahudi.unutma
 • ÇerkesÇerkes1 ay önce
  Bunlar onun bunun çocuklaridir . Dünyanin en adi iki devletinden biridir . Allah Allah inşallah yakinda belalarini verir .
 • KONYALI HÜSEYİN KARADAĞKONYALI HÜSEYİN KARADAĞ1 ay önce
  Yaw gir artık be kardeşim.Ben bu çoban aklımla herşeyi anladım da siz neyi bekliyorsunuz hemşerim.
 • rizariza1 ay önce
  hukumet bir b`ok yaptigi yok ki. Ancak uyariyorlar yada kiniyorlar. Amerika dalga geciyor parmakla isaretliyerek guluyorlar turkiyeye.
 • mtmt1 ay önce
  gazamız mübarek oolsun...cephe gerisini de düzelttik bugünkü operasyonlar ile! ya istiklal ya ölüm
 • MetinMetin1 ay önce
  ALLAH AŞKINA AYIP DEĞİL Mİ?CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KİMİ UYARMIŞTI?HALA ABD İLE İTTİFAK KURUP ABD KONTROLÜNDE GÜVENLİ GÜVENLİ BÖLGE TUZAĞINA DÜŞEN KİM?BÜTÜN ÜLKEYİ APTAL YERİNE KOYSALAR BİLE ABD'Yİ İŞTE BÖYLE APTAL YERİNE KOYAMAZLAR!!!!
 • parspars1 ay önce
  he he onlar ısgal edıyor tece fetediyor tece varya and olsunkı denıze supürüleceksin kanlı tece o zaman fet ne olduğunu göreceksın allah bu uğurda zalım tecenın yok olması için yardım edcektır mutlak
 • EyupEyup1 ay önce
  O zaman gözümüzün içine bakarak ayakta düdükleyip birde oh çekmek bu olsa gerek.
 • AlpAlp1 ay önce
  ABD bizimle ortak yönetim felan değil SAVAŞA HAZIRLANIYOR. TÜRKİYE CUMHURİYETİ GEREĞİNİ ACİLEN YAPIP O TIRLARI BOMBALAMALI. Toplu imha etmeliyiz. O silahlar, bize çevrilmek üzere ücretsiz teslim ediliyor. Görüşmeler askıya alınmalı ... Bizimle alay ediyor bedenleri lime lime olasıca siyonistler....
 • abdrhmnabdrhmn1 ay önce
  anlaşılan abd osmanlı yumruğunu yemeden uslanmayacak.zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede yahudistan abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir.(gerçi atatürk'de sebetay selanik yahudisidir) .chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir. Bu gün yada 50 sene önce iş bankası atatürk hisseleri chpkk da olmasaydı bu gün yada 50 sene önce chpkk diye bir parti olmayacaktı. iş bankası ve bankanın ortaklıkları 450 küsur büyük fabrikalar chpkk nın en büyük arpalığıdır. Atatürk'e dışarıdan yahudilerden gelen emir üzerine , hazineye ait olması gerekirken atatürk hisselerini yönetmesi için chpkk ya devredilmiştir.Atatürk' yahudi olmasaydı zaten yahudilertc nin kurulmasınıda engellerlerdi.(osmanlıyı yıkaniçimizdeki ve dışımızdaki vatan haini yahudilerdir.)
 • HCHC1 ay önce
  Uyarma, gir artık. Ne bekliyordun şerefsiz Abd den ?!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019