"Başbakanı Halk değil, Tanrı Seçecek"

İsrail Kültür ve Spor Bakanı Miri Regev, "Bir sonraki başbakanın kim olacağına halk değil, Tanrı karar verecek" dedi.

19 Ağustos 2019 Pazartesi 13:54
"Başbakanı Halk değil, Tanrı Seçecek"

Münübe Yılmaz

İsrail Kültür ve Spor Bakanı Miri Regev, "Bir sonraki başbakanın kim olacağına halk değil, Tanrı karar verecek" dedi. Radyo 103'de 17 Eylül'de erken seçime gidecek olan İsrail'in yeni başbakanı ile ilgili açıklamalarda bulunan Regev, radyo programcısının İsrail Evimiz (Yısrael Beiteinu) partisi lideri Avigdor Liberman'ın yeni başbakanın belirlenmesi konusunda etkili olup olmayacağı sorusu üzerine, İsrail'in bir sonraki başbakanının halk değil, tanrı tarafından belirleneceğini söyledi. Netanyahu şağcı partilerle birlikte bir koalisyon kurmaya çalışırken, aşırı Ortodoks Yahudi din okulu öğrencilerinin askerlikten muaf tutulmasını düzenleyecek bir yasa konusundaki anlaşmazlık koalisyon girişiminin çökmesine yol açtı ve İsrail tarihinde ilk defa hükümeti kurma görevi verilen bir kişi bu görevi başaramamış oldu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Ağustos 2019 Pazartesi 13:54

YORUM YAZ

  • kabunamikabunami28 gün önce
    hangi tanri israil basbakanini yukasi yoksa mukasi veya hasinu tanri cook göbekliside var kuyruklusuda var na israil siyonistleri hangisi katillere yakisir bakacagiz belki bir tanri gelir kökünüzü götürür yakin bir gelecekte :
  • Emine Altin Emine Altin 28 gün önce
    Kendileri uydurup uydurup Tanri dedi Tanri istedi diyorlar
  • TabiiTabii28 gün önce
    Sapıtmış siyonistler!Yahudiliği kendi elleriyle tahrif ettiler!Hz.Musa(A.S.)’a hakaret ediyorlar şimdi!Zındıkadan başkası değil siyonizm!Dinsiz mutaassıplık!Allah’ın şeriatiydi bir zamanlar Yahudilik hak dindi,bozuldu;İsebilik geldi,bozukdu;İslam geldi!Hak din İslam!LaİlâheillAllah!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Eylul 2019