Babasını ifşa etti: Benim üzerimden 45 bin lira kazanıyor

11 yıldır öğretmenlik yapan Gülhan Yıldız, babasının üniversite diplomasının sahtesini çoğaltarak sattığını belirterek, ''Bunların her birinden 40-45 bin lira para kazanıyor. Sahte diploma satmaktan yakalanmıştı. Şu anda aynı şeyi yapmaya devam ediyor. Yapılabilecek herhangi bir dolandırıcılıktan dolayı ben sorumlu tutulabilirim" dedi

14 Mart 2018 Çarşamba 11:41
Babasını ifşa etti: Benim üzerimden 45 bin lira kazanıyor

Anadolu Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olan 32 yaşındaki Gülhan Yıldız, babasının diplomasına el koyduğunu ve çoğaltıp sattığını iddia etti.

Genç öğretmenin suçlamalarının temeli 10 yıl öncesine dayanıyor. 2008 yılında 17 ilde eş zamanlı sahte diploma yapan çeteye operasyon düzenlendi. 60 kişi gözaltına alındı, 11'i tutuklandı. İddiaya göre o çetenin başında ise Gülhan Yıldız'ın o dönem okul müdürlüğü yapan babası vardı.

"40-45 BİN LİRA PARA KAZANIYOR"

Yıldız aynı zamanda mesleğin kaybetme tehlikesi de yaşıyor. İddiasına göre babası maaşını alabilmek için kendisinin vasi tayin edilmesini istedi. Bunun için de kızının akıl sağlığının yerinde olmadığını söyleyerek mahkemeye başvurdu.

11 yıllık öğretmen olan Gülhan Yıldız, "Babam, diplomamın sahtesini çoğaltarak satışını yapıyor ve bunların her birinden 40-45 bin lira para kazanıyor. Sahte diploma satmaktan yakalanmıştı. Şu anda aynı şeyi yapmaya devam ediyor. Yapılabilecek herhangi bir dolandırıcılıktan dolayı ben sorumlu tutulabilirim" dedi.

Show Haber'in ulaştığı baba, daha önce sahte diploma satma suçundan tutuklandığını kabul etti, ama kızının diplomasını almadığını söyledi.

Kaynak: Habertürk

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 11:41

YORUM YAZ

  • Laubaliliğe bak!Laubaliliğe bak!9 ay önce
    Anlamıyorum, patates baskısı diploma nassı essah sanılır? Okulların internet sayfalarında diploma verdikleri odunların isimleri yok mu?
  • AHMETAHMET9 ay önce
    Devletimiz ne kadar iyi niyetli. Adam sahte diploma vermekten 10 yıl önce yakalanıyor. Devlet artık bu adam, dürüsttür, namazında, niyazında bir adam olmuştur düşüncesiyletakibi bırakıyor.
  • ihsanihsan9 ay önce
    bravo kıza sahtekar babnsını ifşa etmiş tebrik erdeim

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018