Avrupa'yı Mekke'ye tercih eden İlahiyatçı, işte böyle yalanlandı!

Nurettin Yıldız hakkında ilk açıklamayı yapanlardan biri olan Ali Köse'nin İslam ülkelerini kötüleyip Avrupa'yı öven skandal sözlerini resmi istatistikler ve haberler yalanlıyor.

14 Mart 2018 Çarşamba 14:47
Avrupa'yı Mekke'ye tercih eden İlahiyatçı, işte böyle yalanlandı!

yeniakit.com.tr Yüce dinimiz İslam’a olan düşmanlığını açık açık ifade edemedikleri için hocalar üzerinden dinimize saldıran malum kesim, Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız’ı bir süredir linç etmeye çalışıyor. Yıldız’ın sohbetlerini cımbızlayarak medyaya servis eden malum kesim, emeklerinin karşılığını da almaya başladı.

AVRUPA'YI MEKKE'YE TERCİH ETTİ

Geçtiğimiz günlerde Nurettin Yıldız’a karşı ilk açıklamalardan birini yapan Marmara Üniversitesi’nin Dekanı Prof. Dr. Ali Köse, bir süre önce Avrupa ve İslam ülkeleriyle ilgili skandal açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Köse, cinsel tacizin İslam ülkelerinde daha fazla olduğunu ima ederek, “Eşimi ve iki kızımı Roma’ya bir haftalığına tatile gönderdiğimde aklıma cinsel saldırıya uğrayacakları gelmiyor. Çünkü orada öyle bir problem olmadığını biliyorum. Ama fakültemdeki kız öğrenciler, umreye giderken Mekke’deki otelin Kâbe’ye yakın olmasında ısrar ettiler. Otelden gittikleri bizim Harem dediğimiz, her türlü kötülük yapmanın haram olduğu bir mahalde cinsel açıdan kendilerini güvende hissetmiyorlar. Meğer çocuklar başka şeylerden korkuyormuş. Orada kaçırma, tecavüz olayları var” ifadelerini kullanmıştı.

ROMA'DA 10 GÜNDE 3 TECAVÜZ

Köse’nin İslam ülkelerini eleştirip Avrupa’yı öven bu sözlerini ise resmi istatistikler ve uluslararası ajanslara düşen haberler çürütüyor.

Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen bir haber, Roma'nın güvenilirliği konusunu tartışmaya açtı. İtalya'nın başkenti Roma’da 10 günde 3 kadına tecavüz edilmesi hem ülke genelinde, hem de ülkeyi ziyaret etmek isteyen insanlarda ciddi endişeye sebep oldu. Olaylarla ilgili 4 kişi tutuklanırken, şehrin güvenliği hakkında polemikler yaşanmaya başladı.

FRANSA'DA KORKUTUCU TECAVÜZ İSTATİSTİKLERİ

Ayrıca Avrupa’nın güvenilir olduğunu söyleyen Köse’yi Jean-Jaures Vakfı tarafından yürütülen kamuoyu araştırması da yalanladı.

Jean-Jaures Vakfı tarafından Fransız Kamuoyu Araştırmaları Enstitüsüne  (IFOP) yaptırılan "Cinsel Şiddet" konulu araştırmanın sonuçları France Info'da yayınlandı.

Araştırmada kadınların yüzde 12'sinin hayatları boyunca en az bir kere tecavüze uğradığı, yüzde 43'ünün fiziki cinsel istismara maruz kaldığı, yüzde 50'sinin cinsel içerikli hakaret ve ifadelerle karşılaştığı, yüzde 58'inin de  cinsel içerikli uygunsuz tavırlara maruz kaldığı belirtildi.

Araştırmayı yürüten Jean-Jaures Vakfının yöneticisi, psikiyatrist Michel Debout, Fransa'da İkinci Dünya Savaşı sonrasında tecavüz ve tacizlerin  azaldığına dair bir yaygın kanaat olduğunu ancak bunun gerçek hayatta  karşılığının bulunmadığını dile getirerek, "Görünen o ki bu sayı arttı. Bu kadar  fazla tecavüz vakasının yaşanması ve bunların yargıya çok az bir oranda intikal etmesi üzerinde durulmalıdır." ifadelerini kullandı.

Sosyolog Alice Debauche de 1950 ve 60'lı yıllarda cinsel şiddet ve  istismarın toplum gözünde sıradan bir durum sayıldığını, son dönemde ise  özellikle gençler ve yeni neslin, cinsel taciz ve istismara karşı daha duyarlı  hale geldiğini ve bu durumu kabullenmediğini belirtti.

Cinsel taciz ve tecavüz kurbanlarının çok büyük bir oranının saldırganları tanıdığı kaydedilen araştırmada, mağdurların çok az bir kısmının suç duyurusunda bulunduğu, yüzde 70'e yakınının başlarına gelen olayı kimseyle paylaşmadığı bildirildi.

Fransa'da cinsel şiddet ve saldırıya uğrayan kadınların tedavisi için  ülke çapında donanımlı doktor sayısının da oldukça yetersiz olduğu vurgulandı.

Bu istatistiklerden sonra, idama karşı olan Avrupa'yı, tecavüz cezasının idam olduğu Mekke'ye tercih eden Ali Köse'nin düşüncelerinin apaçık yanlış olduğu ortaya çıkıyor.

 

 

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 14:47

YORUM YAZ

  •  Haydar Haydar10 gün önce
    "KÜP İÇİNDEKİNİ DIŞARI SIZDIRIR". SÖZE GEREK BIRAKMAYAN ŞEYE NE DENİR Kİ?

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018