• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Aşı randevusu nasıl alınır? Telefonla aşı randevusu nereden nasıl alınır?

Aşı sırası sorgulama | Koronavirüs salgınının sona ermesi için toplumun en az yüzde 70’inin aşılanması gerektiği uzmanlarca ifade ediliyor. Ülkemizde şimdiye kadar 31 milyon dozu aşkın aşı yapıldı. Aşı olmak isteyenler ise sıranın kendilerine gelip gelmediğini nasıl öğreneceklerini merak ediyor. Telefonla aşı randevusu alınır mı? Aşı randevusu nereden alınıyor?

Yeniakit Publisher
2021-06-08 12:18:00 -
Aşı randevusu nasıl alınır? Telefonla aşı randevusu nereden nasıl alınır?

Aşı sıram geldi mi? Koronavirüs aşısı olmak isteyenler sıranın kendilerine gelip gelmediğini merak ediyor. Peki, aşı sırası ne zaman gelecek?

Aşı randevusu nasıl alınır? Telefonla aşı randevusu nereden nasıl alınır?

Son olarak aşı randevu sistemi 50 yaş üstü için açıldı. Ayrıca öğretmenler ve okul çalışanları için yaş sınırlaması olmaksızın aşı randevusu verilebiliyor. Aşı randevularını MHRS, e nabız ya da ALO 182 üzerinden almanız mümkün.

MHRS web sitesi ya da uygulamasına giriş yaptıktan sonra ana sayfada yer alan ‘aşı randevusu al’ kısmına tıklayarak randevu oluşturabilirsiniz. Karşınızda açılan ekrandan aşı uygulaması yapılacak yeri ve tercih ettiğiniz aşıyı seçerek randevu oluşturabilirsiniz.

MHRS’ye TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. MHRS şifreniz bulunmuyorsa sisteme e devlet şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Ayrıca e nabız üzerinden de randevu oluşturmanız mümkün. Sisteme girdiğinizde ‘Randevu al’ butonuna tıklayarak randevu oluşturabilirsiniz.

Online işlem için şifreniz bulunmuyor ya da işlemleri internet üzerinden yapmak istemiyorsanız; telefonla randevu oluşturabilirsiniz. Bunun için ALO 182’yi arayabilirsiniz. Aşı randevusu alırken kimliğinizin yanında bulunmasına dikkat edin.

Aşı sıranızı kontrol etmek için de e nabız sistemini kullanabilirsiniz. E Nabız üzerinden aşı sıranızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca SMS ile de aşı sıranızı kontrol etmeniz mümkün. Bunun için AŞI, TC Kimlik Numarası ve TC Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesini yazarak 2023’e kısa mesaj atabilirsiniz.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23