• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Partili Turan'dan heyecanlandıran açıklama: Asgari ücrette esas artış...

Asgari ücrete yapılan ara artışın ardından açıklamada bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Esas artış yine yılbaşında yapılacak. Tüm çalışanlarımızın enflasyona ezdirilmemesi için devletimizin önemli adımları var” ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2022-07-03 16:54:00 -
AK Partili Turan'dan heyecanlandıran açıklama: Asgari ücrette esas artış...

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale’de katıldığı açılış töreninde asgari ücret zammına ilişkin yaptığı konuşmasında, “Esas artış yine yılbaşında yapılacak. Tüm çalışanlarımızın enflasyona ezdirilmemesi için devletimizin önemli adımları var” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale’de bir akaryakıt istasyonunun açılışına katıldı.

"Esas artış yine yılbaşında yapılacak"

 

Açılış töreninde, asgari ücrete yapılan ara zamma ilişkin açıklamalarda bulunan ve asıl artışın yılbaşında yapılacağını belirten Turan, “Bazı çevrelerce işverene 100 lira desteğin az olduğu eleştirilerini gördük. İyi değerlendirmek lazım. Asgari ücretin esas düzenlemesi Ocak ayında yapıldı. Hatırlayın, damga vergisi, gelir vergisi bunlar düzenlenmedi mi? Kişi başı 450 lira o gün düşmedi mi? Bu ilave 100 lira demek. Asgari ücrete esas artış, o gün yüzde 50 ile yapılmadı mı? Bugünkü yüzde 30 zam ilave artış demek. Esas artış yine yılbaşında yapılacak. Asgari ücretin normalde artışı Ocak ayından Ocak ayınadır. Biz bir iddia içerisindeyiz.

"Devletimizin önemli adımları var"

 

Türkiye’de üretim devam ederken maaşlımız, alt gelir gruplumuz, işçimiz zamlardan dolayı sıkıntı yaşıyor. Tüm çalışanlarımızın enflasyona ezdirilmemesi için devletimizin önemli adımları var. 2001 krizini hatırlayalım; çarklar durmuştu, bankalar batmaya başlamıştı. Hamdolsun, Türkiye’de bugün tüm sorunlara rağmen çarklar durmadı, istihdam azalmadı. 1994 krizini hatırlayın. 5 Nisan kararlarıyla sonuçlanmıştı. Öyle bir tablomuz yok. Daha yeni açıklandı; Haziran ayında ihracatımız, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 18,5 artışla 23,4 milyar dolar oldu. Bunlar kıymetli işler. Sorunlarımız var ama çözüm için de güçlü bir irade var” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

turgut

YA ARKADAŞ SANKİ BUNLARIN MAAŞINI SİZ DEVLET VERİYORSUNUZ, MEMURUN MAAŞINI BİLE TOPLANAN VERGİLERLE YAPIYORSUNUZ, DEVLETE AİT HİÇBİR GELİR KALEMİNİZ YOK, O HALDE MAAŞIN BELLİ BİR KISMINI SİZ DEVLET KARŞILAYIN, ÇÜNKÜ BİZ KÜÇÜK İŞLETMELER OLARAK SİZİN TARİF ETTİĞİNİZ RAKAMLARI ÖDEYEMEYİZ.

KEMALİST

tamamda elinizdeki zam listesi çok kabarık, tahmin etmekteyim, yani insanlar geçine bilecek mi? yoksa enflasyonda verilen zammın bir karşılığı vardır...!!!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23