Aile çatırdıyor RTÜK seyrediyor

Müslüman Türk milletinin temel taşı aile mefhumunu yok etmek isteyen şer odakları televizyon programları aracılığıyla en kadim değerlerimize saldırırken RTÜK sadece seyrediyor. Televizyon dizileri, gündüz kuşağı programları, magazin yayınları ve yarışma formatlı içerikler Türk aile yapısını yerle bir etmesine rağmen ilgili kurum göstermelik cezalar kesmekle yetiniyor.

19 Mayıs 2019 Pazar 09:54
Aile çatırdıyor RTÜK seyrediyor

Aile yapımız ve temel değerlerimiz; TV dizileri, sosyal medya fenomenleri, gündüz kuşağı programları ve ünlülerin çarpık yaşamlarının anlatıldığı magazin programları nedeniyle büyük bir dezenformasyona uğrarken RTÜK caydırıcı cezalar vermiyor. Aileyi ve toplumu televizyon programlarından gelecek tehlikelere karşı korumakla mükellef olan RTÜK’ün, ciddi yaptırımlar uygulamaktan kaçınması, temel değerlerimize saldıranları daha da cesaretlendiriyor Aile STK’ları ve hukukçular, RTÜK’ün daha sert tedbirler alması gerektiğini beyan ediyor.

Suça ve suçluya özendiriliyor

Aile Derneği Başkanı Adnan Kalkan, birçok televizyon programının aileyi ifsad ettiğini belirterek, “Televizyon dizileri, filmleri ve reklamları toplumu fesada boğuyor. Çocuklar, gençler ve aileler arasında ciddi yozlaşmaya sebep oluyor. Aile içi iletişimi ortadan kaldıracak sahneler yayınlanıyor. Aile kavramları tahrip ediliyor” dedi. Dizilerde şiddetin özendirildiğini kaydeden Kalkan, “Mesela bir dizide mahalle kamplaşmış ve silahlarla çatışıyorlar. Sürekli birileri öldürülüyor ve polis, jandarma ortada yok. Burada devlet bir bütün olarak âciz gösteriliyor. Açıkça suç işleme özendiriliyor. Sevgilisi olmayan kız ot gibi, sevgilisi olmayan erkek odun gibi, ders çalışanı inek gibi gösteriyorlar” ifadelerini kullandı.

Zararlılar yasaklanmalı

RTÜK’ün bu tarz programlara karşı daha sert tedbirler alması gerektiğini vurgulayan Kalkan, “Devlet, vatandaşlarını her türlü tehlikeden korumakla mükelleftir. Bunu çeşitli yollarla, hukuki müdahalelerle gerçekleştirir. Burada soru şu: Çocuk, genç, aile demeden topluma bunca zararı veren TV programlarını neden engellemez? RTÜK neden müdahale etmez?” şeklinde konuştu. Söz konusu programların yasaklanması gerektiğine işaret eden Kalkan, “Bu yozlaştırma programları RTÜK tarafından yasaklanmalıdır. Devlet bugün ve geleceğin teminatı olan başta çocuk ve gençleri, toplumun temeli olan aileyi bu zararlı programlardan kurtarmalıdır” şeklinde konuştu.

En sert cezalar verilmeli

Hukukçu Ali Osman Bağırgan da belirli TV programlarının suçu ve suçluyu meşru gösterdiğini belirterek, “Gündüz Kuşağı programlarında ve diziler de, suç ve suçluyu adeta olağan hale getirmektedir. Bu da aleni bir şekilde suçtur. RTÜK’ün buna göz açtırmaması lazım” şeklinde konuştu. Devletin vatandaşını korumasının hukuki bir zorunluluk olduğunu kaydeden Bağırgan, “Dolayısıyla aileye ve topluma zarar veren yayınların RTÜK tarafından ciddi yaptırımlara uğraması bir hak kaybı değil, bilakis devletin vatandaşını güvenceye almasının tezahürüdür. Aileyi ifsad eden, kadim değerlerimizi yozlaştıran dizi ve programların RTÜK tarafından çok sert şekilde cezalandırılması elzemdir” dedi.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 09:54

YORUM YAZ

 • ayşe gülayşe gül1 ay önce
  ne kadar yazsak boş. maalesef hükümet hiç bir şey yapmıyor. kimse bana serbest piyasa demesin. gündüz kadın programların da her şey ortada aile mahremiyetidiye bir şey kalmadı.
 • EkolayzerEkolayzer1 ay önce
  Rtük bir taraftan aile bakanı diğer taraftan aile diye bişey kalmayana kadar ısrarla devam edecekler.çok geç kalınınca daha iyi anlaşılacak ama geri dönüşü olmayabilir
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu1 ay önce
  Seyreden iktidar. Hiç bir konuda muktedir değiller. Herkes canının istediği her türlü herzeyi yiyor. İktidar seyrediyor. Serbest piyasa piyasaya müdahale edemiyor. Hür basın yayın müdahale yok. Yargı bağımsız iktidar karışamıyor. O zaman bu iktidar niye var? Ne iş yapıyorlar? Ne işe yarıyorlar?
 • engineerengineer1 ay önce
  asıl reis seyrediyor.
 • KaraKara1 ay önce
  Diziler zaten tek basina yetiyorlar millet i bozmaya ve bozuyorlarda 90 larda bizim millet boyle acik sacik giyinmiyordu bu kadar sokak ortasinda otobüste öpüsmuyordu simdi hersey uluorta meydan da tamam her seye hukumet müdahale edemez ama hic bi tepkide yok acun mesela Erdoğan in kankasi ama yaptigi programlarla tooplumu yillardir bozuyor
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Aile bakanlığı lezbiyen koruyuculugu yapacağına aileyi korusun. AB nin dayattigi İstanbul sozlesmesinden bir an önce kurtulamazsak daha kötü olacak. Aile bakanı görevini yapamıyor.
 • RECEP AKBASRECEP AKBAS1 ay önce
  SN AKIT TESPITLERINIZ SOYLEMLERINIZ ÇOK DOGRU TV KANALLARIMIZ DIZ BOYU CAMURA SAPLANMIS HEPSI BIRER BES YILDIZLI OTELE DONMUS HELE SABAH PROGRAMLARI PROFLAR DRLAR AHCILIGA SOYUNMUS LÜTFEN BUNUN ÖNÜNE GEÇ OLSUN AMA KIM
 • YurtYurt1 ay önce
  Milletin bu tip programlar ile oyalanması lazım. Sorma, sorgulama gibi şeyler yapmaması lazım. Zaten bu sebeple Acun gibiler hükümet tarafından destekleniyor.
 • Eray ZNEray ZN1 ay önce
  Masallah Sonun da bu konuya degindiniz. Türk Ailes yapisi bir yana programarda Islami degerlere ve islm Ahlakinada ters temalar ileniyor. Bu yüzden de Sadece Aile Ahlaki degil Türk Miletinin genel Ahlaki ve Dini Duygularida köreltiliyor. RTUK Almanyada oldugu gibi yapim sirketlerine kirmizi cizgilerini belirleyecek. Ve cok agir cezalar koyacakve bi cezalar tekrarlanmasi durumunda ceza daha daa agurlasturikip ücüncüsünse sirket kapaatilacccak bak bakalim bir ddaha oluyormu. Halkimizin sabri Psikolojik direnci tükenmis durumda. Insanlar bilinc altinda Müthis bir ülkede yasiyorlar her türlü lüx ve sasa icindeler, ama gercek haayatlari Türkiye olunca saldirga ve mutsuz oluyorlar. Insanlarin Ayarlarini TV ile bozzuyorlar. Buna El atin Ey Devet Büyükleri.
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu1 ay önce
  Ne yazarsan boş ne Söylersen boş,,Eğer 90 yaşındaki adam elinde İslamın tesbihi elinden düşürmeyen evden Camiye Camiden eve bu dedeyi sevip sayıp zamanı geldi Allahın rahmetine kavuştu derken birde avucunun içideki kağıda beni YAHUDİ MEZARLIĞINA gömün demesin ,mi ,,,Ankara Başkentinde Ucube heykelinin yapan Milliyetçi ve Halkçı geçinen ,,bu heykeli daha önce tasarlayan ve bir sürü Anıt kabire heykeller yapan rahmetli Menderese hainlik edip avrupaya kaçan bir İttihatçı torunu olup babası Abdulhamit Hanı devirenlerden biridi olan Oğlu İlhan koman Avrupada geberdiği zaman Kokmuş cesedini yakılıp küllerini serpmesini isteyen işte Bu ülke bu hainlerle dolu,,bu memleketin boyle ayakta durması kolaymı daha ne hainler var içimizde ...sanıyorsunuz bu hainler yanlız RÜTÜK,lemi,,Vesselam..
 • Ayhan Ayhan 1 ay önce
  Ya bırakın özel kanalları trt de bile coğu dizilerinde kız erkek arkadaşlığı normal gibi anlatılıyor sen devlet kanalı olarak bunu yaparsan kusura bakma òzel kanalım hiç umurunda olmaz o rtük verilen paralar haram yattıkları yerde para alıyorlar
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Rtuk ne yapsın. Tv kanallarının hepsi ak partinin değil mi neden ses çıkarmıyor.Ey rtuk demek çok mu zor.
 • ImamImam1 ay önce
   interneti ne yapacaksın bu geri kafalılıkla sizden bir halt olmaz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Haziran 2019