Aile cahili Tanal

CHP’li Mahmut Tanal’ın süresiz nafakayı destekleyen açıklamasına, Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu’ndan tepki geldi.

19 Mayıs 2019 Pazar 10:05
Aile cahili Tanal

CHP Milletvekili Mahmut Tanal’ın yoksulluk nafakasının süreli hale getirilmemesi gerektiğini ifade etmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Konuya ilişkin Akit’e konuşan Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu Kurucuları İlhan Ergincan ve Mesut Arabul, “Mahmut Tanal’a tavsiyemiz tamamen asılsız ve eksik bilgilerle değil, gerçek bilgilerle konuya müdahil olmasıdır” dedi.

Nafaka mağdurları tepkili

Ergincan ve Arabul, şunları dile getirdiler: “İstiklal Caddesi’nde toplanan LGBTİ grubuna destek veren, TOMA’ların üzerine çıkıp şov yapan, ülkemizi karıştırıcı her türlü protesto gösterilerinin en ön safında yer alan Tanal’ın ailenin korunması, evliliklerin azalmaması ve boşanmaların önüne geçilmesi için teklif veren MHP teklifine karşı çıkması bizleri şaşırtmamıştır. TBMM’de basın açıklaması yapıp süresiz nafaka konusunda, konudan uzak bilgisizce açıklamalar yaparak kamuoyunu yanıltmaya ve kendileri için önemsiz ama işsiz ve zor geçinen birçok mağdurumuz için çok önemli olan 150-300 lirayı küçümsemiştir. Her koşulda süresiz değildir dediğiniz yoksulluk nafakasının 5-10-20-28 ve 30 yıldır ödenmesi süreli olduğunu gösterir mi? Nafakanın size göre suiistimal edilecek yanları yok mudur? Yani kadın evlilik dışı ilişki yaşayıp nafaka almaya devam etmez mi? Çalışma koşullarının taşıyıp da nafaka almak için çalışmayıp, sevmediği boşandığı eşin parasına göz dikmez mi? Konuşmasında kadınları sözde savunmuş gibi yapan Tanal, ikinci eş olan kadınlarımızı, evladının tazyik hapse düşmesine engel olmak için işsiz oğlunun nafakasını ödeyen annelerimizi kadın olarak görmemekte midir? Yaptığı basın açıklamasının sebebi sözde Atatürkçü Kadın derneklerin, CHP’nin finans anlaşması yaptığı Morçatı’nın baskısından mıdır?

Asılsız ve eksik bilgiler

Avukatların boşanma davalarındaki kazançları bellidir, süresiz nafakaya süre gelmesi avukatların rant kapılarını kapatacak olması, son günlerde telaşa kapılıp açıklama yapan barolar ile Tanal’ın aynı dili kullanması da bunun sonucu mudur? Kadını koruyor gibi gözüken açıklamanızda aileyi korumak ile ilgili tek bir kelimenizin olmaması da manidardır. Mahmut Tanal’a tavsiyemiz tamamen asılsız ve eksik bilgilerle değil, gerçek bilgilerle konuya müdahil olmasıdır.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 10:05

YORUM YAZ

 • milletmillet28 gün önce
  Hiç bir güçlü ve demokratikülkede ajan provakatör olduğu her halinden belli olan bir hain köpeğe böyle sabır vetahammül gösterilmez.Bütün hain köpeklerin Allah belasını versin
 • ŞahinŞahin28 gün önce
  Her d.dan çıkan "Dangalak"
 • Yusuf canYusuf can28 gün önce
  Bir parti düşünün vede sözcüsü e bakın yahu bu adamda yüz yok daha dün doç li picler bunun yanına gelmesini,şemsiyesi tersine çevirin akp li bir vekille görüşmeye deas ceza almış bırakılmış biri gelse şu lcak Fox TV'nin çukur sunucusu paçavra bile olamayan sizco vede cumhuriyet vede CHP bin resmi yalakası halk TV neler yazar vede cizeletdi tank inşallah sonun destekledikleri tarafından olur
 • KaraKara28 gün önce
  Yaptiginiz haber çok doğru ve yerinde Allah razi olsun ama benzeri seyleri ak partili aile bakani söyleyince ona karşı bu bizim taraftan diyip susuyorsunuzkademe susuyorsunuz kendin mahallesi nizde. Birinin sucu olunda sesiniz cikmiyor ama baska mahalleden biri ayni sucu isleyince bagiriyorsunuz sizinde eksik yaniniz bu ve bu yüzde n de ak parti kendini duzeltemiyor çünkü kendi medyasi susuyor karsi tarafin medyasi da zaten hile hurda dolu basin da ciddi bi bosluk var
 • sericoserico28 gün önce
  SURATSIZ DOMUZ TANAL DENILEN MAHLUK SEREFRSIZI YALANLARINADA ...CEKSIN CÖP YIGINI.
 • AliAli28 gün önce
  Her terör eyleminde ön saflarda olan, fetönün en baş savunuculuğunu yapan, gezi olaylarında Ülkemi bölmeye çalışıp, ipnelerle Yanyana yürüyen bir terör sevici aile kavramından ne anlar. Benim devletim nafaka konusunda bu adamımı dikkate alacak.
 • turkturk28 gün önce
  TANAL DEGIL ANAL O ANAL
 • Fatih Fatih 28 gün önce
  Bu Mahmut tanal denilen herifi görünce Midem bulanıyor.Kurban olduğum Allah’ım Yaratmışsa vardır bi hikmeti.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019