• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Adalet Bakanlığı alımları son dakika CTE mübaşir, zabit katibi, icra katibi, infaz koruma memuru başvuruları yazılı sınavı

Adalet Bakanlığı’na bağlı Ceza Evleri Tevkif Müdürlüğü bünyesinde alımı yapılacak olan mübaşir, zabit katibi, icra katibi, infaz koruma memuru, aşçı, teknisyen ve şoför alımlarının ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. Adalet Bakanlığının Resmi Gazete'de yayımlanan ilamına göre, toplamda 4 bin 424 adli ve idari yargıda görev yapmak üzere sözleşmeli personel alımında bulunacak. Peki Adalet Bakanlığı alımları ne zaman? CTE mübaşir, zabit katibi, icra katibi, infaz koruma memuru başvuruları ne zaman yapılacak? Adalet Bakanlığı CTE sözlü sınavı ne zaman? Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel alım başvuru şartları neler? Mübaşir, zabit katibi, icra katibi, infaz koruma memuru başvuru son dakika haberleri.

Yeniakit Publisher
2019-06-28 08:10:00 - 2019-06-28 08:11:04
Adalet Bakanlığı alımları son dakika CTE mübaşir, zabit katibi, icra katibi, infaz koruma memuru başvuruları yazılı sınavı

Adalet Bakanlığı’na bağlı Ceza Evleri Tevkif Müdürlüğü bünyesinde alımı yapılacak olan mübaşir, zabit katibi, icra katibi, infaz koruma memuru, aşçı, teknisyen ve şoför alımlarının ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. Adalet Bakanlığının Resmi Gazete'de yayımlanan ilamına göre, toplamda 4 bin 424 adli ve idari yargıda görev yapmak üzere sözleşmeli personel alımında bulunacak. Peki Adalet Bakanlığı alımları ne zaman? CTE mübaşir, zabit katibi, icra katibi, infaz koruma memuru başvuruları ne zaman yapılacak? Adalet Bakanlığı CTE sözlü sınavı ne zaman? Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel alım başvuru şartları neler?  Mübaşir, zabit katibi, icra katibi, infaz koruma memuru başvuru son dakika haberleri.

Adalet Bakanlığı personel alımları ne zaman? Adalet Bakanlığı personel alımları İKM gardiyan mübaşir CTE personel alımı, Adalet Bakanlığı İKM Katip Mübaşir ve memur alımı şartlar neler? Adalet Bakanlığı personel alımı 2019 ne zaman?Adalet Bakanlığı personel alımı son dakika. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve sözlü sınavı sonucuna göre, 3 bin 71 zabıt katibi, bin 169 mübaşir, 96 şoför, 58 teknisyen ve 30 aşçı olmak üzere toplamda 4 bin 424 adli ve idari yargıda görev yapmak üzere sözleşmeli personel alımında bulunacak.

Adalet Bakanlığı CTE mübaşir, zabit katibi, icra katibi, infaz koruma memuru başvuruları ne zaman

Ayrıca adaylar, 1-16 Temmuz tarihleri arasında mesai bitimine kadar sadece bir ünvan için ilgili adalet komisyonu başkanlıklarına yapabilecek. Adaylardan KPSS puan türlerinden 70 ve daha yukarısı puan almış olma şartı aranacak. Adalet Bakanlığı İcra Dairesi Başkanlığı, adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve sözlü sınavı sonucuna göre, bin 99 sözleşmeli icra katibi alımı gerçekleştirecek. 

Adalet Bakanlığının Resmi Gazete'de yayımlanan ilamına göre, Bakanlık bünyesinde 276, Personel Genel Müdürlüğünde 4 bin 424, İcra İşleri Dairesi Başkanlığı için bin 99, Ceza ve Tevfikevleri Genel Müdürlüğünde 171 personel çeşitli alanlarda görevlendirilmek üzere istihdam edilecek.

İlama göre, bakanlık bünyesinde merkezde çalıştırılmak üzere sözlü sınavla 8 avukat, 37 destek personeli, taşrada da 3 diğer teknik hizmet personeli (istatistikçi), 45 destek hizmet personeli (hizmetli), 98 psikolog ve 85 sosyal çalışmacı sözleşmeli personel alımı yapılacak. Adaylar, 5 - 19 Temmuz tarihleri arasında Personel Genel Müdürlüğü Personel Teşkilatı Şube Müdürlüğüne şahsen yada posta ile başvurabilecek. Başvuruda bulunacak adayların ilgili KPSS puan türlerinden 70 puan almış olmaları gerekiyor. Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecek. Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü sınav yeri ve tarihi Adalet Bakanlığının internet sitesinden ilan edilecek.

4 bin 424 sözleşmeli personel alımı yapılacak

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve sözlü sınavı sonucuna göre, 3 bin 71 zabıt katibi, bin 169 mübaşir, 96 şoför, 58 teknisyen ve 30 aşçı olmak üzere toplamda 4 bin 424 adli ve idari yargıda görev yapmak üzere sözleşmeli personel alımında bulunacak. 

Ayrıca adaylar, 1-16 Temmuz tarihleri arasında mesai bitimine kadar sadece bir ünvan için ilgili adalet komisyonu başkanlıklarına yapabilecek. Adaylardan KPSS puan türlerinden 70 ve daha yukarısı puan almış olma şartı aranacak.

Sözleşmeli bin 99 icra katibi alımı

Adalet Bakanlığı İcra Dairesi Başkanlığı, adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve sözlü sınavı sonucuna göre, bin 99 sözleşmeli icra katibi alımı gerçekleştirecek. 

Başvuruda bulunmak isteyen adayların, ilgili KPSS puan türlerinden 70 ve daha yukarısı puan almaları gerekiyor. Adaylar başvurularını 1-16 Temmuz tarihleri arasında ilgili adalet komisyonu başkanlıklarına gerçekleştirebilecek.

Sözlü sınavla 171 personel alınacak

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevfikevleri Genel Müdürlüğü, sözlü sınavla 108 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim olmak üzere erkek adaylar arasında toplam 171 sözleşmeli personel alımında bulunacak. İlama göre, adayların başvurularını şahsen 22 Temmuz ile 7 Ağustos tarihleri arasında mesai bitimine kadar herhangi bir Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına yapabilecek. Posta yoluyla yapılacak başvurular geçersiz sayılacak. Sözlü sınava KPSS'nin ilgili puan türlerinden en yüksek puandan başlanmak üzere, belirlenen kadrosuna sayısının 5 katı kadar aday çağırılacak. Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri 2 Eylül'de "cte.adalet.gov.tr" adresinden yayımlanacak.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Adalet

Adalet Bakanlığı nı da bakanlıktaki personelini için gerekli çalışmaya infaz koruma memuru zabıt katibi için iş ve ücret sisteminde daha adil adaletli olmaya davet ediyorum bir asker bir polis infaz koruma memurundan daha fazla maaş alıp bizim gibi tüm suçlularla uğraşmaz iken bizler hepsinin kontrolünü sağlıyoruz hakkımızı istiyoruz bayram iznimiz de yok bunlar için umarım bi düzeltme yapılır
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23