ABD'nin sırt çevirdiği teröristlere teklifte bulundular

Barış Pınarı Harekatı, İsrail'i rahatsız etmeye devam ediyor. İsrailli yetkililer, YPG'li teröristlere destek vereceklerini duyurdu.

11 Ekim 2019 Cuma 17:40
ABD'nin sırt çevirdiği teröristlere teklifte bulundular

ABD tarafından yüzüstü bırakılan Suriye’deki YPG’li teröristlere, işgalci-terörist devlet İsrail’den destek teklifi geldi. İngiliz Independent Arabia’ya açıklamada bulunan bir İsrailli yetkili, Türk saldırılarına karşı teröristlere zorlukları aşmak ve silah sağlamak gibi destekler sağlayabileceklerini ifade etti.

İsrailli üst düzey bir yetkili, İngiliz Independent Arabia'ya yaptığı açıklamada, Türk saldırılarına karşı askeri eylemde bulunmasalar bile YPG'li teröristlere zorlukları aşmak ve silah sağlamak gibi destekler sağlayabileceklerini ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Rojava'ya birliklerini geri çekme, YPG'li teröristleri kendi kaderine terk etme ve İran ile müzakere etme planlarının ardından İsrail'in şaşkınlık yaşadığını söyleyen İsrailli üst düzey yetkili, Türk saldırılarına karşı askeri eylemde bulunmasalar bile Kürtlere zorlukları aşmak ve silah sağlamak gibi destekler sağlayabileceklerini ifade etti.

ABD'nin kararını desteklemediklerini duyurdular

Yetkili açıklamasında ABD Başkanı'nın bölgedeki en önemli ve güçlü müttefiki olan İsrail'e dahi sürpriz yaptığını belirterek Trump'ın siyasi politikasının ne ABD, ne dış siyaset ne de ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından olmadığının altını çizdi. Kararları yalnızca kendi düşüncesi doğrultusunda aldığını vurguladı.

Yetkili, İsrail'in, Suriye savaşı sırasında IŞİD ile çatışan ve onları mağlup eden Suriye'nin kuzeyindeki YPG'li teröristlere yönelik desteğin kaldırılması konusunda endişeli olduğunu belirterek güvenlik alanında İsrail'in teröristlere koordinasyonu bulunduğunu ve ilişkilerin çok iyi olduğunu söyledi. İsrail'in gerektiğinde YPG'li teröristleri Türkiye'ye karşı korumak ve desteklemek için çeşitli önlemler alacağını belirten yetkili Kürtlere yapılacak herhangi bir saldırıda İsrail'in Türk güçlerine karşı askeri eylemde bulunmayacağını ancak zorlukları aşmak ve silah sağlamak gibi farklı destekler sağlayabileceğini ifade etti. Yetkili, silahların türüne dair ise bilgi vermedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 17:40

YORUM YAZ

 • AhmetAhmet5 gün önce
  Usa sırt mı çevirmiş gidin işinize
 • ......6 gün önce
  Serkes senin müslüman dedigin kürtler (ki onlar kürtlerin tırnagı olamaz )niye sivillere havan topu atıyor!!! maden az yazık degilmi sivilleri hedef alıyorlar israil desdek verdiyse alacagı var o topraklarda gözü var onun için kutsal tarih oku serkes serkes gezme
 • Suruç lu KÜRT Suruç lu KÜRT 6 gün önce
  ...... yahudiler, MEHMETÇİKin karşısına çıkabilecek ... varmı lan sizlerde. Cesaretiniz varsa gelirsiniz,OSMANLI nın ve SALAHADDİN EYYUBİ nin torunlarıolarak bekliyoruz 
 • Kürşat Kürşat 6 gün önce
  Gelin gelin sizde gelin, nüfusları genelev kayıtlı israil askerleri zerre kadar cesaretiniz varsa gelin. Gelinde TÜRK 'ün o azametli gücünü sizde tadın ve yaşayın. 
 • HadraHadra6 gün önce
  Bu Teröristler Zaten İSRAİLİN Kuklalalrı değil mi? Bunların Müslümanlarla bir ilişkileri yok ki!Şimdibizim gafiller inşallah uyanırda İş BöyleceResmileşmiş olur. BU PKK, YPG, PYD, SDG,DSG vb Hepsi Siyonist aleminin beslemeleri değilmidir? Özel olarak burda tutulup İsrail için Tampon Bölge Oluşturmuyorlarmı?
 • BilalBilal6 gün önce
  Zionistler ma$asina acik acik destek vererekyarin bir gun insallah kablumba akreb isine doner
 • Musa Ersin Musa Ersin 6 gün önce
  Ey İsrail hz isa zuhur edince sizlerden utanc duyacak hatta sizleri yahudilikten men edecek az kaldi
 • selim ustaselim usta6 gün önce
  tarih boyunca hep teröristleri desteklemislerdir, eski roma filmlerini seyredin görürsünüz
 • lazlaz6 gün önce
  şaşirmadim,israil zaten teroristin başi
 • Mehmet AliMehmet Ali6 gün önce
  Filistinlilere silah göndermek için en uygun zaman. Avrupaya bir miktar mülteci göndermek için hemen harekete geçmezsekyarın geç olabilir.
 • Ovalı Ovalı 6 gün önce
  Yorumcu serkes senin ismin anlamı : senin bir ...... olduğu nu gösteriyor. : Türkçe anlamı , baş kes , bende kürdüm,senin gibi değilim. 
 • DİRİLİŞDİRİLİŞ6 gün önce
  Savaş alanına gelinde o zaman bir görek sizi Siyonistler...Siz ancasize taş atan mazlumlara çocuklara kurşun sıkmasını bilirsiniz..
 • Bİ SİMİTBİ SİMİT6 gün önce
  Tabiki silah temin edecekler etsinler o silahlar da ellerinde patlayacak Türk Askeri girdiği yerden başarı sağlayacaktır ve İsrail’e sert bir cevap olacaktır.
 • Tr.Tr.6 gün önce
  Asıl çıbanbaşı kendini gösteriyor...
 • jkjk6 gün önce
  israile ve dünyadaki tüm bozguncu yahudilere allaha isyankarlara lanet olsun tüm işgalci vahşi köpeklere
 • Murat gözükaraMurat gözükara6 gün önce
  Yahudi ..leri.. Suriyeye bekleriz
 • VatandaşVatandaş6 gün önce
  Ey İsrailin ..leri siz ne anlarsınız savaştan , siz ancak çocuk ve kadınları tutuklarsiniz.
 • OvalıOvalı6 gün önce
  Ey millet eşitin, eceli gelen .. cami duvarına işermiş .ulan İsrail biz silahsız gelsek kokunuzu kazir sizi bitiririz,bekle sizin o küçücük devletinize son vereceğiz.
 • abdrhmnabdrhmn6 gün önce
  zaten baş çıban yahudiler dediydim 
 • ümitümit6 gün önce
  gayet normal terörist teröriste destek verir sahipleri zaten.Ben içimizdeki teröristlerden korkuyorum !
 • SerkesSerkes6 gün önce
  Muslumaniz diyen turkler muslumaniz diyen kurtleri katlederken yahudi diye kucumsedigimiz israil kurtlere yardimci olmak istiyor kendilerini savuna bilsinler diye .....:! Muslumanlr iyice dusunelim bence..... bu harekat yanlis bir adim idi bence....
 • ömerömer6 gün önce
  Reis dedi ya Topunuz gelin...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019