• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD'li Senatör Sanders'tan Biden'ın siyoniste desteğine tepki!

Yeniakit Publisher
2024-04-19 23:58:00 - 2024-04-20 00:11:17

ABD'de bağımsız Senatör Bernie Sanders, ülkesinin İsrail'e desteğini eleştirerek, "Çocukları kasten aç bırakan bir hükümete neden 10 milyar dolar verelim?" ifadesini kullandı.

İsrail'in, yardım konvoylarının geçişine izin vermemesiyle Gazze'de binlerce çocuğun açlıkla yüzleştiğini dile getiren Sanders, bu durumu "akıl almaz" ve "oldukça üzücü" olarak değerlendirdi.

Sanders, "(Medyada) Hiç öfke görebiliyor musun? Bir yere kadar şu ya da bu şekilde (Gazze'deki olaylar) tartışılıyor ama gerçek şu ki ABD, İsrail ordusuna yatırım yapıyor." dedi.

Öte yandan neredeyse tüm büyük ülkeler arasında en yüksek çocuk yoksulluğu oranının ABD'de olduğunu vurgulayan Sanders, ABD medyasının iklim değişikliği konusuna da yeterli seviyede ilgi göstermediğini aktardı.

Sanders, resmi internet sitesinden 15 Nisan'da yayınladığı açıklamada, Gazze'de yaşananları "dehşet verici" olarak nitelerken, ABD'nin Netanyahu hükümetine yardımlarını durdurması çağrısını yinelemişti.

Putin Reisi ile görüştü! İsrail ve İran'a itidal çağrısı" target="_blank">
Putin Reisi ile görüştü! İsrail ve İran'a itidal çağrısı
Putin Reisi ile görüştü! İsrail ve İran'a itidal çağrısı

Gündem

Putin Reisi ile görüştü! İsrail ve İran'a itidal çağrısı

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vahap Kalyoncu

Bakın bu adamı izleyin başına neler gelecek.

Gültekin

DOĞRULARA SAHİP ÇIKARAK İFADE ETMEK NİÇİN TEHLİKELİ OLUYOR, YOKSA DÜNYAYI EŞKİYALAR MI YÖNETİYOR?, DEMEK Kİ ABD'DE DE HAKİKATLERİ GÖRENLERİN VARLIĞI BİZİ SEVİNDİRİYOR, ZALİMİN DOSTU DA ZALİMDİR, ACABA ABD BAŞKANI BIDEN ZALİM Mİ?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23