ABD'den skandal yaptırım açıklaması: Trump imzaladı...

ABD Maliye Bakanı Steve Mnuchin, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin skandal bir tehditte bulundu. Mnuchin, "Trump ABD'li yetkililere Türkiye’yi hedef alabilecek güçlü yaptırım yetkisi veren yeni bir kararname imzaladı. Zorunda kalırsak Türkiye ekonomisini işlevsiz hale getirebiliriz” dedi.

11 Ekim 2019 Cuma 21:29
ABD'den skandal yaptırım açıklaması: Trump imzaladı...

ABD Maliye Bakanı Steve Mnuchin, "Trump ABD'li yetkililere Türkiye’yi hedef alabilecek güçlü yaptırım yetkisi veren yeni bir kararname imzaladı. Zorunda kalırsak Türkiye ekonomisini işlevsiz hale getirebiliriz” açıklamasında bulundu.

Mnuchin, Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Trump'ın Hazine Bakanlığına Türkiye'ye yönelik 'birincil ve ikincil yaptırımlar getirmesi' için yetki veren bir başkanlık kararnamesi imzalayacağını belirtti.

Trump'ın Suriye'deki Barış Pınarı Harekatından 'endişe duyduğunu' belirten Mnuchin, "Başkan, Türkiye'nin tek bir DAEŞ'linin bile kaçmasına izin vermemesinin zorunlu olduğunu açıkça söylemek istiyor" ifadesini kullandı.

"Yaptırımları şu anda yürürlüğe koymayacağımızı söylemek isterim" ifadesini kullanan Mnuchin, ABD Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı ile yaptırımlar konusunda danışma halinde olacaklarını vurguladı.

Alçak tehdit

Mnuchin, "(Türkiye'nin) Finansal kurumlarını, dikkatli olmaları ve kendilerine yaptırım gelebileceğini konusunda uyarıyoruz. Bir kez daha söylüyorum şu anda bir yaptırım yok. Ancak bu bize verilen en geniş başkanlık yetkileri olacak" değerlendirmesinde bulundu.

Yaptırımların 'güçlü' olacağını belirten Mnuchin, "Umarım bu yaptırımları kullanmak zorunda kalmayız, ama gerekirse Türkiye'nin ekonomisini kapatırız" ifadesini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 21:29

YORUM YAZ

 • Durmuş dinçel Durmuş dinçel 2 gün önce
  Selamu aleyküm kardeşim bende kürtdüm bayrağıma da ülkemede her zaman sahip çıkmışımdır Elhamdülilah kürtlere pkk denmesinden rahatsız oluyorum o zaman izmirlilerin çoğu Hdp destekliyor bunlarda türk iyi analiz edelimki bu soysuzları Aramızda barındırmayalım
 • Durmuş dinçel Durmuş dinçel 2 gün önce
  Selamu aleyküm kardeşim ben kürtüm o çakalara destek verene bakalım iyi analiz etmek lazım ben bayrağıma da ülkemede her zaman sahip çıkmışımdır o zaman izmirlilerin çoğu Hdp yi destekliyor onlara ne isim takacağız
 • VatandaşVatandaş3 gün önce
  Onun bunun çocukları zaten bu çakalları başımıza siz sardınız  basiretsiz arap ülkeleri ne zaman akıllanacaksınız
 • jklşjklş3 gün önce
  istedikleri kadar isterse tüm dünya bize terör örgütleriyle üzerimize gelsin isterse yaptırım iran gibi ambargo uygulasınlar ne kendimizin ne de bölgedeki diğer ettnik halklarının onurundan şerefinden namusundan asla taviz vermez son sürrat devam ederiz 
 • sütçü imamın torunusütçü imamın torunu3 gün önce
  büyük şeytan yıllardır doğurup büyüttüğü yavrusunu kaybetmek istemiyor ey müslüman kürt kardeşim hdpkk yı kimler destekliyor aç gözlerini bak bir tarafinda siyonist terör devleti diğer tarafinda ise haçlı ordusu uyan kardeşim uyan Allah müslümanların yardımcısı olsun
 • Doğan MiraçDoğan Miraç3 gün önce
  mış mış mış.........siz abd...sen yaptırım uygula her alışveriş yaptığım üründen iki tane almayan senin gibi olsun...
 • BerkBerk3 gün önce
  Amerika atom bombası yaptığı için Hindistan'a ambargo uygulamıştı, ne oldu? Hindistan daha da güçlendi. Şimdi Hindistan'a uçak satmak için bin takla atıyorlar.
 • abdullahabdullah3 gün önce
  ABD haydut ama salak değildir, Türkiye gibi emsalsiz mert bir devleti kaybetmeyi göze alamaz...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019