ABD dün fırlatmıştı! Rusya'da açıklama geldi

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD'nin INF'den çekilerek 500 km'den uzun füze denemesi yapmasına ilişkin Washington’ın askeri gerginliği artırdığı söyledi.

20 Ağustos 2019 Salı 10:16
ABD dün fırlatmıştı! Rusya'da açıklama geldi

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD'nin çekilmiş olduğu INF anlaşmasındaki standartların üstünde bir menzilde füze denemesi yapmasının üzücü olduğunu, bu denemenin bu yönde bir çalışmanın uzun zamandır yürütüldüğünü gösterdiğini ifade etti. ABD'nin askeri gerginliği tırmandırdığını belirten Ryabkov, Moskova'nın kendisinin silah yarışına çekilmesine izin vermeyeceğini vurguladı.

''ABD’nin provokasyonlarına gelmeyeceğiz'' diyen Rus Bakan, ABD yapmadığı sürece bu doğrultuda hiçbir yere füze konuşlandırmayacaklarını kaydetti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Ağustos 2019 Salı 10:16

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Eylül 2019