• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

50 Saniyede gözlükten kurtulun

Op. Dr. Ertan Sunay, No Touch Laser ile göze dokunmadan pek çok görme kusurunun tedavi edildiğini belirtti. Sunay, miyop, astigmat ve hipermetrop gibi göz hastalıklarının tedavisinde No Touch’un alternatif olduğunu ve 50 saniyede yapıldığını söyledi.

Yeniakit Publisher
2016-03-12 12:40:00 -
50 Saniyede gözlükten kurtulun

Op. Dr. Ertan Sunay, “Miyop, astigmat ve hipermetrop gibi gözde kırılma kusurlarının tedavisinde uygulanan cerrahi yöntemlerinde yeni bir lazer yöntemi No Touch Laser” dedi.

No Touch Laser ile gözün korneasının kırıcılığı ve şeklinin değiştirildiğini kaydeden Sunay, şöyle konuştu:

“Bu sayede kesi yapılmadan görme kusurları ortadan kalkıyor. Dünyada 35 yıldır uygulanıyor ve yaklaşık 37 milyondan fazla insan bu tedaviyi olmuş durumda. İşlem öncesi korneanın topografik analizi çok önemli. Bu analizle kişinin işleme uygun olup olmadığına karar veriyoruz. Diğer lazer yöntemlerine kıyasla “No Touch Laser tedavisinin en önemli avantajlarından birisi, göz dokusu ince olan kişilere de uygulanabilmesi. Daha önce katarakt ameliyatı geçirmiş ve göz içi lensi takılmış ama göz numaraları sıfırlanamamış hastalarda da bu yöntem güvenle kullanılmakta. Kornea nakli ameliyatı olmuş ve yüksek göz numarası gelişmiş hastalarda da No Touch tekniğiyle tedavi yapılabiliyor.” diye konuştu.

Gözde herhangi bir kesi yapılmadığı için komplikasyon riskinin klasik lazer yöntemine kıyasla daha az olduğunu belirten Sunay, “Korneanın kesilmesinden korkan hastalar için ideal bir yöntem. Ayrıca yaralanma riski yüksek işlerde çalışanlarda ve sporcularda gönül rahatlığıyla uygulanabiliyor. Bu yöntemle ince kornealara bile işlem yapabiliyoruz” şeklinde konuştu.

İşlemin her bir göz için maksimum 50 saniyede bittiğini söyleyen Sunay, “Bu yöntemde hastanın göz kapaklarını açıp ışığa sabit bakmaları yeterli. Tabii tetkiklerden sonra bu işlemin olup olmayacağına karar veriyoruz” dedi.

Sunay, “İşlem sırasında gözümüzü oynatırsak diye düşünmeye gerek yok. Lazer cihazı sizin gözünüzü izliyor ve göz hareketine göre kendisini ayarlıyor. Önce güvenlik diyenler için en ideal yöntem “No Touch Laser” diye konuştu.

KURULUK SÜRESİ KISALIYOR

No Touch Laser ile tedavi yapıldığında etki hayat boyu sürüyor. Ayrıca kesili lazer yöntemlerinden sonra aylarca göz kuruluğu yaşanabilirken No Touch Laser yönteminde bu süre kısadır ve geçicidir. Lazer sonrası verilen damlalar hastanın bu süreyi konforlu geçirmesine yardımcı olur.

TEDAVİDEN SONRA NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Tedavi olan kişilerin dikkat etmeleri gereken tek şeyin tedaviden sonra bir ay süreyle dışarıda güneş gözlüğü takmaları olduğunu ekleyen Sunay “No Touch Laser tedavisinden sonra hastaların numarasız renkli kontakt lens kullanmalarında da hiçbir sakınca yoktur.” dedi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23