• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"10 gün sonra risk haritasında farklı bir renk göreceğiz"

Burdur’un illere göre risk haritasında renginin değişmeye başladığını vurgulayan Vali Ali Arslantaş, Rehavete düşmeden tedbirlere uyuması gerektiğinin altını çizdi. Arslantaş, "10 gün sonraki risk haritasında farklı bir renk göreceğiz” dedi.

Yeniakit Publisher
2021-03-06 18:14:00 -
"10 gün sonra risk haritasında farklı bir renk göreceğiz"

Atatürk'ün Burdur'a gelişinin yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda çelenk bırakma töreni düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende Vali Ali Arslantaş, Garnizon Komutanı Ören ve Belediye Başkanı Ercengiz'in Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklâl Marşı okundu.

Törende konuşma yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 91 yıl önceki onur ve sevinci yine aynı heyecanla yüreğinde hissettiğini söyledi.

“10 gün sonraki risk haritasında farklı bir renk göreceğiz”

Konuşmasında Burdur’un illere göre risk haritasında renginin değişmeye başladığını vurgulayan Ali Arslantaş ise Rehavete düşmeden tedbirlere uyuması gerektiğinin altını çizdi. Vali Arslantaş, “Pandemiden dolayı bazı programlarımızı kısmak zorunda kaldık. Sadece meydandaki programımızı yapacağız. Göstereceğimiz mücadele ile de ilimizin rengini kırmızıdan maviye doğru çevirmeye başladığımızın işaretlerini almaya başladık. 10 gün sonraki risk haritasında farklı bir renk göreceğimizi görüyoruz. Ancak rehavete düşmeden tedbirlerimizi sonuna kadar riayet ederek bunu başarmak zorundayız” dedi.

Törene Vali Ali Arslantaş, Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan, Burdur milletvekilleri Yasin Uğur, Bayram Özçelik, Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Fatih Ören, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Başaklıgil, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım, Adalet Komisyon Başkanı Hacı Süleyman Arslan, ile askerler, polisler ve vatandaşlar katıldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

YAŞLI

Yaşlıları aylarca aralıksız olarak eve tıkmanın neticesi olabilir bu vaka artışı. Aralıksız kapatma, yaşlıların ihtiyaçlarını biriktirdi ve kısıtlama kalkar kalkmaz hepsi birden sokağa çıktılar.
 • Yanıtla

İki ayakli....

Allahim bu pandemi sayesinde ne kadar cok iki ayakli okuz ve esek oldugunu ogrendik azicik serbestlik gorunce sanki ahirindan cayira uzun zaman ilk defa cikan okuz esekler gibi ne yapacagini bilmeyen iki ayakli okuzlerimiz ve eseklerimiz ne kadarda fazlaymis
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23