• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Zekayı açan 5 besin

2022-01-14 09:29:15
Zekayı açan 5 besin

Doğanın size sunduğu sonsuz eczaneden temin edebileceğiniz faydalı besinler sayesinde sınavdan önce, mülakata hazırlık yaparken ya da ders çalışma öncesinde tüketmeniz önerilen zeka geliştiren yiyecekler sizin daha sağlıklı düşünmenize yardım eder. İşte zihin açan besinler…

#1
Foto - Su:

Su: "Kortizol" isimli hormonun fazla salgılanması sonucunda zihin gücünün azalmaya başladığı görülür. Su yönünden eksiklik yaşayan beyin, kortizol hormonu ile adrenalin salınımı yapar. Bu salınım, beyin fonksiyonlarında güçsüzlüğe neden olur ve hafızayı zayıflatır. Su tüketimlerinizi hiçbir zaman aksatmamalısınız.

#2
Foto - Kırmızı Lahana İçerdiği

Kırmızı Lahana İçerdiği "polifenol" sebebiyle ileri yaşlarda yaşanması olası olan Alzheimer rahatsızlığının önüne geçer. Uzun vadede hafızayı geliştirir ve beyin fonksiyonlarındaki hasarların giderilmesinde etkin rol oynar.

#3
Foto - Yumurta Yumurta, beynin sinyallerini tetiklemesi için gerekli olan

Yumurta Yumurta, beynin sinyallerini tetiklemesi için gerekli olan "tirozin" maddesini içerir. Aynı zamanda içerisinde hafıza için gerekli olan A, B grubu, D vitaminlerini içerir ve vücudun zindeliği için ihtiyacı olan enerji salınımını gerçekleştirir. Sağlıklı ve dinç bir zihin için siz de günlük yumurta tüketiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

#4
Foto - Brokoli Brokoli içerisinde yüksek oranda

Brokoli Brokoli içerisinde yüksek oranda "K" vitamini bulundurur. K vitamini bilişsel fonksiyonların gelişmesine ve beynin güçlü kalmasına katkı sağlar. Sağlıklı bir zihin ve beden için yeşil gıdaların tüketimine önem vermelisiniz.

#5
Foto - Süt ürünleri, beyin zararının esnekliğini sağlar ve bilgiyi dikkatli konumlandırır. Süt ve süt ürünlerinin (süt, yoğurt, peynir) yağ oranlarının yüksek olması içerdiği protein sebebiyle beyin fonksiyonlarının gelişmesine büyük oranda katkıda bulunur. Süt ve sür ürünlerini düzenli olarak tüketerek zihninizin dinçliğine yardımcı olabilirsiniz.

Süt ürünleri, beyin zararının esnekliğini sağlar ve bilgiyi dikkatli konumlandırır. Süt ve süt ürünlerinin (süt, yoğurt, peynir) yağ oranlarının yüksek olması içerdiği protein sebebiyle beyin fonksiyonlarının gelişmesine büyük oranda katkıda bulunur. Süt ve sür ürünlerini düzenli olarak tüketerek zihninizin dinçliğine yardımcı olabilirsiniz.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23