• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
4
Yunanistan'da Özlem Türeci ve Uğur Şahin’e İmparatoriçe Theophano ödülü verildi

2021-10-15 09:37:41
Yunanistan'da Özlem Türeci ve Uğur Şahin’e İmparatoriçe Theophano ödülü verildi

Yunanistan Cumhurbaşkanı Sakelaropulu, Türk bilim insanlarına ödül takdim etti. Sakelaropulu, "İki harikulade bilim insanına ödül vermek benim için büyük bir mutluluk" dedi.

#1
Foto - Biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucu ortakları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, koronavirüse karşı geliştirdikleri aşıyla dünyanın takdirini kazandı. Almanya'da koronavirüse karşı aşı çalışması ortaya koyan çift, aldıkları ödüllerine bir yenisini ekledi.

Biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucu ortakları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, koronavirüse karşı geliştirdikleri aşıyla dünyanın takdirini kazandı. Almanya'da koronavirüse karşı aşı çalışması ortaya koyan çift, aldıkları ödüllerine bir yenisini ekledi.

#2
Foto - YUNANİSTAN'DA ÖDÜL ALDILAR Türeci ve Şahin Yunanistan’da

YUNANİSTAN'DA ÖDÜL ALDILAR Türeci ve Şahin Yunanistan’da "İmparatoriçe Theophano" ödülünün sahibi oldu. Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu, Avrupa'nın tarihi farklılıkları arasında köprü kurmaya katkıda bulunan kişi veya kurumlara verilen ödülü Şahin ve Türeci'ye takdim etti. Sakelaropulu, "İki harikulade bilim insanına, hayatta ve bilimde birlikte yol alan Uğur Şahin ve Özlem Türeci'ye İmparatoriçe Theophano ödülünü vermek benim için büyük bir mutluluk." diye konuştu.

#3
Foto - Şahin ve Türeci'nin, Akdeniz ve Orta Avrupa kültürlerinin kesişme noktasında büyüdüğüne dikkati çeken Sakelaropulu, çiftin 21. yüzyılın en büyük tehditlerinden biri olan koronavirüse karşı insanlığı korumaya alan aşının bulunmasında oynadığı rolün önemine değindi. Sakelaropulu,

Şahin ve Türeci'nin, Akdeniz ve Orta Avrupa kültürlerinin kesişme noktasında büyüdüğüne dikkati çeken Sakelaropulu, çiftin 21. yüzyılın en büyük tehditlerinden biri olan koronavirüse karşı insanlığı korumaya alan aşının bulunmasında oynadığı rolün önemine değindi. Sakelaropulu, "Bugün burada önemli bir kadın ve erkeği, bilim insanlarından oluşan ekipleri ile insanlığa yaptıkları önemli katkılardan ötürü ödüllendiriyoruz. İnançlarını, özverilerini, azimlerini ve güçlerini ödüllendiriyoruz." dedi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23