• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Vücudumuzda büyük tehlike! Farkınızda olmadan senelerce yaşıyor... İşte o helikobakter pilori bakterileri...

2020-08-07 23:17:10
Vücudumuzda büyük tehlike! Farkınızda olmadan senelerce yaşıyor... İşte o helikobakter pilori bakterileri...

Mideye gizlice yerleşen ve hayatta kalan helikobakter pilori’ bakterisi, insanoğlu için büyük tehlike saçıyor. Konuya ilişkin uyarılarda bulunan Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Tolga Yakar, ‘helikobakter pilori’nin mide kanserine yol açabileceğini söyledi.

#1
Foto - Doçent Doktor Tolga Yakar, mide için büyük risk taşıyan helikobakter pilori bakterisiyle ilgili kritik bir uyarı yaptı.

Doçent Doktor Tolga Yakar, mide için büyük risk taşıyan helikobakter pilori bakterisiyle ilgili kritik bir uyarı yaptı.

#2
Foto - Söz konusu bakterinin gastrit ve ülser gibi rahatsızlıklara sebep olacağını belirten Yakar, çocukluk döneminin önemine vurgu yaptı. Yakar, helikobakter pilori bakterisinin çocukluk evresinde vücuda giriş yaptığını söyledi.

Söz konusu bakterinin gastrit ve ülser gibi rahatsızlıklara sebep olacağını belirten Yakar, çocukluk döneminin önemine vurgu yaptı. Yakar, helikobakter pilori bakterisinin çocukluk evresinde vücuda giriş yaptığını söyledi.

#3
Foto - Yakar, bakterinin net bulgular vermediğini söyleyerek,

Yakar, bakterinin net bulgular vermediğini söyleyerek, "Bu genellikle çocukluk döneminde olur. Peptik ülserlerin yaygın bir nedeni olan helikobakter pilori enfeksiyonu, dünyadaki insanların yarısından fazlasında mevcut olabilir. Çoğu insan helikobakter pilori enfeksiyonu olduğunu fark etmeyebilir, çünkü belirgin bir bulgu vermeyebilir. Bazı insanlar helikobakter pilorinin zararlı etkilerine karşı daha fazla dirençle doğabilir” dedi.

#4
Foto - Yakar, rahatsızlık sonrası doktora müracaat edilmesi gerektiğini belirterek, hastalığın tedavisinin antibiyotik ile yapıldığını anlattı.

Yakar, rahatsızlık sonrası doktora müracaat edilmesi gerektiğini belirterek, hastalığın tedavisinin antibiyotik ile yapıldığını anlattı.

#5
Foto - Hastalık belirtilerine ilişkin ipucu veren Yakar, karında ağrı,mide bulantısı, fazlaca geyirme, yemek yiyememe ve ortaya çıkan kilo kayıplarına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Hastalık belirtilerine ilişkin ipucu veren Yakar, karında ağrı,mide bulantısı, fazlaca geyirme, yemek yiyememe ve ortaya çıkan kilo kayıplarına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

#6
Foto - Yakar, mutalaka doktordan tıbbi yardım alınmasının muhakkak bir konu olduğunu dile getirdi.

Yakar, mutalaka doktordan tıbbi yardım alınmasının muhakkak bir konu olduğunu dile getirdi.

#7
Foto - Uzman isim ayrıca, kanlı kanama ve siyah kusma gibi semptomlara sahip olunması halinde endoskinin şart olduğunu belirtti.

Uzman isim ayrıca, kanlı kanama ve siyah kusma gibi semptomlara sahip olunması halinde endoskinin şart olduğunu belirtti.

#8
Foto - Bakterinin yayılma yollarını da anlatan Yakar, ağız yolu, doğrudan temas ve su ile bulaşabileceğini söyledi.

Bakterinin yayılma yollarını da anlatan Yakar, ağız yolu, doğrudan temas ve su ile bulaşabileceğini söyledi.

#9
Foto - Helikobakter pilori bakterileri ile son olarak uyarı yapan Yakar, bakterinin mide kanserine neden olabileceğini açıkladı.

Helikobakter pilori bakterileri ile son olarak uyarı yapan Yakar, bakterinin mide kanserine neden olabileceğini açıkladı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı